Oblíbené zájezdy

Milán a švýcarské Ticino

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:1234
Nejzajímavější místa:Arco della PaceBellinzonaCaslanoCastello SforzescoLuganoMilanoMonte BréParco SempionePinacoteca di BreraTeatro alla ScalaVaduz
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 4 dny / 1 nocleh
Doprava autobus
Ubytování hotel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 4512
Cena zájezdu 4 100 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy ve večerních hodinách. Autobusem pojedeme do Itálie a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: MILÁN - PARCO SEMPIONE, PINACOTECA DI BRERA, LA SCALA, DUOMO Ráno po příjezdu do Milána se zastavíme u Arco della Pace (Oblouk míru), s jehož stavbou se začalo v roce 1806 na příkaz Napoleona, ale dostavěn byl až na popud rakouského císaře Františka Josefa I. v roce 1838 (na důkaz symbolu evropského míru, který nastal po Napoleonově porážce v roce 1815). Pěšky přejdeme přes Parco Sempione (park rozkládající se na ploše 386 000 m², kde tráví svůj volný čas řada obyvatel města) k hradu Castello Sforzesco, vybudovaném roku 1450 na příkaz vojevůdce Francesca I. Sforzy. Poté navštívíme obrazovou galerii Pinacoteca di Brera, kde se nachází jak skvosty italského renesančního a barokního malířství (např. díla Raffaela, Tintoretta, Veronesa, Caravaggia, Canaletta), tak i díla moderních italských umělců 20. století. Po prohlídce galerie se projdeme městem kolem neoklasicistní budovy opery La Scala k jedné z největších gotických katedrál na světě s délkou 157 m, ke katedrále Narození Panny Marie, známé jako Duomo. Duomo je čtvrtou největší katedrálou na světě a symbolem Milána, její stavba probíhala v letech 1386-1965. V katedrále se nachází okolo 3400 soch z různých období, tou nejznámější je tzv. Madonnina, socha Panny Marie na samotném vrchu katedrály. Odpoledne budeme mít volný čas na nákupy v blízkosti Piazza del Duomo - obchodní centrum Galleria Vittorio Emanuelle II. Večer odjedeme na ubytování do hotelu.
3. DEN: LUGANO, CASLANO, BELLINZONA, VADUZ Po snídani odjedeme do půvabného švýcarského letoviska na břehu stejnojmenného jezera, do města Lugano. Společně se projdeme městem a navštívíme místní zajímavosti. Zájemci budou mít možnost vyjet lanovkou na kopec Monte Brè nad městem s krásným rozhledem. Po prohlídce budeme mít volný čas na individuální zájmy. Poté přejedeme do městečka Caslano, kde navštívíme továrnu na čokoládu s možností nákupu za příznivé ceny. Další zastávkou bude město „tří hradů“- Bellinzona. Celek pevnostních staveb a hradů patří mezi největší středověká obranná zařízení ve Švýcarsku. Na závěr se krátce zastavíme ve městě Vaduz, hlavním městě malého Lichtenštejnského knížectví. Večer odjedeme zpět do České republiky.
4. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů se vrátíme v brzkých ranních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autokarem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
  • 1x ubytování v hotelu se snídaní ve dvou- až čtyřlůžkových pokojích
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů: 15-25 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu 4 100 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Zuzana Jírová 605 755 749
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY