Oblíbené zájezdy

Jižní Francie - po stopách malířů

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123456
Nejzajímavější místa:Aix-en-ProvenceAntibesArlesCannesNiceSaint-Paul-de-VenceSalon-de-ProvenceVence
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 6 dnů / 3 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hotel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 4034
Cena zájezdu 7 700 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy v odpoledních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: ARLES, SALON-DE-PROVENCE V dopoledních hodinách přijedeme do města Arles, jehož dějiny sahají do období před novým letopočtem (bylo založeno Římany) a kde v 19. a 20. století žilo mnoho známých umělců, mj. Gounod, Bizet a van Gogh. Projdeme se kolem nejzajímavějších míst města: Římská aréna, antické divadlo, chrám a klášter St.-Trophime, Espace Van-Gogh (původně nemocnice, kde byl Gogh léčen v r. 1889). Odjedeme do Salon-de-Provence, dalšího starobylého města, jehož slavným synem byl Nostradamus a jehož starému městu vévodí imponující zámek Chateau de l´Empéri. Odpoledne se ubytujeme v hotelu a po krátkém odpočinku se přesuneme do centra města (místní dopravou od hotelu nebo pěšky cca 2,5 km). Večer se vrátíme do hotelu na nocleh.
3. DEN: AIX-EN-PROVENCE, CANNES Po snídani odjedeme do Aix-en-Provence, nejvýznamnějšího kulturního centra Provence, rodiště Paula Cézanna a živého universitního města. Projdeme se proslavenou platanovou alejí Cours Mirabeau a starým městem s malebnými zákoutími. Navštívíme muzeum výtvarného umění Musée Granet nebo galerii Fondation Vasareli s velkoplošnými díly tohoto umělce na západním okraji města. Odjedeme do města Cannes, dějiště slavného filmového festivalu. Projdeme se městem - promenáda Croisette, Festivalový palác, stará čtvrť Le Suquet s pěkným výhledem na město. Na závěr budeme mít volný čas na individuální zájmy. Večer odjedeme na ubytování.
4. DEN: ANTIBES, SAINT-PAUL DE VENCE, VENCE Po snídani odjedeme do malebného přístavu Antibes, rázovitého městečka s půvabnými úzkými uličkami a zámkem rodu Grimaldi, kde se nachází známé muzeum Musée Picasso. Projdeme se městečkem, navštívíme Musée Picasso a katedrálu Neposkvrněného početí Panny Marie s oltářním obrazem Růžencové madony. Poté navštívíme jednu z nejslavnějších vesniček Francie - Saint-Paul de Vence, která je půvabně rozložena na kopci, je celá obehnána hradbami a uchovala si středověkou atmosféru. Ve 20. letech minulého století se zde scházeli či žili tak slavní umělci jako Braque, Vlaminck, Matisse a Picasso. Před branami města se nachází jedna z nejslavnějších sbírek moderního umění - Fondation Maeght. Snad žádné jiné muzeum na světě nevyniká tak harmonickou jednotou mezi přírodou, architekturou a moderním uměním (Miró, Braque, Chagall, Bonnard, Kandinski a další). Zastavíme se v nedalekém půvabném městečku Vence, jehož křivolaké uličky leží za středověkými hradbami. Navštívíme katedrálu Narození Panny Marie, jejíž baptisterium je vyzdobeno mozaikou od Marca Chagalla. Další významná církevní stavba je tzv. Růženecká kaple (Chapelle du Rosaire), kterou vyzdobil Henri Matisse z vděčnosti k řádovým sestrám, které ho ošetřovaly po operacích rakoviny. Večer odjedeme na ubytování jako minulou noc.
5. DEN: NICE - MUSÉE MATISSE, PROMENADE DES ANGLAIS, STARÉ MĚSTO, CHATEAU Po snídani odjedeme do Nice - největšího města na Riviéře, rozloženého podél několik kilometrů dlouhé pláže. Čeká nás procházka městem s průvodcem - Promenade du Paillon, Palais des Arts, staré město, Promenade des Anglais. Navštívíme muzeum Musée Matisse v části Nice zvané Cimiez, kde jsou i pozůstatky římského osídlení (amfiteátr, lázně). Budeme mít možnost návštěvy nedalekého muzea Musée Marc-Chagall. Na závěr budeme mít volný čas na individuální zájmy, relaxaci nebo koupání v moři, budeme mít možnost výjezdu výtahem nebo výstupu pěšky na vrcholek nad městem - Chateau - s překrásným pohledem na město. Ve večerních hodinách odjedeme zpět do České republiky.
6. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů se vrátíme v poledních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • 3x ubytování se snídaní v hotelu typu Premiere Classe po třech osobách na pokoji s vlastním soc. zařízením
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do navštívených objektů, přeprava místní dopravou: 25-35 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu 7 700 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Zuzana Jírová 605 755 749
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY