Strava, večeře

Nakrmené děti jsou spokojené děti, a tak je jasné, že stravu nemůžeme podceňovat:) Obecně zájezdy zahrnují vždy snídani, výjimkou je pouze den s brzkým odjezdem z hotelu na ranní trajekt do Anglie u programů s noclehem ve Francii. Na všech ostatních zájezdech je snídaně po noclehu v ubytovacím zařízení zajištěna vždy. Další hromadné stravování řešíme podle domluvy při přípravě zájezdu. Tam už zpravidla záleží na preferencích skupiny, je to především o výsledné ceně zájezdu. Pokud není v ceně zahrnut ani oběd ani večeře, přirozeně myslíme na dostatečné zastávky během programu pro doplnění potravin.

• Nejlépe je strava řešena v zájezdech s ubytováním v hostitelských rodinách, tedy především do Velké Británie, kde je zajištěna plná penze (oběd je ve formě balíčku).
  • Dobrá je i situace u zájezdů do Katalánska, kde je polopenze cenově dostupná a je rovnou zahrnuta v ceně zájezdu.
  • Obecně poměrně dobré možnosti zajištění večeří bývají v mládežnických ubytovnách/hostelech. Sice ne vždy, ale často je možné večeři přiobjednat. Hodně přibližně se cena pohybuje kolem 200 Kč/os. za jednu večeři. To se týká ubytování nejčastěji v Německu a Rakousku. Cenově podobné to bývá i u hotelů v Itálii.
  • Naopak složitá a cenově nepříznivá bývá situace při ubytování ve Francii a zemích Beneluxu. Tam je zpravidla zapotřebí počítat 500 Kč/os. a více za jednu večeři, pokud nebudeme uvažovat restaurace rychlého občerstvení typu McDonald´s.

Uvedené samozřejmě neplatí stoprocentně. Vždy se najdou odchylky na obě strany, a proto je nejlépe se na zajištění stravy domlouvat individuálně při přípravě zájezdu.