Madrid a okolí

Nejzajímavější místa:MadridToledoSan Lorenzo de El EscorialSegoviaBilbaoSan Sebastián
Délka zájezdu 9 dnů / 6 noclehů
Ubytování hostel

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy v odpoledních hodinách. Autobusem pojedeme přes SRN, Francii a Španělsko a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: BILBAO Ráno dojedeme do baskické metropole Bilbao. Nejprve se projdeme historickou čtvrtí zvanou Staré město, která byla vybudována ve 14. století. Prohlédneme si náměstí Plaza Nueva s malebnými podloubími a katedrálu Catedral de Santiago. Podél řeky Nervión dojdeme k proslulému Guggenheimovu muzeu, které je dílem architekta Franka O. Gehryho a které společně navštívíme. Odpoledne vyjedeme lanovkou na vyhlídku Artxanda, odkud se nám naskytnou překrásné výhledy na centrum Bilbaa. Večer se ubytujeme.
3. DEN: VITORIA Po snídani si prohlédneme město Vitoria, ve kterém sídlí jediná veřejná vysoká škola v Baskicku. Společně se projdeme po městě a budeme obdivovat náměstí Plaza de La Virgen Blanca se zasklenými balkony „miradores“, přilehlé náměstí Plaza de España, podloubí Los Arquillos, gotickou katedrálu Santa Maria nebo renesanční paláce. Po prohlídce nás čeká přejezd do Madridu. Večer přijedeme do Madridu, kde se ubytujeme v mládežnické ubytovně.
4. DEN: TOLEDO, PALACIO REAL DE ARANJUEZ Po snídani odjedeme do bývalého hlavního města kastilského království a historicky bohatého města Toledo, kde se mísí vlivy křesťanské, muslimské i židovské kultury. Prohlédneme si historické centrum v čele s impozantní katedrálou. Odpoledne navštívíme letní královský palác Palacio Real de Aranjuez, který byl postavený v 18. století jako náhrada za dřívější habsburský palác, který vyhořel. Projdeme se rozsáhlými královskými zahradami. Večer se vrátíme na ubytování do Madridu.
5. DEN: MADRID Po snídani se vydáme na celodenní prohlídku Madridu, hlavního města Španělska. Uvidíme mj. starověký egyptský chrám Templo de Debod, který se původně nacházel u Asuánu v jižním Egyptě, náměstí Plaza de España s pomníkem nejslavnějšího španělského spisovatele Miguela de Cervanta y Saavedry, přepychový královský palác Palacio Real, proslulé náměstí Plaza Mayor dříve využívané jako aréna pro procesy inkvizice a popravy nebo živé náměstí Puerta del Sol. Na závěr budeme mít volný čas, který budeme moci využít k občerstvení nebo nákupu suvenýrů. Večer se vrátíme na ubytování.
6. DEN: SAN LORENZO DE EL ESCORIAL, MADRID Po snídani odjedeme ke klášternímu komplexu San Lorenzo de El Escorial a prohlédneme si monumentální palác španělského krále Filipa II. postavený v letech 1563 až 1584. Krátce se zastavíme u nedalekého památníku obětem občanské války, který nechal vybudovat Franco. Po prohlídce se vrátíme zpět do Madridu, kde navštívíme jeden z nejvýznamnějších madridských parků Parque del Retiro s mnoha jezírky a obrovským monumentem krále Alfonsa XII. Projdeme se kolem brány Puerta de Alcalá, prohlédneme si památník Fuente de Cibelese a podíváme se k umělecké galerii Museo del Prado. Večer se vrátíme na ubytování.
7. DEN: SEGOVIA Po snídani přejedeme do města Segovia, které má údajně nejnádhernější polohu ze španělských měst s historickou částí města umístěnou vysoko na skalnatém ostrohu obklopeném řekami. Projdeme se městem kolem hlavních zajímavostí a prohlédneme si římský akvadukt, monumentální gotickou katedrálu a hrad Alcázar. Odpoledne přejedeme na ubytování do Baskicka.
8. DEN: SAN SEBASTIAN Po snídani odjedeme do města San Sebastián. Společně si prohlédneme historické centrum letoviska. Projdeme se kolem novogotické katedrály, která je nejvýznamnější sakrální stavbou ve městě. Poté se přesuneme k pěknému náměstí Plaza de la Constitución, které se dříve využívalo jako býčí aréna. Kolem barokního kostela Panny Marie vystoupáme na vyhlídku na kopci Monte Urgull, odkud jsou krásné výhledy na záliv Bahía de la Concha. Zbytek dne strávíme odpočinkem na pláži a koupáním v moři. V podvečer se v případě zájmu projdeme v zahradách paláce Miramar, který byl postaven jako letní sídlo pro královskou rodiny na konci 19. století. Poté odjedeme zpět do České republiky.
9. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů se vrátíme v odpoledních hodinách.

• doprava zájezdovým autokarem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej studených a teplých nápojů
  • 6x ubytování se snídaní v mládežnickém hostelu ve vícelůžkových pokojích
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • pobytová taxa