Trajekt vs. tunel

Na většině školních zájezdů využíváme pro překonání kanálu La Manche jízdu trajektem, případně jízdu trajektem směrem tam a tunelem zpět. Pokud si budete přát konkrétní kombinaci, dejte nám prosím vědět. Rádi Vám sdělíme, zda a za jakých podmínek je to možné.

Pro ty z Vás, kteří budete tuto trasu absolvovat poprvé, přikládáme stručný popis obou variant.

Jízda trajektem

Autobus i s pasažéry najíždí do podpalubí, ze kterého se vystupuje na osobní paluby. Tam je dostatek místa k sezení i odpočinku, jsou tam bary a restaurace. Na lodi je i obchod se suvenýry se sníženými cenami parfémů, tabákových výrobků a alkoholu. Na trajektech lze platit v eurech i v librách, po dobu plavby je na palubě k dispozici směnárna. Během plavby lze vystoupit na horní otevřenou palubu, ze které je výhled na moře. Na otevřené palubě, kam studentům doporučujeme vstup pouze v doprovodu pedagogů či průvodce, bývá chladno a vlhko. Také podlaha bývá kluzká, buďte zvláště opatrní! Cesta Calais - Dover trvá většinou 75-90 minut.

Anglie trajekt Calais - Dover 2.jpg

Jízda Eurotunelem

Autobus i s pasažéry vjíždí do vlakové soupravy, ve které projede tunelem pod kanálem La Manche. Cesta Calais - Folkestone trvá 35 minut a během ní není možno vlakovou soupravu opustit. V přední i zadní části soupravy jsou toalety. Cestující zůstávají buď v autobuse nebo mohou vystoupit do vagonu, ve kterém je autobus přepravován.

Anglie-Francie, Eurotunnel, schema 2.jpg
Anglie-Francie, Eurotunnel, vlak.jpg