Skvosty severní Itálie

Nejzajímavější místa:Basilica di San MarcoBenátkyCanal GrandeCasa di GuiliettaLago di GardaLido di JesoloMalcesinePalazzo DucaleVerona
Délka zájezdu 4 dny / 2 noclehy
Ubytování hotel
Strava polopenze
Termíny AKCE 30
10.05.2021 - 14.05.2021 Rezervovat

1. DEN: BRIXEN, HRAD TIROL, BOLZANO Kolem půlnoci odjedeme od budovy školy. Autobusem pojedeme do Itálie a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Ráno přijedeme do autonomní provincie Bolzano-Alto Adige a nejprve se zastavíme v malém městečku Brixen, kde byl v polovině 19. století ve vyhnanství český básník Karel Havlíček Borovský. Projdeme se po starém městě, kterému vévodí místní dóm. Poté se přesuneme k městečku Merano a prohlédneme si hrad Tirol, který byl v minulosti sídlem Tyrolského hrabství a dal této oblasti název. Odpoledne přejedeme do města Bolzano, které je správním střediskem oblasti. Nahlédneme do místního gotického kostela a projdeme se historickými uličkami v okolí náměstí Piazza Walther. Na závěr budeme mít volný čas na občerstvení a nákup suvenýrů, zájemci budou mít možnost navštívit místní archeologické muzeum, kde je vystaveno tělo ledovcového muže Ötziho, který žil v nedaleké oblasti před více než 5 000 lety. Večer odjedeme na ubytování.
2. DEN: MOŘE, VERONA, LAGO DI GARDA, MALCESINE Ráno po snídani přejedeme jižním směrem k jezeru Lago di Garda. Podél východního břehu jezera dojedeme k půvabnému městečku Malcesine s mohutným Scaligerským hradem, z jehož věže se nabízí překrásná vyhlídka na jezero. Budeme mít čas na prohlídku městečka a relaxaci u jezera. Poté odjedeme do města Verona s půvabným starobylým centrem, kde se dochovalo mnoho památek z doby starověkého Říma (např. římský amfiteátr z r. 30 po Kr.) i ze středověku. Zastavíme se u slavného Juliina balkonu, pod kterým jí Romeo vyznával lásku. Večer odjedeme na ubytování do letoviska Lido di Jesolo, kde budeme mít volný čas na koupání v moři nebo na procházku městečkem.
3. DEN: BENÁTKY - CANAL GRANDE, BASILICA DI SAN MARCO, RIALTO Po snídani odjedeme do přístaviště Punta Sabbioni, odkud se lodí přeplavíme do přístaviště San Marco v Benátkách. V Benátkách se projedeme loďkou (vaporetto) po kanálu Canal Grande, který je lemován krásnými paláci a kostely. Společně se projdeme půvabnými uličkami v okolí mostu Rialto či kostela Santa Maria Gloriosa dei Frari s cennými obrazy a památkami. Navštívíme chrám sv. Marka - Basilica di San Marco. Po prohlídce chrámu budeme mít volný čas na individuální zájmy u Dóžecího paláce - Palazzo Ducale a zvonice (Campanile). V podvečer se lodí vrátíme do Punta Sabbioni a odjedeme zpět do České republiky.
4. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů se vrátíme v brzkých ranních hodinách.

• doprava zájezdovým autokarem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
  • 2x ubytování se snídaní v 3* hotelu ve dvou- až čtyřlůžkových pokojích se soc. příslušenstvím
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • turistická daň