Oblíbené zájezdy

Milán a švýcarské Ticino

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:1234
Nejzajímavější místa:Arco della PaceBellinzonaCaslanoCastello SforzescoLuganoMilanoMonte BréParco SempionePinacoteca di BreraTeatro alla Scala
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 4 dny / 1 nocleh
Doprava autobus
Ubytování hotel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 6080
Cena zájezdu dle regionu 3 700 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy ve večerních hodinách. Autobusem pojedeme do Itálie a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: MILÁN - PARCO SEMPIONE, PINACOTECA DI BRERA, LA SCALA, DUOMO Ráno po příjezdu do Milána se zastavíme u Arco della Pace (Oblouk míru), s jehož stavbou se začalo v roce 1806 na příkaz Napoleona, ale dostavěn byl až na popud rakouského císaře Františka Josefa I. v roce 1838 (na důkaz symbolu evropského míru, který nastal po Napoleonově porážce v roce 1815). Pěšky přejdeme přes Parco Sempione (park rozkládající se na ploše 386 000 m², kde tráví svůj volný čas řada obyvatel města) k hradu Castello Sforzesco, vybudovaném roku 1450 na příkaz vojevůdce Francesca I. Sforzy. Poté navštívíme obrazovou galerii Pinacoteca di Brera, kde se nachází jak skvosty italského renesančního a barokního malířství (např. díla Raffaela, Tintoretta, Veronesa, Caravaggia, Canaletta), tak i díla moderních italských umělců 20. století. Po prohlídce galerie se projdeme městem kolem neoklasicistní budovy opery La Scala k jedné z největších gotických katedrál na světě s délkou 157 m, ke katedrále Narození Panny Marie, známé jako Duomo. Duomo je čtvrtou největší katedrálou na světě a symbolem Milána, její stavba probíhala v letech 1386-1965. V katedrále se nachází okolo 3400 soch z různých období, tou nejznámější je tzv. Madonnina, socha Panny Marie na samotném vrchu katedrály. Odpoledne budeme mít volný čas na nákupy v blízkosti Piazza del Duomo - obchodní centrum Galleria Vittorio Emanuelle II. Večer odjedeme na ubytování do hotelu.
3. DEN: LUGANO, CASLANO, BELLINZONA, VADUZ Po snídani odjedeme do půvabného švýcarského letoviska na břehu stejnojmenného jezera, do města Lugano. Společně se projdeme městem a navštívíme místní zajímavosti. Zájemci budou mít možnost vyjet lanovkou na kopec Monte Brè nad městem s krásným rozhledem. Po prohlídce budeme mít volný čas na individuální zájmy. Poté přejedeme do městečka Caslano, kde navštívíme továrnu na čokoládu s možností nákupu za příznivé ceny. Další zastávkou bude město „tří hradů“- Bellinzona. Celek pevnostních staveb a hradů patří mezi největší středověká obranná zařízení ve Švýcarsku. Na závěr se krátce zastavíme ve městě Vaduz, hlavním městě malého Lichtenštejnského knížectví. Večer odjedeme zpět do České republiky.
4. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů se vrátíme v brzkých ranních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autokarem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
  • 1x ubytování v hotelu se snídaní ve dvou- až čtyřlůžkových pokojích
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů: 15-25 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu dle regionu 3 700 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Jiří Toman 777 584 490 jirka@protravel.cz
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY