Oblíbené zájezdy

Skvosty severní Itálie

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:1234
Nejzajímavější místa:Basilica di San MarcoBenátkyCanal GrandeCasa di GuiliettaLago di GardaLido di JesoloMalcesinePalazzo DucaleVerona
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 4 dny / 2 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hotel
Strava polopenze
Číslo zájezdu 4502
Cena zájezdu 5 200 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: BRIXEN, HRAD TIROL, BOLZANO Kolem půlnoci odjedeme od budovy školy. Autobusem pojedeme do Itálie a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Ráno přijedeme do autonomní provincie Bolzano-Alto Adige a nejprve se zastavíme v malém městečku Brixen, kde byl v polovině 19. století ve vyhnanství český básník Karel Havlíček Borovský. Projdeme se po starém městě, kterému vévodí místní dóm. Poté se přesuneme k městečku Merano a prohlédneme si hrad Tirol, který byl v minulosti sídlem Tyrolského hrabství a dal této oblasti název. Odpoledne přejedeme do města Bolzano, které je správním střediskem oblasti. Nahlédneme do místního gotického kostela a projdeme se historickými uličkami v okolí náměstí Piazza Walther. Na závěr budeme mít volný čas na občerstvení a nákup suvenýrů, zájemci budou mít možnost navštívit místní archeologické muzeum, kde je vystaveno tělo ledovcového muže Ötziho, který žil v nedaleké oblasti před více než 5 000 lety. Večer odjedeme na ubytování.
2. DEN: MOŘE, VERONA, LAGO DI GARDA, MALCESINE Ráno po snídani přejedeme jižním směrem k jezeru Lago di Garda. Podél východního břehu jezera dojedeme k půvabnému městečku Malcesine s mohutným Scaligerským hradem, z jehož věže se nabízí překrásná vyhlídka na jezero. Budeme mít čas na prohlídku městečka a relaxaci u jezera. Poté odjedeme do města Verona s půvabným starobylým centrem, kde se dochovalo mnoho památek z doby starověkého Říma (např. římský amfiteátr z r. 30 po Kr.) i ze středověku. Zastavíme se u slavného Juliina balkonu, pod kterým jí Romeo vyznával lásku. Večer odjedeme na ubytování do letoviska Lido di Jesolo, kde budeme mít volný čas na koupání v moři nebo na procházku městečkem.
3. DEN: BENÁTKY - CANAL GRANDE, BASILICA DI SAN MARCO, RIALTO Po snídani odjedeme do přístaviště Punta Sabbioni, odkud se lodí přeplavíme do přístaviště San Marco v Benátkách. V Benátkách se projedeme loďkou (vaporetto) po kanálu Canal Grande, který je lemován krásnými paláci a kostely. Společně se projdeme půvabnými uličkami v okolí mostu Rialto či kostela Santa Maria Gloriosa dei Frari s cennými obrazy a památkami. Navštívíme chrám sv. Marka - Basilica di San Marco. Po prohlídce chrámu budeme mít volný čas na individuální zájmy u Dóžecího paláce - Palazzo Ducale a zvonice (Campanile). V podvečer se lodí vrátíme do Punta Sabbioni a odjedeme zpět do České republiky.
4. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů se vrátíme v brzkých ranních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autokarem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
  • 2x ubytování se snídaní v 3* hotelu ve dvou- až čtyřlůžkových pokojích se soc. příslušenstvím
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • turistická daň
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů a jízdy lodí: cca 40 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu 5 200 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Zuzana Jírová 605 755 749
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY