Oblíbené zájezdy

Madrid a okolí

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123456789
Nejzajímavější místa:BarcelonaMadridMuseo del PradoPalacio RealPalacio Real de AranjuezPlaza MayorSan Lorenzo de El EscorialSegoviaToledoZaragoza
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 9 dnů / 6 noclehů
Doprava autobus
Ubytování hostel, hotel
Strava polopenze, snídaně
Číslo zájezdu 9010
Cena zájezdu 13 400 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy v odpoledních hodinách. Autobusem pojedeme přes SRN, Francii a Španělsko a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: VOLNÝ ČAS U MOŘE Po příjezdu na pobřeží Costa Brava se ubytujeme v hotelu a zbytek dne strávíme odpočinkem na pláži a koupáním v moři. Večer se společně navečeříme v hotelové restauraci.
3. DEN: ZARAGOZA Po snídani nás čeká celodenní přejezd do Madridu. Po cestě se krátce zastavíme v metropoli Aragonie, městě Zaragoza, kde si prohlédneme hlavní památky kolem rozlehlého náměstí Plaza del Pilar. Večer přijedeme do Madridu, kde se ubytujeme v mládežnické ubytovně.
4. DEN: TOLEDO, PALACIO REAL DE ARANJUEZ Po snídani odjedeme do bývalého hlavního města kastilského království a historicky bohatého města Toledo, kde se mísí vlivy křesťanské, muslimské i židovské kultury. Prohlédneme si historické centrum v čele s impozantní katedrálou. Odpoledne navštívíme letní královský palác Palacio Real de Aranjuez, který byl postavený v 18. století jako náhrada za dřívější habsburský palác, který vyhořel. Projdeme se rozsáhlými královskými zahradami. Večer se vrátíme na ubytování do Madridu.
5. DEN: MADRID Po snídani se vydáme na celodenní prohlídku Madridu, hlavního města Španělska. Uvidíme mj. přepychový královský palác Palacio Real, proslulé náměstí Plaza Mayor dříve využívané jako aréna pro procesy inkvizice a popravy, živé náměstí Puerta del Sol, vyhlášenou uměleckou galerii Museo del Prado vlastnící jedinečné sbírky Velásquezových a Goyových děl. Večer se vrátíme na ubytování.
6. DEN: SAN LORENZO DE EL ESCORIAL, SEGOVIA Po snídani odjedeme ke klášternímu komplexu San Lorenzo de El Escorial a prohlédneme si monumentální palác španělského krále Filipa II. postavený v letech 1563 až 1584. Krátce se zastavíme u nedalekého památníku obětem občanské války, který nechal vybudovat Franco. Poté přejedeme do města Segovia, které má údajně nejnádhernější polohu za španělských měst s historickou částí města umístěnou vysoko na skalnatém ostrohu obklopeném řekami. Projdeme se městem kolem hlavních zajímavostí a prohlédneme si římský akvadukt, monumentální gotickou katedrálu a hrad Alcázar. Večer se vrátíme na ubytování do Madridu.
7. DEN: POBŘEŽÍ COSTA BRAVA Po snídani nás čeká celodenní přejezd zpět na pobřeží Costa Brava, kde se ubytujeme v hotelu a navečeříme se.
8. DEN: BARCELONA Po snídani odjedeme do hlavního města Katalánska, do Barcelony. Prohlédneme si Gotickou čtvrť, kde se mimo jiné nachází i starobylý královský palác a Barcelonská katedrála - masivní gotická katedrála s románskou kaplí a krásným ambitem. Projdeme se po nejslavnější barcelonské ulici La Rambla, kde je rušno po celý den. Ulici lemují hotely, paláce, obchody, kavárny a pozornost budí také mimové, muzikanti nebo kartářky. Projdeme se kolem nejavantgardnějšího díla Antoni Gaudího, domu Casa Milà, který se naprosto odchýlil od uznávaných architektonických zásad své doby. Prohlédneme si exteriéry slavného kostela Sagrada Família, v jehož kryptě je pohřben Gaudí, pro kterého byl tento nejneobvyklejší kostel v Evropě životním dílem, jemuž věnoval dlouhých šestnáct let. Poté odjedeme zpět do České republiky.
9. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů se vrátíme v odpoledních hodinách.

V ceně je zahrnuto

 • doprava zájezdovým autokarem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej studených a teplých nápojů
 • 2x ubytování s polopenzí v 3* hotelu na pobřeží Costa Brava po 3-4 osobách na pokoji
 • 4x ubytování se snídaní v mládežnickém hostelu ve vícelůžkových pokojích
 • služby průvodce po celou dobu zájezdu
 • turistická daň
 • pestrý informační materiál pro každého účastníka
 • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

 • vstupné do navštívených objektů: 45-50 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

 • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
 • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
 • u zájezdů v termínu po 5.6.2022 Vám cenu upřesníme (možné navýšení ceny z důvodu vyšší sezony)
Cena zájezdu 13 400 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Štěpánka Lorencová 731 474 044
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY