Oblíbené zájezdy

Průvodci

Není žádným tajemstvím, že průvodce je nejdůležitějším článkem zájezdu a že především na něm záleží, jestli se vrátíte ze zájezdu spokojeni. Jsme si toho přirozeně vědomi a přizpůsobujeme tomu výběr průvodců našich zájezdů.

Průvodce má na starosti organizaci samotného zájezdu, jeho trasu a časový průběh. Dále samozřejmě podává, pokud možno, poučný a zábavný výklad, zajišťuje ubytování skupiny, řeší nečekané události a vyřizuje vstup účastníků zájezdu do míst, kde se platí vstupné. K tomu všemu by se na Vás měl celou dobu usmívat:)

Pro zajímavost přikládáme krátký úryvek z našich pokynů pro průvodce:
"Průvodce vždy jedná tak, aby byl klient maximálně spokojený. Průvodce naplňuje program zájezdu, informuje účastníky zájezdu o navštívených místech a o organizaci návštěv daných míst, upozorňuje na zajímavosti a pozoruhodnosti.
Průvodce se chová se vší úctou ke všem účastníkům zájezdu, vyjadřuje se slušně, svým chováním a jednáním vždy reprezentuje cestovní kancelář. V případě neshody s klientem hledá řešení, které by klienta uspokojilo, případně vhodný kompromis.
Průvodce vystupuje mile, ochotně, s úsměvem, slušně. Vyhýbá se jakýmkoliv projevům agresivity, hrubosti, vulgarity ať ve vztahu ke klientovi, partnerům CK, nebo k ostatním lidem."


A s radostí se můžeme pochlubit těmito ohlasy od učitelů i studentů

Učitelé Studenti

"Měli jsme 2 průvodkyně, spokojenost s jejich prací byla maximální, dokázaly děti zaujmout, poradit jim ohledně nákupů - valnou část cestujících tvoří dívky, takže jsou tyto informace vítány. S jednou paní průvodkyní jsme cestovali už v loňském roce, proto jsme uvítali, že nás letos zase doprovázela. Paní průvodkyně se navzájem moc hezky doplňovaly a pro nás bylo příjemné střídání hlasů, oživilo to výklad v autobuse."

Mgr. Marcela Pitnerová, VOŠ, OA a SZŠ Klatovy, Vánoční Vídeň, 2019

"Paní průvodkyně byla velice dobře připravená, děti dokázala zaujmout, povídání bylo velice zajímavé a přizpůsobené věkové kategorii dětí."

Mgr. Regina Střížová, ZŠ a MŠ Velký Újezd, Vídeň, 2019

"Paní průvodkyně měla podrobně připravený program doprovázený zajímavým výkladem. Svůj výklad dokázala přizpůsobit dané věkové kategorii - zaujala bez dlouhých seznamů jmen a letopočtů vyprávěním o skutečných lidech a jejich osudech, které zasadila do historických souvislostí a širšího kontextu. Dále si velice ceníme jejího vlídného, otevřeného a korektního postoje k ped. dozoru, ochoty podělit se o informace, rady a doporučení, pomoci při řešení drobných nesnází (hledání WC,...). Za všech okolností byla ochotná poradit, vysvětlit, pomoci a vše zařídit k maximální spokojenosti co největšího počtu účastníků zájezdu. Milým překvapením také bylo, že zavolala několik dní před odjezdem, aby stručně nastínila např. ubytování a některé detaily zájezdu."

vedoucí zájezdu, Gymnázium a SOŠ Plasy, Vídeň pro SŠ, 2019

"Úžasná paní průvodkyně, zatím nejlepší, kterou jsem potkala, znalosti má ohromující, moc, moc chválím."

Mgr. Eva Wagnerová, Masarykovo gymnázium Plzeň, Berlín pro SŠ, 2019

"Velmi milá paní průvodkyně, skvělé vybavena znalostmi, příjemné vystupování a komunikace. Klidná, bez stresování:-) schopna řešit na místě vzniklé komplikace."

Mgr. Martina Kurfürstová, SZŠ a VOŠ zdravotnická Olomouc, Berlín, Postupim, Drážďany, 2019

"S panem Tomanem jsme již byli několikrát. Jeho znalost míst, jazyková vybavenost, vstřícné chování a 100 % profesionalita....takových průvodců víííce!!!"

Mgr. Miloslava Býmová, Českoslovanská akademie obchodní, SOŠ Praha, Bavorsko, 2019

"Program byl naplánován dobře a paní průvodkyně jej vylepšila na výbornou úroveň. Bez jejího drobného zásahu bychom navštívili Eiffelovu věž v prudkém dešti a zimě poslední den, naštěstí ji přesunula z posledního na první den. Jestli ještě pojedeme do Francie, rozhodně nechci jinou průvodkyni než paní Ivetu. Absolutně není nic, co by se ji dalo vytknout (výklad, komunikace, plánování a především obrovský přehled v dějinách, kultury a pařížské každodennosti). Mí studenti, včetně mě, jsme nabyli dojmu, že musela v Paříži žít několik let."

Mgr. Lukáš Jedlinský, Gymnázium Lovosice, Paříž pro SŠ, 2019

"Paní Jitka byla velice pohotová i pohodová. Celý pobyt vedla s naprostou jistotou a bez zaváhání předcházela všem problémům. Pracovala nad rámec svých povinností a moc si jí vážíme. Příště jedině s paní Jitkou."

Mgr. Marek Hlaváč, SŠ polytechnická Brno, Jazykový kurz v Brightonu, 2019

"Paní průvodkyně Jitka byla skvělá. Její organizační, jazykové schopnosti a především osobní přístup beru jako velké +. Výklad pro děti byl zajímavý, plný příběhů, které děti zaujmou. Individuální přístup k řešení problémů na cestě. Pokud bychom v budoucnu s Vaší cestovní kanceláří opět jeli, určitě bych chtěla opět spolupracovat právě s ní."

Mgr. Michal Kotek, ZŠ a MŠ Jestřebí, Jazykový kurz v Bournemouth, 2019

"Paní průvodkyně byla velmi ochotná, vše nám vždy vysvětlila, o každém místě nám podávala informace, když jsme něco potřebovali hned to vyřešila. Spolupráce s ní byla vynikající."

vedoucí zájezdu, ZŠ a MŠ Šaratice, Jazykový kurz v Brightonu, 2019

"Paní Jitka je profesionál, který dokázal studentům nabídnout zajímavý výklad, skvěle zvládala vyřídit jakýkoliv problém,... lidsky i profesně , člověk na svém místě."

Mgr. Andrea Ehret, SOŠ civilního letectví, Praha-Ruzyně, Jazykový kurz v Bournemouth, 2019

"Paní Ivana Bouchnerová je pro mě naprostá špička ve svém oboru. Nejenom, že umí výborně anglicky, ale i velmi přátelsky a vstřícně jedná jak se studenty, tak i s řidiči a učiteli. Perfektně znala všechna místa, která jsme navštívili a její výklad jsem vždy moc ráda poslouchala. Nejvíce ale smekám před jejími organizačními schopnostmi! Nic pro ni není problém, se vším si poradí a navíc s úsměvem na tváři. Moc ji děkujeme za krásný zájezd, protože hlavně díky ní byl ten zájezd naprosto dokonalý!!!"

Mgr. Pavlína Hrochová, Gymnázium Ostrov, Jazykový kurz v Bournemouth, 2019

"Nejlepší průvodkyně, kterou jsme kdy poznali. Také díky jejímu osobnímu nasazení byl zájezd tak úspěšný. Paní Bouchnerová je mimořádně erudovaná, podává detailní výklad. Na své si přijdou všichni. Někteří ocení hloubku informací, jiní vtip a šarm, kterým tato úžasná žena oplývá. Dokáže vytvořit výbornou atmosféru na zájezdu. Děkujeme!!!"

Mgr. Eva Kočařová, Gymnázium Kroměříž, Jazykový kurz ve Stirlingu, 2019

"Velmi oceňuji přístup paní průvodkyně Ivy. Líbilo se mi, jak studenty seznamovala s jednotlivými místy a hlavně s historií Velké Británie (vyzdvihla důležité momenty)."

Mgr. Ivana Krejčová, Střední průmyslová škola TOS Varnsdorf, Anglie a jižní Wales, 2019

"Průvodkyně milá, pohotová, organizačně velmi zdatná, operativní, znalá terénu i historie navštívených památek, její výklad příjemný a přiměřený věku účastníků. Jednoduše skvělá!"

vedoucí zájezdu, Cyrilometodějské gymnázium a MŠ v Prostějově, Londýn a Harry Potter, 2019

"Slečna průvodkyně byla velmi spolehlivá, vstřícná a ochotná. Vše zařídila bez problémů a k naší plné spokojenosti."

Mgr. Jan Podpěra, ZŠ Mšeno, Krásná jižní Anglie, 2019

"Paní průvodkyně je naprostá profesionálka, měla skvělý přehled o všem, co bylo nezbytné znát pro klidný průběh zájezdu. Byla velmi ochotná a nápomocná, umí pracovat s žáky základní školy. Má opravdu výborné znalosti nejen o turistických destinacích, kde provází, ale poradila nám i mnoho praktických tipů pro cestování po Anglii. Celkově jsem byla s paní průvodkyní naprosto spokojená."

Mgr. Kateřina Hocmannová, 22. základní škola Plzeň, To nejzajímavější z Anglie, 2019

"Průvodkyně vynikající, výborné organizační schopnosti, velké znalosti o navštívených místech, velice vstřícná a pohotová. Dokázala vždy vyhovět našim přáním. Velice chválím."

Mgr. Renata Šilhánková, ZŠ a MŠ generála Pattona, Dýšina, To nejzajímavější z Anglie, 2019

"Lenka byla opravdu super. Je velmi znalá, na studenty mluvila z 90 % anglicky (úžasně), výklad byl pojat zajímavě, s humorem, na všech místech se dobře orientovala, s lehkostí a naprostým klidem nás provedla i náročnějšími místy, například při třech cestách metrem..."

Mgr. Edita Krouská, Gymnázium Sušice, Královská Anglie, 2019

"Paní průvodkyně byla výborná, stále milá, ochotná pomoci, vysvětlit cokoli. Velká znalost prostředí, nadšení a zápal pro cestování byl zřejmý a přenášel se i na děti."

Mgr. Jana Hrůzková, ZŠ a MŠ Kamenický Šenov, Londýn, Stonehenge, 2019

"Bylo velmi znát, že paní průvodkyně má Paříž opravdu prochozenou. Zajímavé, poutavé vyprávění doplněné zajímavostmi. Bez problému."

Mgr. Jan Brožek, ZŠ Veronského nám., Praha 10, Paříž pro ZŠ, 2019

"Hanka byla báječná, plná informací, laskavá, vstřícná, výborně připravená, lidsky milá a vždy připravená vyřešit jakýkoli problém. Být s ní je velká radost. Moc děkujeme. Je dárkem."

vedoucí zájezdu, Gymnázium Jana Nerudy, Praha, Malebná Provence, 2019

"Naší průvodkyní byla paní Jitka, se kterou byla vynikající spolupráce a její nasazení během celého pobytu bylo mimořádné a nadstandardní. Organizačně byla velmi schopná a její jazykové vybavení bylo perfektní. Dokázala nám poskytnout informace, které nelze najít v průvodcích a celý zájezd tím dokázala zpestřit a zaujmout zúčastněné žáky a učitele. Paní Jitka byla prostě skvělá."

Mgr. Miluše Kvěchová, ZŠ a MŠ Stod, Královský Londýn, 2019

"Pět hvězdiček je málo :-) Nejlepší průvodkyně s jakou jsme kdy jeli. Ve všech ohledech předčila naše očekávání."

vedoucí zájezdu, ZŠ a MŠ Častolovice, Krásná Anglie, 2019

"Pan Melichar je pro mne jedničkou mezi průvodci. Má nesmírně široké znalosti (jazyky, historie, geografie, politika, kultura, přírodověda, sport, technika...),jeho výklad je zajímavý, poutavý, promyšlený, vtipný, jeho projev je velmi kultivovaný a příjemný. Jako průvodce má jasný záměr, přitom nabízí možnosti, naslouchá a vychází vstříc potřebám klientů. Je laskavý a všímavý a je vždy ochoten poradit, pomoci. Zájezd s ním je připravený a promyšlený do detailů, ale přitom plyne příjemně a svobodně."

Účastnice zájezdu pro pedagogy, 2018, , Zahrady a pobřeží jižní Anglie, 2018

"Pan Richard je opravdu nejlepší průvodce, kterého znám. Jen samá superlativa!"

Účastnice zájezdu pro pedagogy, , Zahrady a pobřeží jižní Anglie, 2018

"Paní průvodkyně odvedla skvělou práci. Vše proběhlo hladce, byla vstřícná jakémukoli našemu návrhu, reagovala vždy na aktuální situace. K dětem se chovala velmi pěkně, zájezd měla pečlivě připravený (včetně výkladu o navštívených místech) Byli jsme moc spokojeni."

Mgr. Romana Klusáková, , Salzburg, Hallstatt, 2018

"Velice jsme ocenili profesionální přístup průvodkyně Soni, její znalosti, organizační schopnosti,vstřícnost a pozitivní přístup. Super!!!"

Mgr. Iva Boušková, ZŠ a Gymnázium Česká Kamenice, Švýcarsko, 2018

"Slečnu Lenku jsem si oblíbila již minule, jsem s ní nadmíru spokojená. Velice bych uvítala, kdyby mohla s námi jet i příště. Vysoce hodnotím její přehled a znalost všech navštívených míst. Je velmi přátelská, usměvavá a má hezký vztah k žákům."

Mgr. Eliška Vacková, ZŠ Jablonec nad Nisou, Londýn, Oxford, 2016

"Lenka odvedla skvělou práci a za to jí patří velký dík. Zajímavý výklad, bezva přístup k žákům i nám učitelům, na všem potřebném jsme se domluvili a celý týden byl i díky ní velmi příjemný. Děkujeme :-)"

Mgr. Miroslava Kuchrýková, ZŠ Mnichovo Hradiště, Londýn, Brighton a Harry Potter, 2017

"Paní průvodkyně byla nesmírně sympatická, zkušená, přátelská a pohotová. Velmi dobře se s ní spolupracovalo, byla iniciativní a aktivní v rámci i nad rámec programu. Organizačně měla vše dobře připravené, všechny situace zvládla s přehledem a vždy měla dobrou náladu."

Mgr. Naděžda Nováková, Matiční gymnázium, Ostrava, Malebné Skotsko s ostrovem Skye, 2017

"průvodkyně Lenka byla skvělá, díky ní byl zájezd nadstandard, poutavý výklad u památek, organizačně zdatná a příjemná společnice po celou dobu zájezdu"

Vedoucí zájezdu, SOŠ a Gymnázium, Staré Město, Londýn a univerzitní Anglie, 2017

"Profesionální, vstřícná a milá paní průvodkyně. Moc děkujeme!"

Vedoucí zájezdu, ZŠ Čachovice a MŠ Struhy, Krakov, Osvětim, 2017

"Po všech stránkách spokojenost."

Mgr. Jana Novotná, SSOŠ START, Praha, Krakov, Osvětim, Vělička, 2017

"Průvodkyně byly skvělá, znalá, ochotná improvizovat a domluvit se. Vše v naprostém pořádku. Takto bych si to představovala. Jako bonus bylo, že jsme se již znaly z minulého zájezdu,takže SUPER!"

Vedoucí zájezdu, Gymnázium Jana Keplera, Praha, Londýn s výukou v muzeích, 2017

"Pan průvodce byl vstřícný až bezmezně, děkujeme za perfektní překlad z polštiny do češtiny."

Mgr. Marcela Pitnerová, VOŠ, OA, SZŠ a JŠ, Klatovy, Krakov, Osvětim, 2017

"Slečna průvodkyně velmi milá, vše zařídila, jak jsme chtěli, pomáhala učitelkám druhé školy s počítáním dětí a převáděním přes silnici, což měla být podle mě jejich práce, nic pro ni nebylo problém."

Mgr. Zuzana Musilová, , Jazykový kurz v Brightonu, 2017

"Průvodkyně byla připravená a dětem říkala nejdůležitější informace. Vždy zařídila a vykomunikovala vše, co bylo potřeba."

Vedoucí zájezdu, ZŠ, Praha, Jeremenkova, Za krásami Katalánska, 2017

"Slečna Tereza je profík, velká spokojenost jak s výkladem, kdy přesně věděla, čím děti zaujmout, tak s tím, jak si v každé situaci poradila. Nikdy jsme nemuseli na nic čekat, všechny jízdenky, vstupy, měla v minutě zařízené. Za nás skvělá volba, děkujeme Tereze znovu a znovu!"

Mgr. Lucie Pecinová, ZŠ, Hradec Králové, Královská Anglie, 2017

"úplně super"

Mgr. Martina Zažímalová, ZŠ, Brno, nám. Svornosti, Jižní Anglie, 2017

"Dobře připravená, sympatická."

Vedoucí zájezdu, ZŠ, Březnice, Salzburg, 2017

"super"

Mgr. Ondřej Háječek, ZŠ, Praha, Školní, Londýn s výletem do Kentu, 2017

"Zuzka byla naprosto úžasná, profesionální, jazykově nadprůměrné schopnosti, organizačně velmi schopná, flexibilní, informace sdělovala jasně, přehledně, její další instrukce byly velmi aktuální, přínosné, velmi detailní pro nás všechny, autorita přirozená, děti ji poslouchaly a respektovaly, hlas zvučný, zejména oceňuji její schopnost vykomunikovat "soulad v programu" mezi dvěma školami. Deset bodů s hvězdičkou! Byla bych ráda, kdyby se toto Zuzka dozvěděla. :-)"

Mgr. Alena Kubánková, ZŠ a MŠ T. G. Masaryka, Bílovec, Krásy jižní Anglie, 2017

"Naše průvodkyně Lenka by podle mého názoru mohla být dávána za vzor jako ideální průvodkyně pro poznávací zájezdy tohoto typu. Získala si naše sympatie bezprostředně po nástupu do autobusu. Svým milým, vstřícným a profesionálním přístupem dokázala zaujmout děti i nás dospělé. Její výklad k navštíveným památkám byl zajímavý, přiměřeně dlouhý a zapamatovatelný. Prohlídky dokázala plánovat s časovou rezervou, tak, abychom si vše opravdu v klidu užili. Když došlo k neplánované situaci - jedna žákyně musela být převezena do nemocnice, kde byla nakonec operována - dokázala nám všem být oporou, pomohla nám zajistit převoz do nemocnice i řešit s tím spojené problémy. Anglicky hovoří výborně, dokonale se orientuje v Londýně i ostatních navštívených místech. Jsem ráda, že jsem ji poznala. Velmi jí touto cestou ještě jednou děkuji."

Mgr. Hana Švarcová, ZŠ, Nýrsko, Za krásami jižní Anglie, 2017

"Průvodce byl na jedničku. Znalosti nad očekávání zajímavé, historické fakty komunikované studentům s neobyčejnou odborností ale i humorem a nadsázkou. Skvělý a lidský přístup!!! Moc děkujeme Tomášovi."

Mgr. Andrea Ehret, SOŠ civilního letectví, Praha - Ruzyně, Starobylé Skotsko, 2017

"Pan Josef je výborný průvodce. Byl bych velmi rád, kdybych měl možnost s ním ještě někam jet."

Mgr. Ondřej Janda, SŠ informatiky a finančních služeb, Plzeň, Emiglia Romagna a Benátky, 2017

"Pan průvodce Jiří nám svým pozitivním naladěním, poutavým výkladem a hlavně vtipnými komentáři dělal výbornou společnost po celou dobu zájezdu. Lepšího průvodce jsme si nemohli přát."

Vedoucí zájezdu, ZŠ, Velké Meziříčí, Mnichov, Labutí zámky, 2017

"Paní Marcela byla průvodkyně jakou bys pohledal. Velice fundovaná. Neustále během celého zájezdu s dětmi komunikovala. Snažila se je zaujmout v každém okamžiku. Neustále se ve výkladu vracela k již zhlédnutým místům a snažila se s dětmi procvičovat i angličtinu."

Mgr. Marie Nováková, ZŠ, Štětí, Po stopách Harry Pottera, 2017

"Pan průvodce byl velice zcestovalý a sečtělý, pohotově řešil aktuální situace. Byl vždy v dobré náladě a snažil se vyjít vstříc všem našim požadavkům."

Vedoucí zájezdu, SSUPŠ Zámeček, Plzeň, Londýn, Avebury, Bath, 2017

"Pan průvodce byl naprosto skvělý, ke všem navštíveným místům toho spoustu věděl a dovedl o tom poutavě povídat, pokud jde o děti, měl nadhled a trpělivost, byla radost s ním pobýt."

Mgr. Hana Habrzettlová, První české gymnázium, Karlovy Vary, Jihozápadní Anglie a Wales, 2017

"naše milá Lenka nemá chybu - je profík"

Mgr. Ilona Borovcová, SOŠ, Praha, Drtinova, Malebné Skotsko + Skye, 2017

"I pana průvodce oceňuji, zaujmout -náctlileté a nezprotivit jim prohlídku města nedokáže každý. Žáci byli moc spokojeni, že si rozšířili svůj okruh vědomostí a že výklad byl pro ně snesitelný, dokázali udržet pozornost během výkladu, uvědomit si některé souvislosti."

Mgr. Marcela Pitnerová, VOŠ, OA, SZŠ a JŠ, Klatovy, Adventní Regensburg, 2016

"Pan průvodce byl skvělý. Řekl nám vše, co jsme potřebovali vědět."

Vedoucí zájezdu, ZŠ Jižní předměstí, Rokycany, Adventní Drážďany, 2016

"Obzvláště bych chtěla pochválit našeho pana průvodce Jiřího Tomana, který byl velice ochotný, vstřícný a vyhověl všem našim prosbám. Byli jsme s ním velice spokojeni nejen my dospělí, ale i děti."

Mgr. Agnesa Šteindlová, Základní škola, Šumperk, Adventní Bratislava, 2016

"Paní průvodkyni jsme si po loňském výletě samy vyžádaly (my učitelky) a opět jsme byly spokojeny."

Vedoucí zájezdu, ZŠ, Praha, Kozinova, Vánoční Drážďany, 2016

"Pan Toman byl velmi vstřícný, milý, příjemný, navštívená místa nám odpovídajícím způsobem popsal, informací bylo tak akorát. Kdo měl zájem o další, také nebyl problém, probral osobně vše ještě detailněji. Jazykové znalosti také úplně v pořádku, všude vyřídil vše rychle a bez problémů. V nelehkém, převážně ženském a navíc učitelském kolektivu si počínal naprosto skvěle, prostě na 1 s hvězdičkou."

Mgr. Petra Cittová, ZŠ a MŠ, Praha - Vinoř, Maďarsko - lázně, 2016

"Lenka opět nezklamala. Oceňuji, že je flexibilní a je schopná doplnit či upravit program dle přání."

Vedoucí zájezdu, Gymnázium, Kolín, Tajemství severní Anglie, 2016

"Vysoce profesionální, laskavá, vstřícná, neuvěřitelně obětavá, výborně připravená, vzor všech průvodců, opravdu, slečna průvodkyně si zaslouží velké poděkování"

Mgr. Petra Součková, Gymnázium Jana Nerudy, Praha, Burgundsko, 2016

"Paní průvodkyně Iveta získala náš respekt - veškerý výklad zvládala bez poznámek (což není běžné), skvěle se orientovala a dokázala přizpůsobit program tamnímu počasí, takže jsme nemuseli nikde zbytečně moknout."

Mgr. Lenka Zadinová, Akademie, Světlá nad Sázavou, Solná komora, 2016

"Naprostá spokojenost všech zúčastněných s příjemným vystupováním a vstřícností paní průvodkyně"

Mgr. Ivana Kubánková, SŠ technická a řemeslná, Nový Bydžov, Salzburg a okolí, 2016

"Průvodkyně byla perfektní, nemáme žádné výhrady."

Vedoucí zájezdu, Tyršova ZŠ a MŠ, Plzeň, Londýn, Oxford, 2016

"Velmi kvalitní ve všech kritériích."

Vedoucí zájezdu, Gymnázium, Třinec, Švýcarsko + CERN, 2016

"Maximální spokojenost, neuvěřitelné znalosti, lidský přístup a organizační schopnosti na velmi vysoké úrovni."

Mgr. Petra Kubálková, SPŠ na Proseku, Praha, Londýn a jižní Anglie, 2016

"Spolu s vědomostmi, organizačními a jazykovými schopností velmi pozitivně hodnotím i schopnost průvodce velmi rychle a klidně reagovat na nečekané situace, jako je například zpoždění při přesunu (na místo s předem objednaným vstupem) způsobené nedochvilností studentů"

Mgr. Kateřina Kozlerová, Gymnázium Z. Wintra, Rakovník, Salzburg, Orlí hnízdo, Königsee, 2016

"Se slečnou průvodkyní Lenkou jsme zažili za dlouhou dobu nejkrásnější zájezd do Anglie. Svojí vstřícností,ochotou, flexibilitou a schopností zaujmout a přizpůsobit výklad posluchačům i situaci daleko přesahuje nároky kladené na průvodce. Je na ní znát nadšení pro práci a zároveň je spolehlivá a zkušená organizátorka, což se projevuje při dokonalém načasování rozchodů, přesunů a přejezdů. Zkrátka pět hvězdiček je málo, Lence dávám alespoň 10!"

Mgr. Markéta Cejthamrová, Gymnázium a SOŠ, Plasy, Nejkrásnější Anglie, 2016

"Průvodkyně byla skvělá a rádi bychom jejích služeb využili i jindy."

Mgr. Eva Bednářová, SSUPŠ Zámeček, Plzeň, Nizozemsko, 2016

"Ideální průvodce - vzdělaný, organizačně schopný, klidný, ale rozhodný, vše zařídil, přizpůsobil se počasí i únavě studijního materiálu, informace, které v průběhy exkurze žákům sděloval v autobuse nebo v terénu byly jasné, stručné a zajímavé. Nebyly to naučené a odpapouškované znalosti jako u "zámeckých průvodců", ale informace potřebné pro pochopení souvislostí..."

Mgr. Ivana Motýlová, Trojské gymnázium, Praha, Polsko, 2016

"Velmi ochotná, milá, vtipná."

Vedoucí zájezdu, Gymnázium P. Křížkovského, Brno, Města a hory Švýcarska, 2016

"Paní průvodkyně byla skvělá. Byla s ní výborná domluva. Operativně s námi vyřešila drobnou změnu programu v důsledku nepříznivého počasí. Měla široký přehled a výklad na požádání přizpůsobila našim požadavkům."

Mgr. Ivana Šanovcová, 21. ZŠ, Plzeň, Salzburg a okolí, 2016

"velká spokojenost, hezky o nás bylo postaráno, pohodový přístup"

Mgr. Jana Juříková, Gymnázium, Praha, Na Zatlance, Berlín, Sachsenhausen, 2016

"Průvodkyně Kateřina byla velice vstřícná, vítala jakékoli naše připomínky, byla citlivá vůči unaveným žákům, nezahlcovala informacemi, ..."

Mgr. Alena Havelková, ZŠ a MŠ generála Pattona, Dýšina, Krásná Anglie, 2016

"Pan průvodce Tomáš je patrně ten nejlepší, se kterým jsme kdy (už potřetí) jeli. Vše zvládá s přehledem a trpělivostí, vyřeší každý problém a má excelentní znalosti o všech navštívených místech. Všimly si toho i děti a jevily o jeho výklad nebývalý zájem. Děkujeme!"

Mgr. Hana Habrzettlová, První české gymnázium, Karlovy Vary, Romantická Anglie, 2016

"Marcelka je jednička. Nepouštějte jí za žádnou cenu. Až budeme volat příště, určitě budeme chtít cestovat s ní. Znalosti na profesorský titul a angličtina skvostná. Milá, příjemná. Nechápu, kde bere pořád tolik energie."

Mgr. Kateřina Ciprová, ZŠ a MŠ, Zaječov, Londýn pro ZŠ, 2016

"super, bez jediné připomínky, organizačně schopný..."

Mgr. František Svoboda, , Speyer, Stuttgart, 2016

"Pan Pavel je průvodce, který má nejen výborné znalosti faktografické a jazykové, ale dovede i poutavě vyprávět, je ochotný, vtipný, má velký podíl na tom, že se zájezd všem velice líbil."

Vedoucí zájezdu, SOŠ, Praha, Drtinova, Berlín - hlavní město SRN, 2016

"Naprosto skvělý. Znalý prostředí ze současného i perfektně z historického hlediska. Zajímavou formou popisoval místa i události. S naprostou jistotou věděl, vše potřebné pro děti i pedagogický doprovod."

Mgr. Barbara Bláhová, ZŠ J. E. Purkyně a ZUŠ, Libochovice, Jazykový kurz Brighton, 2015

"naprosto vynikající, ochotná a plně kompetentní průvodkyně"

Vedoucí zájezdu, ZŠ a MŠ, Bernartice, Adventní Londýn, 2015

"Profesionální přístup ve všech směrech. Případnou další cestu bych ráda absolvovala právě s panem Tomášem."

Vedoucí zájezdu, SPŠS a SOŠ prof. Švejcara, Plzeň, Jazykový kurz v Brightonu, 2015

"Pan průvodce byl výborný, jsme naprosto spokojení, zajistil hladký průběh zájezdu, vyšel nám vstříc, když jsme vzhledem k nepříznivé bezpečnostní situaci nechtěli jet metrem, vše měl bezvadně připravené. Shodly jsme se s kolegyní, že jsme ještě tak dobré průvodcovské služby neměly."

Vedoucí zájezdu, Gymnázium, Lovosice, Jazykový kurz Brighton, 2015

"Velká pochvala, velké znalosti, hezký přístup k dětem, srozumizelná a zábavná prezentace"

Mgr. Vlasta Bártová, ZŠ J. Pešaty, Duchcov, Jazykový kurz Berlín, 2015

"Paní průvodkyně byla výborná, vstřícná, mluvila bez papíru, vše výborně klaplo."

Vedoucí zájezdu, ZŠ, Praha, Kozinova, Adventní Míšeň, 2015

"Příště chceme zase Lenku. Vše dětem moc pěkně vysvětlila a byla na ně milá."

Mgr. Dagmar Hrubá, ZŠ, Blovice, Jazykový kurz Brighton, 2015

"Chválíme !!!"

Mgr. Dagmar Bršťáková, 1. ZŠ, Cheb, Jazykový kurz Berlín, 2015

"Spolupráce Vaší cestovní kanceláře s panem průvodcem Pavlem je s ohledem na Vaše klienty určitě dobrý tah. S někým, kdo jako on má skvělé jazykové schopnosti, perfektní znalost místa a dokáže zaujmout věčně otrávené puberťáky, je radost spolupracovat. Lepšího průvodce jsem nezažila a děti jím byly nadšené."

Mgr. Pavla Nádvorníková, ZŠ, Čerčany, Jazykový kurz Berlín, 2015

"Pan průvodce celý zájezd zvládl jako opravdový profesionál, jeho jazykový projev, znalost navštívených míst, historických událostí a především vystupování hodnotíme jako perfektní."

Mgr. Ludmila Hrubá, ZŠ, Teplice, Jazykový kurz Berlín, 2015

"Tak nabitý člověk pozitivní energií, vědomostmi, znalostmi, odbornou erudicí a přátelským srdcem, to se dneska snad už ani nevidí. Vynikající a inspirativní člověk. Gentleman tělem i duší. Příště jedině Pavel."

Mgr. Jan Novák, Gymnázium T. G. M., Litvínov, Jazykový kurz Berlín, 2015

"Opět mohu napsat jenom kladné informace, máme velmi dobrou zkušenost a rádi budeme opakovat."

Mgr. Petra Hrbáčková, SPŠ, Třebíč, BMW Steyr, 2015

"Vstřícný a ochotný průvodce, vždy se snažil zpestřit program nějakými i vtipnými vsuvkami."

Mgr. Jaroslava Horová, 1. Kladenská soukromá SOŠ, Jazykový kurz Berlín, 2015

"Průvodkyně Kristýna si nás od první chvíle získala svým bezprostředním a lidským přístupem k nám pedagogům i k dětem. Výklad byl srozumitelný, vše perfektně připraveno. Nálada byla během celého pobytu velmi dobrá právě díky řidičovi i průvodkyni. Sešli jsme se skvělá parta, vzhledem k tomu, že jsme byli ze čtyř různých škol, nemuselo to tak dobře dopadnout :)"

Vedoucí zájezdu, ZŠ, České Meziříčí, Jazykový kurz Berlín, 2015

"Lenka byla bajecna. S detmi navazala skvely vztah, coz bylo velkou pomoci. Pohotove reagovala na vsechny nase pozadavky a snazila se nam vyjit maximalne vstric. Dobre se rychle zaucila v komunikaci se sluchove postizenymi a perfektne odhadla mnozstvi a druh vykladanych informaci. Dekujeme za ni!!!"

Mgr. Ludmila Sidejová, Gymnázium, SOŠ, ZŠ a MŠ pro sluchově postižené, Praha, Londýn a jižní Anglie, 2015

""Kdybych mohla, přidala bych v hodnocení pár hvězdiček navíc :) Všichni ještě jednou moc děkujeme - skvěle připravený, hlubokými znalostmi, ale i humorem oplývající pan průvodce.""

Mgr. Jiřina Kotyková, Gymnázium, Kolín, Florencie, Pisa, Řím, 2015

"Pan průvodce byl maximálně profesionální, milý a pozorný. Jeho komentáře děti i dospělé velmi bavily a poučily. Maximálně se nám věnoval."

Vedoucí zájezdu, ZŠ a ZUŠ, Karlovy Vary, Šmeralova, Salzburg, 2015

"Velké znalosti, ochotný pomoci při jakémkoliv problému, vše řešil hned."

Mgr. Andrea Lenková, ZŠ, Karlovy Vary, Krušnohorská, Salzburg, 2015

"Velmi ochotný, vyprávěl velmi fundovaně, milý."

Mgr. Marcela Procházková, ZŠ, Nové Sedlo, Salzburg, 2015

"I zde pouze superlativy. Skvělá průvodkyně po všech stránkách bez chybičky. Nelze vůbec nic vytknout."

Vedoucí zájezdu, ZŠ, Třemošná, Jazykový kurz Hastings, 2015

"Perfektní, není dodat nic ke zlepšení - super přístup ke studentům, zajímavě podávaná fakta, rychlá orientace v okolí, okamžité řešení všech nastalých problémů a změn plánu."

Mgr. Kateřina Ledvinová, Gymnázium, Ostrov, Salzburg, 2015

"paní Irena je profesionálka, byla skvěle připravená, ochotná poradit i pomoci"

Mgr. Petr Kopeček, Gymnázium, Třeboň, Jazykový kurz Brighton, 2015

"Opět maximální spokojenost, paní průvodkyně místa znala, věděla, kde jsou toalety, kam máme jít, řešila problémy, hlídala s námi děti. 100%"

Vedoucí zájezdu, ZŠ a MŠ Oty Pavla, Buštěhrad, Brighton, 2015

"Vstřícná, ochotná, znalá prostředí. Vždy vše v klidu vyřešila."

Mgr. Kateřina Najmanová, ZŠ, Obříství, Brighton, 2015

"Paní průvodkyně byla velmi profesionální, ale zároveň pohodová, což se pozitivně odrazilo na atmosféře celého zájezdu. Výklad byl naprosto dostačující, byl prezentován s ohledem na věk studentů. Celková organizace fungovala naprosto bezchybně, což je zásluha milé a vstřícné paní průvodkyně."

Mgr. Kamila Mecová, Gymnázium, Ostrava - Hrabůvka, To nejlepší z Anglie, 2015

"Vynikající - ve všem!"

Mgr. Šárka Martinovičová, TRIVIS - SŠ veřejnoprávní, Vodňany, Jazykový kurz Skotsko, 2015

"vynikající, vstřícná, naprosto obětavá a organizačně velmi schopná"

Mgr. Radka Dušková, Gymnázium, Soběslav, Londýn, Stonehenge a Harry Potter, 2015

"vynikající, milá, výkonná a ochotná paní Janoušková"

Mgr. Petra Štampachová, Gymnázium, SOŠ, SOU a VOŠ, Hořice, Londýn, Stonehenge a Harry Potter, 2015

"Paní průvodkyně byla skvělá a maximálně nám vycházela vstříc. Ne vždy má průvodce dar komunikovat se všemi zúčastněnými:)"

Mgr. Magdalena Hamingerová, Biskupské gymnázium, Brno, Cornwall - zapomenutá země, 2015

"...pan Tomáš měl velice profesionální přístup, vstřícné vystupování, byl ochoten se domluvit a zařídit změny, na kterých jsme se domluvili. Projevil velké znalosti týkající se jednotlivých míst, dokázal poradit a svými vynikajícími jazykovými a organizačními schopnostmi nám poskytl krásný výlet, na který budeme dlouho vzpomínat..."

Mgr. Renata Šilhánková, 22. ZŠ, Plzeň, To nejlepší z Anglie, 2015

"vstřícná, vnímavá k potřebám dětí, ochotná pomoci, dokázala vypíchnout důležité informace, aniž by děti zahlcovala nebo nudila"

Vedoucí zájezdu, ZŠ, Hradec Králové, Londýn a jižní Anglie, 2015

"Marcelka je nejlepší!!!!!! :)"

Mgr. Jindřiška Červenka, ZŠ a MŠ, Cerhovice, Londýn pro ZŠ, 2015

"Opravdu velmi vycerpavajici znalosti, hezke chovani k detem, ochota poskytnout jakekoli informace, organizacne velmi rychla a zdatna"

Mgr. Miluše Typoltová, ZŠ Járy Cimrmana, Lysolaje, Romantická Anglie, 2015

"skvěle připravená, vždy dobře naladěná"

Mgr. Jitka Smekalová, Gymnázium P. Křížkovského, Komín, Berlín - hlavní město SRN, 2015

"Paní průvodkyně byla moc vstřícná. Připadalo mi, že zná o každém místě naprosto všechno. Organizační a jazykové schopnosti bez chybičky. Nejeli jsme s paní průvodkyní poprvé a vždy vše proběhlo bez problémů."

Mgr. Pavel Srb, 21. ZŠ, Plzeň, Krásy severního Walesu, 2015

"Špičkový po všech stránkách"

Mgr. Hana Habrzettlová, První české gymnázium, Karlovy Vary, Cornwall, 2015

"Paní průvodkyně měla výborné znalosti navštívených míst, usilovala se děti zaujat zajímavými údaji, dokázala velmi vstřícně reagovat na každý náš požadavek, velká trpělivost s dětmi"

Mgr. Ivana Širková Šifelová, ZŠ, Mníšek pod Brdy, Londýn, Oxford, Windsor, 2015

"Sympatický, pohodový a ochotný."

Mgr. Klára Filipová, Masarykova ZŠ, Litoměřice, Mnichov, Legoland, 2015

"vše proběhlo příjemnou formou, včetně výkladu. Bylo to vyvážené a líbilo se všem. Děkujeme:)"

Mgr. Naděžda Kolmanová, , Londýn, Stonehenge, 2015

"skvělá, úžasně se hodí na tuto pozici, dokáže vytříbit zajímavé informace, nepřehltila děti zbytečnostmi, zároveň vyzdvihla "špeky", pokud bylo třeba, zjednala si pořádek, o všem informovala jak v autobuse, tak na navštěvovaných místech, vše zorganizovala, vysvětlila a řídila, jinak velmi komunikativní a příjemná, v rámci samotného výkladu působila sebejistě a zaujatě"

Mgr. Lucie Vavřínová, ZŠ, Ústí nad Orlicí, Londýn, Stonehenge, 2015

"minimálně 8 hvězdiček, Jana je milá, velmi příjemná a skvěle připravená, výborně jazykově vybavená, má velmi zvučný hlas, bylo ji dobře slyšet i ve městech. Zná města, pomáhala řidičům s orientací a navigací"

Mgr. Zdeňka Zámečníková, Gymnázium a SOŠ ekonomická, Vimperk, Švýcarsko, 2015

"Jana je výborná. Byla jsem s ní spokojená po všech stránkách. Má obrovské znalosti nejen jazykové, ale i reálií a historie. Dokázala perfektně řešit všechny vzniklé situace a podle časových možností a našich přání upravovat program.Navíc jsme si sedly i lidsky."

Mgr. Světlana Caputová, Gymnázium, Třinec, Katalánsko, 2015

"Pan průvodce byl velmi milý a fundovaný."

Vedoucí zájezdu, Gymnázium, Cheb, Vánoční Drážďany, 2014

"Vstřícná, energická, akční. Výrazně nám pomohla snížit náklady na vstupy a doplnila program."

Vedoucí zájezdu, Gymnázium, Kolín, Skotsko a Skye, 2014

"Děkujeme paní průvodkyni za to, že zařídila prohlídku u Fragonarda - bylo to navíc, nad rámec povinností a zejména dívky si to opravdu užívaly."

Mgr. Marcela Pitnerová, VOŠ, OA, SZŠ a JŠ, Klatovy, Paříž a Versailles, 2014

"Nesmírně milá, vstřícná. Snažila se maximálně vyjít vstříc. Zajistila vše, co jsme potřebovali."

Mgr. Alena Pazderová, Základní škola Žižkov, Londýn, Londýn, Londýn, 2014

"p. Květoňová je velmi přátelská, k dětem i pedagogickém doprovodu vstřícná, podává vyčerpávající výklad"

Vedoucí zájezdu, Gymnázium, Dačice, To nejlepší z Anglie, 2014

"Jana pracovala na jedničku s hvězdičkou. Milá, sympatická, usměvavá, znalá jazyka i reálií."

Mgr. Lenka Zadinová, Akademie - VOŠ, Gymnázium a SOŠ, Světlá n. Sázavou, Paříž trochu jinak, 2014

"Pohodová, milá, velmi dobře německy mluvící paní Iva, obohatila nás svými a tištěnými informacemi o dokonalé poznání doby Ludvíka II. Bavorského a jeho "nelehkého života"!!!!"

Mgr. Petra Cittová, ZŠ a MŠ, Praha - Vinoř, Bavorské klenoty a Salzburg, 2014

"naprosto špička ve svém oboru, neuvěřitelné znalosti míst, které jsme navštívili, velice pěkný vztah k dětem, vždy usměvavý, velice schopný vše vyřídit a zajistit co nejlevnější vstup do objektů, ochotný vyhovět přáním učitelů a dětí, profesionální přístup"

Mgr. Renata Šilhánková, 22. ZŠ, Plzeň, To nejlepší z Anglie, 2014

"Paní průvodkyně byla skvělá. Po celou dobu zájezdu se nám plně věnovala, byla milá a příjemná."

Mgr. Helena Janatová, ZŠ, Liberec, Broumovská, Paříž, Versailles, 2014

"Jana byla jedním z nejlepších průvodců, se kterými jsme doposud spolupracovali. Velmi milá, ochotná, informovaná, s výbornou znalostí jazyků."

Vedoucí zájezdu, ZŠ s rozšířeným vyučováním CJ, Teplice, Švýcarská mozaika, 2014

"opravdu se snažila udělat maximum pro žáky i pro nás"

Vedoucí zájezdu, Gymnázium, Jihlava, Malebné Skotsko, 2014

"jen superlativa"

Mgr. Jiřina Gallová, Jazyková škola JILL, Londýn a okolí, 2014

"Skvělá ve všech ohledech, člověk na svém místě, vzdělaná, zkušená, profesionální, zapálená, jazykově velmi dobře vybavená."

Vedoucí zájezdu, ZŠ a MŠ, Praha - Vinoř, Jazykový kurz v Hastings, 2014

"Paní Průvodkyně byla skvělá, uměla děti zaujmout, věděla jaké informace je budou zajímat a co je bude bavit."

Mgr. Pavla Hájková, ZŠ jazyků, Karlovy Vary, Belgická mozaika, 2014

"Děkujeme moc - průvodkyně Jana byla výborná"

Mgr. Zuzana Beňová, , Jižní Morava, 2014

"Přátelské vystupování, profesionálka po jazykové, organizační a vědomostní stránce. Velká spokojenost"

Mgr. Michaela Nyklesová, Gymnázium F. Křižíka a ZŠ, Plzeň, Malebná jižní Anglie, 2014

"maximální spokojenost!!"

Vedoucí zájezdu, SPŠ keramická a sklářská, Karlovy Vary, Barcelona, Figueres, 2014

"Paní Marcele musíme složit velkou poklonu, program měla výborně připravený a snažila se nás provádět s výkladem i cestou, kdy musela překřikovat londýnský provoz, obdivovali jsme její znalosti, ochotně zodpovídala všechny všetečné dotazy. Ochotně i přizpůsobila program našim přáním a snažila se vše zařídit včetně výběru peněz na vstupné a vyúčtování účastníkům."

Mgr. Alexandra Jíšová, ZUŠ Bedřicha Smetany, Magická Anglie, 2014

"Na jedničku."

Mgr. Hana Palkovičová, Gymnázium, Jablonec nad Nisou, Tajemství severní Anglie s jaz. kurzem v Yorku, 2014

"Slečna průvodkyně byla skvělá, měla připravený výklad ke všem památkám, zařizovala nám vše, co jsme potřebovali."

Mgr. Natálie Hornychová, VOŠ a SZŠ, Hradec Králové, Adventní Paříž, 2017

"pan pruvodce byl uzasny, pojedeme li jeste s Vasi cestovni kancelari. urcite si ho vyzadame. moc mu dekujeme"

Vedoucí zájezdu, ZŠ, Praha, Vratislavova, Vídeň, Wachau, 2013

"Připravená, sympatická, vždy k dispozici."

Mgr. Petra Mocová, Podještědské gymnázium, Liberec, Barcelona, Montserrat, Figueres, 2013

"Pan průvodce toho věděl hodně, byl milý a ochotný nám cokoliv vysvětlit a velice jsem ocenila možnost v některých místech jít buď s ním nebo mít rozchod."

Zdeňka R., Gymnázium, Jihlava, Malebná jižní Anglie, 2016

"Dobrý den. Moc bych chtěla poděkovat za skvělý zájezd, všechno proběhlo úplně bezchybně. Paní průvodkyně Lucie byla opravdu úžasná, nezahltila děti informacemi, které je nebaví a nezajímají, připravila si to přímo pro ně, zábavnou formou, opravdu moc super. A pan řidič a autobus také :-) Ještě jednou moc děkuji, už si ani nedokážu představit, že bych měla jezdit s někým jiným, s Vaší CK je to vždy na 100% :-) Pěkný den Pavla Kubů, ZŠ jazyků, Karlovy Vary"

Mgr. Pavla Kubů, ZŠ jazyků, Karlovy Vary, Belgická města, 2014

"Srdečně zdravím, jsme již zpět a ráda bych Vám poděkovala i paní průvodkyni za péči a bezproblémové řešeni situaci, které nastaly v průběhu zájezdu. Naše díky (já + moje kolegyně) je skutečně opodstatněné, neboť ne všichni průvodci a řídicí zvládají komunikaci s dětmi a jejich projevy s nadhledem a porozuměním. Paní průvodkyně byla skvělá. Pokud bychom jeli na další zájezd tak rady bychom opět s ní. Z naší školy se studenti vrátili s velice hezkými zážitky a poznatky. Mnohokrát za vše děkuji a zůstávám se srdečným pozdravem"

Mgr. Daniela Martincová, Gymnázium Litoměřická, Praha, Švýcarsko s návštěvou CERNU, 2014

"Chtěla bych Vám poděkovat za skvěle připravený zájezd a také za kvalitní průvodcovské služby paní Ivetě. Vše bylo dokonale připraveno a sladěno. Výběr noclehu byl bez chyby. Také poděkování řidičům, kteří nám ve všem vyšli vstříc a ochotně pomáhali našemu ZTP děvčeti. Děkuji za všechny studenty."

Mgr. Zuzana Batková, Jazykové gymnázium P. Tigrida, Ostrava, Berlín, Postupim, Drážďany, 2014

"Děkuji Vám ještě jednou za spolupráci a chci poděkovat za skvělý zájezd. Co se týče paní průvodkyně, dnes se mě děti ptaly, jestli jsem si tuhle bezvadnou průvodkyni přímo objednala. Byla skutečně úžasná, stejně tak řidiči. Ještě jednou moc děkuji a zdravím Vás"

Mgr. Helena Janatová, ZŠ Broumovská, Liberec, Paříž a Versailles, 2015

"Vážený pane Melichare, ráda bych Vám ještě jednou poděkovala za skvělý zájezd. Obzvláště bych chtěla pochválit průvodkyni Lenku. Byla vždy velmi příjemná, ochotná a připravená. Umí skvěle komunikovat se dětmi a v zásadě nic pro ni nebyl problém. Sami žáci ji ve zpětné vazbě velmi chválili."

Mgr. Veronika Křivancová, , Anglie, 2014

"Pokud někdy zase na školní zájezd, tak jedině s CK PRO TRAVEL, s těmito řidiči (Míra a Robert) a s paní průvodkyní Evou! Byla to příjemná 5 denní jízda! :-))"

Mgr. Marcela Kantnerová, TRIVIS - SŠ veřejnoprávní, Karlovy Vary, Londýn, Windsor, Legoland, 2014

"Děkujeme za vydařený zájezd do Anglie, který proběhl k naprosté spokojenosti dětí i pedagogů. Během přípravy zájezdu jsme se setkali s velkou ochotou a naprostým dokonalým přizpůsobením se změnám. Naše rodina v Anglii byla dokonalá a skvělá. Na zájezdu jsme měli nejlepší a nejzábavnější řidiče, jaké jsem kdy poznala. Velké díky patří paní průvodkyni za její ochotu, příjemné chování a krásné a vtipné výklady o navštívených místech."

Mgr. Petra Valíčková, , Anglie 2012

"Vážení přátelé, komunikace s Vaší cestovní kanceláří byla od začátku příjemná a bezproblémová. Vše bylo zařízeno, oceňujeme i informační letáky pro studenty na zájezdu a Váš internetový přihlašovací systém pro studenty. Výběr průvodkyně byl skvělý - profesionální jednání, skvělé znalosti míst i jazyka, vstřícné a milé jednání po celou dobu zájezdu - ideál průvodce :) I páni řidiči přispěli svou bezpečnou jízdou a vstřícným jednáním k úspěšnému zájezdu. Setkali jsme se vždy s profesionálním a vstřícným jednáním.Rádi využijeme Vaše služby i v budoucnu. Ilona Hauzrová, OA Jindřichův Hradec"

Mgr. Ilona Hauzrová, Obchodní akademie Jindřichův Hradec, Řím, Neapol, Capri, 2012

"Skvělí řidiči, báječná průvodkyně, v případě problémů rychlé jednání. Nejvíce se mi líbilo, jak slečna průvodkyně vycházela s žáky, jak jim dokázala ve všem vyhovět, diplomaticky dojít ke kompromisu, takže ve finále byli všichni spokojení, a jak za ně bojovala u někdy neochotných průvodců/zaměstnanců na hradech (třeba když nás nechtěli pustit k vodnímu bludišti u Warwick Castle). Prostě dělala maximum a všichni jsme ji tiše (někdy i nahlas) obdivovali pro její obrovskou energii."

Mgr. Daniela Peikerová, ZŠ Kylešovice, Opava, Anglie, 2011

"Děkuji jménem celé naší skupiny ze ZŠ T.G.M. Opava cestovní kanceláři PRO TRAVEL CK, s.r.o. za velmi kvalitní organizaci celého zájezdu, a to především za program, který obsáhl mnoho zajímavostí z Londýna a okolí. Velké díky patří také naší dokonalé slečně průvodkyni, která se za nás "bila" ať už při vyřizování slev na vstupy či za bezproblémové ubytování v rodinách. Děkujeme Zuzce mnoho za odborně, poutavě a prakticky připravený komentář v průběhu celého zájezdu a celkově za milou a sympatickou komunikaci s ní. Za tu děkujeme také pánům řidičům (!), kteří nás trpělivě a bezpečně převezli do staré dobré Anglie a zpět."

Mgr. Lenka Heczková, ZŠ TGM Opava, Anglie, 2011

"Rádi bychom touto cestou poděkovali cestovní kanceláři za krásný, pohodový týden prožitý v Anglii. Poděkování patří zejména naší milé, kreativní průvodkyni. Díky jejím znalostem, organizačním schopnostem a nadšení jsme viděli mnoho zajímavých míst a načerpali spoustu informací. Byla nám vždy ochotna pomoci, poradit a svou dobrou náladou nás nakazit. K hladkému průběhu zájezdu přispěli i páni řidiči svou spolehlivostí a ochotou. Přijeli jsme plni zážitků a maximálně spokojeni."

Mgr. Karin Burkartová, ZŠ Vrchní, Opava, Anglie, 2011

"Byla jsem velmi spokojena s programem zájezdu. Během 5 dnů měli žáci možnost vidět nejen to nejlepší z Londýna, ale i z okolí. Zájezd byl i po průvodcovské stránce dobře připraven. Skvělé bylo, že naše průvodkyně žila delší dobu v Anglii a mohla seznámit žáky nejen s turistickými atrakcemi, ale měla povědomí i o běžném životě obyvatel a doplnila svůj výklad mnoha poznatky o životě v dnešní Anglii. Byla jsem velmi spokojena a žáci rovněž"

Mgr. Hana Šebestová, ZŠ Englišova, Opava, Anglie, 2011

"Zájezd do Berlína předčil naše očekávání. Hlavní zásluhu na tom měla naše paní průvodkyně - její výklad byl velmi zajímavý a poutavý, ke klientům přistupovala s vřelostí. Program byl přizpůsoben našemu přání a veškerá jednání s CK probíhala velmi rychle."

Mgr. Irena Šafaříková, SŠ a VOŠ Michael, Praha 4, Berlín, 2010

"Díky vydařenému počasí jsme byli se zájezdem do Anglie maximálně spokojeni. Paní průvodkyně byla velmi ochotná, velmi jsem ocenila její pomoc, kdy převzala část dětí. Kromě toho nám poskytovala vyčerpávající informace o navštívených místech. Zdůrazňuji její ochotu, vstřícnost, důslednost a nevšední zájem o každého z cestujících. Velký dík za nadstandartní výkon."

Mgr. Lenka Teplá, ZŠ Mikulovice, Anglie, 2010

"Děkujeme za skvěle sestavený program zájezdu. Jednání řidičů bylo vždy velmi ochotné a vstřícné. Paní průvodkyně byla perfektní a ochotná vyřešit jakýkoliv problém, její výklad byl velmi zajímavý. Ubytování v rodinách bez problémů, děti byly nadšené a my také, budeme doporučovat :)"

Vedoucí zájezdu, ZŠ Blovice, Londýn, Oxford, 2010

"Ve dnech 27.6.-2.7.14 jsem se s dcerami zúčastnila zájezdu Alžbětinská Anglie. Náš průvodce pan Melichar byl naprosto skvělý, co se týče znalostí Anglie, její historie ale i osobního přístupu a ochoty."

Mgr. Marie Bžunková, , Učitelský zájezd 2014, Alžbětinská Anglie

"Průvodce byl skvělý, vtipný, ochotný vám i něco vysvětlit a i milý :) opět bez stížností"

Quang Vu T., Gymnázium Zikmunda Wintra, Rakovník, Polsko, 2020

"Byl velice milý a ochotný, říkal zajímavé věci a znal místa jako své boty."

Jan M., Gymnázium Zikmunda Wintra, Rakovník, Polsko, 2020

"Naše průvodkyně byla možná malinko upovídaná, ale na druhou stranu jsem ráda, že nám řekla opravdu všechno. Bylo to moc zajímavé."

Klára O., SOŠ civilního letectví, Praha-Ruzyně, Vánoční Míšeň, 2019

"Naše hezká průvodkyně znala každé místo do detailu, žádný chraplavý, starý a nepříjemný hlas, nýbrž mladý, energický a příjemný, uměla i německé názvy, což cením."

Vojtěch F., Gymnázium a SOŠ ekonomická, Sedlčany, Vánoční Drážďány, 2019

"Paní průvodkyně byla příjemná, usmívala se. Povídala zajímavé informace a zavedla nás na krásné místa."

Natálie M., Obchodní akademie a SPgŠ Beroun, Vánoční Norimberk, 2019

"Perfektní, pan Martin uměl skvěle vykládat, zařídil všechno perfektně. Milý a vtipný muž."

Thanh Tung H., Gymnázium Písnická, Praha 4, Berlín pro SŠ, 2019

"Paní průvodkyně toho říkala mnoho a věděla vše. Tomu říkám správný přístup."

Jaroslav H., Gymnázium Lovosice, Paříž pro SŠ, 2019

"Paní průvodkyně byla skvělá. Bylo vidět, že Paříž skutečně dobře zná a o všem ví a vypráví i ty nejmenší detaily, nikoliv však zbytečnosti."

Natálie T., Gymnázium Lovosice, Paříž pro SŠ, 2019

"Líbilo se mi, že jsme na konci zastavili na místě, které ani nebylo na programu a taky mi, že průvodkyně měnila program, které vyhovělo aktuálnímu počasí."

Thuy Bich H., Gymnázium Lovosice, Paříž pro SŠ, 2019

"Pani pruvodkyne byla velice ochotna, se vsim poradila a take predala obrovske mnozstvi uzitecnych informaci!"

Jasmína T., Gymnázium Lovosice, Paříž pro SŠ, 2019

"Paní průvodkyně byla vždy milá a vtipná. O všech místech toho vědela opravdu dost. Vždycky se nám snažila vyhovět."

Eliška B., Fakultní ZŠ Drtinova, Praha 5, Jazykový kurz ve Stratfordu, 2019

"Průvodkyně byla milá ochotná a na všechny otázky nám ráda odpověděla. Každé místo dobře znala a nikde nebyl problém."

Natálie F., 2. základní škola Plzeň, Shakespearův kraj a Cambridge, 2019

"Průvodkyně byla naprosto úžasná, plná energie a úsměvů. O všech důležitych místech toho veděla spoustu a vždy nám o nich vyprávěla s obrovským nadšení. Byla prostě úžasná, dala bych ji i víc hvězdiček, kdyby to šlo."

Lenka M., Cyrilometodějské gymnázium a MŠ v Prostějově, Londýn a Harry Potter, 2019

"Paní průvodkyně byla opravdový profesionál ve svém oboru. Zde si není na co stěžovat."

David I., Cyrilometodějské gymnázium a MŠ v Prostějově, Londýn a Harry Potter, 2019

"Opravdu vynikající průvodce, zajímavý výklad, skvělý přístup. Pravděpodobně nejlepší průvodce, kterého jsem kdy měla..."

Kateřina D., Gymnázium Luďka Pika, Plzeň, Krakov, Osvětim, Vělička, Wroclav, 2019

"Lenka byla velmi milá a zábavná a má děti takže nám puberťákům rozuměla."

Aneta K., Gymnázium Čakovice, Jazykový kurz ve Stirlingu, 2019

"Kdyby šlo dát více než pět hvězdiček, tak je dám. Moc cením, že jsme se nedozvěděli o Polsku jen informace typu "v roce xy se stalo to a to", ale také jsem si ze zájezdu odnesla vědomosti o kultuře, které si člověk jen tak nenačte."

Tereza M., Gymnázium Luďka Pika, Plzeň, Krakov, Osvětim, Vělička, Wroclav, 2019

"Průvodce byl sympatický, jeho výklad byl zajímavý a vyznal se. U komentované prohlídky zámku překládal z Němčiny do Češtiny velmi plynule. Občas nemluvil dostatečně nahlas, takže k němu člověk musel být blíž, aby ho dobře slyšel. Ale při rozchodu nám vždy všem srozumitelně a nahlas řekl kdy a kde se máme znovu sejít a dal si záležet, aby se tato informace donesla všem."

Klára V., Gymnázium Zikmunda Wintra, Rakovník, Berlín, 2019

"Průvodce znal navštívená místa perfektně, mluvil jasně a srozumitelně, vždy nás včas na vše upozornil."

Karolína Š., Gymnázium Zikmunda Wintra, Rakovník, Berlín, 2019

"Skvělá paní průvodkyně, bylo vidět, že má tuto práci ráda. Skvěle se vyznala, nikdy nepochybovala."

Izabela S., Gymnázium a SOŠ Plasy, Krásy Normandie, 2019

"No... jak jen začít... Naše průvodkyně se jmenovala Petra... Byla strašně mooc milá a já si jí oblíbila... mluvila tak akorát to co bylo potřeba říct, ale i to zajímavý... Bylo jí dobře rozumět... Jo a všechny místa znala moc dobře.."

Tereza K., ZŠ Nepomuk, Jazykový kurz v Brightonu, 2019

"Průvodce byl jeden z nejmilejších lidí, kterého jsem kdy potkala. Velmi zajímavě mluvil o všech památkách co jsme navštívili a díky němu jsem si výlet velmi užila."

Diana D., Mensa gymnázium, Praha 6, Paříž po stopách vědy a techniky, 2019

"Musím velice vysoko ohodnotit pana průvodce Jana. Jeho výklad byl zasvěcený, logicky uspořádaný. Nezahlcoval nás zbytečnými informacemi, ale uměl vyzdvihnout vše podstatné. Celý jeho výklad jsem pozorně poslouchala, což se mi ještě na zájezdu s cestovkou nestalo. Žádné recitace z cestovních příruček, ale zasvěcený výklad věnovaný historii dané země. Moc za něj děkujeme! Měl lví podíl na úspěchu celého zájezdu."

Olga Č., Gymnázium Zikmunda Wintra, Rakovník, Berlín a Dánsko, 2019

"Paní průvodkyně byla naprosto skvělá, věděla o čem mluví, byla milá a měla přehled. Prostě 5 hvězdiček dvakrát podtržených :)"

Matěj M., 28. základní škola Plzeň, Jazykový kurz v Torquay, 2019

"Naše paní průvodkyně Dalibora byla opravdu moc hodná a když se nám něco po cestě líbilo, domluvila se s řidiči, aby zastavili a my se mohli podívat. Navštívená místa znala dobře. Řekla nám o nich zajímavé informace, jen jich bylo někdy trochu moc."

Barbora R., ZŠ Komenského, Přerov, Cornwall, 2019

"Průvodkyně byla přátelská znala zajímavá místa a znala historii míst, znalá v této oblasti jak sama řekla nějakou dobu zde žila a hlavně ochotná pomoci."

Jan K., 28. základní škola Plzeň, Jazykový kurz v Torquay, 2019

"Velice milý, ochotný, vše měl pečlivě připravené. Měl přichystané i různé drobné úpravy zájezdu nebo navštívených míst, kdyby se vyskytly nějaké místí komplikace, které se nedají ovlivnit."

Ludmila F., 26. základní škola Plzeň, Innsbruck a Labutí zámky, 2019

"Průvodce byl naprosto skvělý, ohromně ochotný a se vším vycházel maximálně vstříc, velmi znalý."

Václav T., 26. základní škola Plzeň, Innsbruck a Labutí zámky, 2019

"Zde bych klidně dal 6 hvězd, pokud by to bylo možné. Paní průvodkyně byla vstřícná a energická. Bylo vidět, že nemá jen znalosti z knih, ale že se opravdu vyzná. Jakýkoliv problém či změnu programu hned vyřešila. Nejlepší průvodce, jakého jsem zatím na zájezdu měl."

Vít M., Gymnázium Ostrava-Hrabůvka, Severní Španělsko a Madrid, 2019

"Perfektní, průvodkyně byla milá, ochotná, vstřícná, přátelská. Kdybych jela příště na výlet určitě bych ji chtěla znovu."

Veronika V., Gymnázium a SPgŠ Přerov, Malebná jižní Anglie, 2019

"S panem průvodcem mám zkušenosti již z jednoho zájezdu do Polska - opět velmi profesionální, znalý navštěvovaných míst, ochotný, příjemný."

Lucie K., SŠ živnostenská Sokolov, Města a hory Švýcarska, 2019

"Měli jsme velmi příjemnou průvodkyni, která celý zájezd odlehčila a vždy vše vysvětlila a uměla skvěle popsat terén (místo setkání, možnost nakoupeni suvenýrů, jídla...). Dbala na dochvilnost, což velmi oceňuji."

Dominika M., Gymnázium a SPgŠ Přerov, Malebná jižní Anglie, 2019

"Průvodkyně byla milá, ochotná, usměvavá, přívětivá, dalo se s ní domluvit a velmi trpělivá - naprostá spokojenost"

Michaela Niké V., Gymnázium Ostrava-Hrabůvka, Severní Španelsko a Madrid, 2019

"Průvodkyně paní Kateřina byla úplně skvělá. Měla přehled o všech místech, které jsme navštívili. Byla moc příjemná a milá. Když jsme měli rozchod, tak nám vždy radila, kam je nejlepší jít, kde co koupit a vždy nám vysvětlila cestu."

Martina M., SŠ pedagogická, Boskovice, Jurské pobřeží, 2019

"Paní průvodkyně byla skvělá a ráda jsem si s ní i popovídala :) Šlo vidět, že místa dobře zná. Určitě bych s ní ráda jela znovu."

Klára M., Gymnázium Ostrava-Hrabůvka, Severní Španělsko a Madrid, 2019

"Průvodkyně byla velmi milá a ochotná, výklad vedla zajímavým a poutavým způsobem."

Marie M., Obchodní akademie Plzeň, Regensburg, 2019

"Průvodce byl milý a hodný. Znal navštívená místa moc dobře a bylo vidět, že už tam byl mnohokrát. Výklady byly zajímavé a měli jsme o celkové organizaci zájezdu dostatek informací."

Anna L., ZŠ Kaplice, To nejlepší z Anglie, 2019

"Paní průvodkyně velice poutavě a zajímavě vedla výklad o památkách, historických souvislostech, ... Měla milé a příjemné vystupování, veškerou organizaci výborně zvládala."

Šárka O., SŠ a VOŠ zdravotnická, Plzeň, Berlín, Postupim, Drážďany, 2019

"Paní Petra byla milá, příjemná, ochotná - výklad zajímavý a poutavý, ráda s ní opět pojedu"

Magdaléna B., SŠ a VOŠ zdravotnická, Olomouc, Berlín, Postupim, Drážďany, 2019

"Pan průvodce byl také velice vztřícný. Kdykoli když jsme něco potřebovali, tak nám pomohl nebo něco zopakoval. Místům úžasně rozuměl a byla radost to poslouchat."

Ondřej K., ZŠ Litoměřice, Jazykový kurz v Bognor Regis, 2019

"Během zájezdu jsme měli dva průvodce. Oba byli milí, já preferuji pana Melichara. Jeho výklad byl velice zajímavý, lépe ho podával. Byl velice vstřícný a zajímal se o nás. Prošel s námi každé zajímavé místo."

Tereza N., První české gymnázium v Karlových Varech, Cornwall, 2019

"Průvodkyně byla milá, vše nám vysvětlila. Dávám ji ještě hvězdičku navíc."

Andrea Š., ZŠ a MŠ Kněžmost, Londýn, Brighton, 2019

"Průvodce byl v pohodě. Uměl dobře vyprávět a hodně informací bylo zajímavých."

Kryštof Ž., ZŠ Litoměřice, Jazykový kurz v Bognor Regis, 2019

"Nejlepší průvodkyně :-) Trpělivá, znalá, ochotná, vstřícná, milá. Nic pro ni nebyl problém, velmi dobře vše zorganizovala, problémy řešila okamžitě. Velmi oceňuji asertivní a profesionální přístup."

Daniel H., ZŠ Dolní Podluží, Jazykový kurz v Saffron Walden, 2019

"Paní průvodkyně byla velmi milá a byla s ní i spousta srandy.Velmi milá pani, která nám velmi často pomáhala se vším možným a zodpověděla i naše nějaké stupidní otázky."

Matěj V., ZŠ Benešov, Jazykový kurz v Brigtonu, 2019

"Průvodkyně Soňa byla velmi příjemná, zatím nejlepší ze všech, které jsme poznali."

Karel P., ZUŠ B. Smetany, Plzeň, Malebná Provence, 2019

"Paní byla velmi milá a ochotná nám vše vysvětlit. Sdělovala nám důležité informace a bylo ji dobře rozumět."

Michaela Č., 21. základní škola Plzeň, To nejlepší z Anglie, 2019

"Paní Ivana byla velice milá, vstřícná za všech okolností, přestože jsme nebyli ukázkoví studenti. Oceňuji její znalosti o všech atrakcích, které jsme navštívili."

Tuan L., Gymnázium Ostrov, Jazykový kurz v Bournemouth, 2019

"Paní byla velice milá a vše co nám vyprávěla věděla z paměti. Vstřícná a ohleduplná, líbilo se mi, že vždy než jsme někam přijeli nám něco o té destinaci řekla."

Nikola B., Anglicko-české gymnázium Amazon, Praha 1, Malebná jižní Anglie, 2019

"Je vidět že se ve své práci vyzná,vždy bylo zajimavy ho poslouchat,nejlepší ale byli jeho vtipy a hlášky,když je člověk unavený z cesty a pak průvodce pronese vtipnou vetu je to super,vážně mu za to děkuji."

Diana K., VOŠ zdravotnická a SZŠ, Praha 1, Jazykový kurz v Bath, 2019

"Velmi ochotná, příjemná, sympatická a její výklad se mi velmi líbil"

David Š., 21. základní škola Plzeň, To nejlepší z Anglie, 2019

"Paní Bohunka byla ta nejlepší průvodkyně, jakou jsme si mohli přát! Děkujeme."

Žaneta L., Anglicko-české gymnázium Amazon, Praha 1, Malebná jižní Anglie, 2019

"Paní průvodkyně byla také velice příjemná, ochotná, její výklad byl vždy velice zajímavý, erudovaný."

Jarmila F., ZŠ Jungmannova, Kuřim, Švýcarskem k Mont Blancu, 2019

"Paní průvodkyně byla skvělá. Měla zajímavé výklady a ukázala nám hodně památek a zajímavostí, také moc děkujeme."

Eliška Ř., ZŠ Dolní Podluží, Jazykový kurz v Saffron Walden, 2019

"strašně milá paní (Patricie), vyšla nám vstříc a byla zábavná. ještě jednou jí za vše děkuji"

Michaela Š., 21. základní škola Plzeň, To nejlepší z Anglie, 2019

"Průvodkyně byla milá, její výklad byl zajímavý a bylo vidět, že navštívená místa dobře zná."

Denisa S., ZŠ Komárov, Londýn a Harry Potter, 2019

"choval se k nám dobře, vše nám vysvětloval a jeho výklady byli vážně zajímavé, klidně bych takového super průvodce měla znovu"

Eliška P., ZŠ Benešov, Jazykový kurz v Brightonu, 2019

"Náš průvodce byl výborný a všechno věděl. A bylo vidět že se vyzná."

Veronika K., SOŠ Drtinova, Praha 5, Krakov, Osvětim, Vělička, Wroclaw, 2019

"Nejlepší průvodkyně. Strašně hodná, příjemná, milá a chápavá."

Magdaléna B., AHOL - SOŠ Ostrava, Krásy jižní Anglie, 2019

"Co mohu take velmi pochválit je průvodkyně. Milá, příjemná, přátelská. Velmi dobře vědela informace o navštívených místech a říkala skvělý výklad. Velmi výborně vyřešila nepříjemné situace (zapomenutá složka v hotelu, domluva s konkurencí, aby nás pustila před sebe :) ) Doufám, že ji ještě někdy potkám, je příjemná a dokáže člověka vzbudit zvědavost :)"

Jan P., VOŠ a SPŠE Plzeň, Hledání krásné Anglie, 2019

"Žasnu a obdivuju navigování a vedení celé naší skupiny v podzemní dráze metra. Jinak úžasný přehled o Londýnu a řešení krizových situací. DING DONG"

Petr K., SPŠ stavební, České Budějovice, Londýn - metropole architektury, 2019

"Průvodce milý, výklad byl perfektní a zajímavý"

Alexandra P., SOŠ Drtinova, Praha 5, Benelux, 2019

"Nejlepší průvodce který znal nejen historická fakta, ale i zajímavosti a aktuality."

Hana K., SOŠ Drtinova, Praha 5, Benelux, 2019

"Náš průvodce byl Jiří Toman, vyprávěl velmi naučně a zábavně, velmi milý na jakýkoliv dotaz rád odpověděl a věděl přesně kde co je."

Adéla K., SOŠ Drtinova, Praha 5, Benelux, 2019

"Průvodce byl naprosto úžasný! Všichni jsme z něj nadšení. Skvěle podal informace, byl sympatický... Zkrátka skvělý."

Anežka Kateřina V., SOŠ Drtinova, Praha 5, Benelux, 2019

"Snad nejlepší průvodce. Mluvil hezky, nahlas, poutavé vyprávění a nebylo únavně dlouhé a přesto obsáhlé. Velmi ochotný, vše se s ním dalo v klidu vyřešit a domluvit se. Naprosto bezproblémové. S tímto panem průvodcem je radost jezdit."

Markéta S., Obchodní akademie, Plzeň, Bodamské jezero, 2019

"Paní průvodkyně byla velice milá, když jsem měl s něčím problém ochotně se mi snažila pomoci."

Lukáš S., Masarykova ZŠ Lanžhot, Londýn pro ZŠ, 2019

"Bylo vidět, že paní průvodkyně ví o navštívených místech dostatek informací a uměla je dobře sdělit."

Tomáš Z., Gymnázium Dobruška, Berlín pro ZŠ, 2019

"Paní průvodkyně byla skvělá, byla jsem s ní moc spokojena."

Kateřina D., SŠ průmyslová, Uherské Hradiště, Královská Anglie, 2019

"Průvodkyně, byla ta nejlepší ženská na světě, věděla vše na co sem se jen zeptal. Vždy věděla kam jdeme, byla milá. Super."

Antonín H., VOŠ a SPŠ Děčín, Jazykový kurz v Brightonu, 2019

"Průvodce byl sympaticky, orientovaný v místě i historii. Pruzne a vstricne reagoval na nase pozadavky, delal co mohl a zvladl vse skvele. Absolutne bez vyhrad."

Ivana P., ZUŠ Trnka, Plzeň, Za uměním do Londýna, 2019

"Roli pana průvodce Tomáše bych vyzdvihla, byl bezvadný! Skvěle se orientoval ve městě, metru, dovedl dobře reagovat na výluky v dopravě a vyhledat jinou trasu. Jeho výklad byl zajímavý."

Lenka A., ZUŠ Trnka, Plzeň, Za uměním do Londýna, 2019

"Paní průvodkyně byla velmi profesionální a příjemná, měla mnoho zkušeností, doufám, že se s ní zase někdy potkám!"

Anna K., Gymnázium Klatovy, Paříž pro SŠ, 2019

"Profesionální přístup, spousta informací, nemohli jsme si přát lepší průvodkyni. Opravdu klobouk dolů."

Matěj M., Gymnázium Klatovy, Paříž pro SŠ, 2019

"Kdyby byla možnost dát více než pět hvězdiček, tak bych jich dal určitě mnohem více. Průvodkyně byla milá, hezky se ji poslouchalo. Navštívená místa znala velmi dobře a provádění ji podle mého názoru bavilo."

Martin M., Gymnázium Klatovy, Paříž pro SŠ, 2019

"Průvodkyně Iveta naprosto úžasná, dokonalý přehled o městě i o všech památkách, profesionální přístup, velmi milá a ochotná."

Adéla Š., Gymnázium Klatovy, Paříž pro SŠ, 2019

"Velmi chytrá, pozorná a výklad byl moc zajímavý a zábavný."

Jana K., Gymnázium Klatovy, Paříž pro SŠ, 2019

"Průvodkyně byla moc milá, řekla nám spoustu zajímavých věcí o navštíveném místě. Na otázky ochotně odpovídala."

Hana K., Gymnázium Jevíčko, Jazykový kurz v Bath 2019

"Byla milá, vstřícná a empatická, nepřetěžovala nás nudnými informacemi, ale vybrala jen to podstatné a zajímavé, tak by to mělo být. Navíc mluvila anglicky, bonus navíc."

Zdeněk Š., Gymnázium Sušice, Královská Anglie 2019

"Průvodkyně byla velice milá, chápavá. Znala úplně vše, u čeho jsme se zastavili či pouze prošli. Vykládala zábavnou formou a dovedla nám vše přiblížit velice dobře. Vyprávěla nám spoustu detailů, které mnohdy každý nezná. Bylo to pro mě zajímavé a průvodkyně opravdu neměla v ničem chybu. Zaujala, pobavila, naučila. Veliká spokojenost."

Petr D., Gymnázium Jihlava, Londýn, Oxford, 2018

"Průvodkyně byla úžasná, spoustu věcí věděla, říkala nám informace zajímavým způsobem. Kdybych jela znovu, určitě bych chtěla jí."

Blanka G., Gymnázium Beroun, Paříž pro střední školy, 2018

"Byla velmi milá a byla s ní legrace - super!!!"

Květa U., FZŠ Praha 5, Jazykový kurz v Chesteru, 2018

"Milý, ochotný, přátelský, sympatický, rád bych s ním jel znova"

Kateřina M., Zemědělská Akademie Hořice, Katalánské inspirace, 2018

"Průvodkyně taky úžasná. Zajímavý ne zdlouhavý výklad, šlo vidět, že se vyzná. Také moc milá a příjemná."

Tamara D., Gymnázium Ostrava - Hrabůvka, Tajemství severní Anglie, 2018

"Průvodkyně byla senzační, chápavá, ochotná, zábavná, informovala nás o všem dostatečně, ale nepřehltila nás informacemi, bylo to tak akorát, co jsme mohli vstřebat, abychom věděli, co jsme navštívili a jakou to má historii, dávala nám dost prostoru pro prohlídku, dostatečně nás informovala o tom, co stojí za vidění"

Olga M., Gymnázium Ostrava - Hrabůvka, Tajemství severní Anglie, 2018

"Největší šéf, kterýho jsem kdy potkal. Na všechno odpověděl a byla s ním zábava"

Michal F., SPŠ a OA Kadaň, Podzimní Londýn, 2018

"Velmi příjemný průvodce, skvěle informovaný o britské historii, dodával užitečné rady a skvěle organizoval celý zájezd."

Zuzana B., SPŠ a OA Kadaň, Podzimní Londýn, 2018

"Průvodkyně byla super, vyznala se a dokázala povídat o všem možné. Když jsem něco nevěděl, zeptal jsem se ji a hned poradila."

Jiří Š., SPŠ Kutná Hora, Londýn a Harry Potter, 2018

"Paní byla milá a věděla o všech památek dost zajímavých informaci."

Lucie T., Gymnázium Rakovník, Malebné Skotsko, 2018

"Nejúžasnější paní průvodkyně Marcela!!!!!!❤️"

Lucie P., Gymnázium Rakovník, Malebné Skotsko, 2018

"Průvodkyně byla skvělá, vše nám hezký popsala."

Eva S., OA Rakovník, Londýn, Oxford, 2018

"Pruvodce jeden z nejlepsich co jsem kdy mel a mel skvely znalosti..."

Joshua J., Táborské soukromé gymnázium, Audi Ingolstadt, 2017

"Pan Jiří byl velmi milý, vzdělaný a vstřícný. Vždy, když se ho někdo na něco zeptal, s úsměvem odpověděl. Místa znal velmi dobře."

Nina P., Matiční gymnázium, Ostrava, Jazykový kurz Augsburg, 2017

"Jirka byl super, jsem rád že byl s náma on"

Nicolas G., Matiční gymnázium, Ostrava, Jazykový kurz Augsburg, 2017

"milý, výklad byl zajímavý a byl ochotný nám s čímkoli pomoct"

Eva U., Gymnázium J. Blahoslava a SPŠ, Přerov, Malebná jižní Anglie, 2017

"Průvodce byl perfektní."

Antonie F., Gymnázium J. Blahoslava a SPŠ, Přerov, Malebná jižní Anglie, 2017

"S průvodcem jsem byla velice spokojená, dal nám spoustu tipů na zajímavá místa, která můžeme navštívit ve volném čase, vždy nám ochotně zodpověděl dotazy a ke každému místu nám řekl mnoho zajímavostí."

Aneta H., Gymnázium J. Blahoslava a SPŠ, Přerov, Malebná jižní Anglie, 2017

"milý a příjemný pán, vždy nám vše hezky popsal a vysvětlil. mluvil pěkně a srozumitelně,vždy nám dokázal odpovědět i na následné dotazy,i co se týká rozchodů a následných "srazů", o kterých hlásil v autobuse, bylo mu hezky rozumnět a každý pochpil co mu říká je to jeden z nejlepších, jaké jsem kdy potkala. velice ho chválím"

Klára P., Gymnázium J. Blahoslava a SPŠ, Přerov, Malebná jižní Anglie, 2017

"Velmi profesionální, milý, vstřícný, ochotný. Operativně přizpůsobil program počasí."

Andrea D., ZŠ a MŠ, Litvínov, Salzburg, Orlí hnízdo, 2017

"Nejlepší průvodce kterého jsem kdy zažil :)"

David M., ZŠ a MŠ, Litvínov, Salzburg, Orlí hnízdo, 2017

"Cením ochotu, vstřícnost a hlavně věčný úsměv průvodkyně."

David N., Obchodní akademie, Plzeň, Jazykový kurz v Bournemouth, 2017

"Průvodce byl velice milý. Ke každému místu který jsme navštívili nám řekl něco zajímavého. Některá místa (jako už jsem zmínil: například kostely) mě tolik nebavila a tolik jsem si toho neodnesl, ale i tak jsem rád že jsem je viděl. Náš průvodce znal velice dobře nejen místa který jsme navštívili. Dokonce mě to i překvapilo, jak dobře se vyzná."

Pavel K., 25. ZŠ, Plzeň, Krásná Anglie, 2017

"byl vtipný, super průvodce"

Jana K., 25. ZŠ, Plzeň, Krásná Anglie, 2017

"Průvodkyně byla skvělá. Její výklad byl stručný, zajímavý a někdy i zábavný. Znala všechna místa, která jsme navštívila. Se vším si věděla rady."

Michaela V., ZŠ, Mnichovo Hradiště, Londýn, Brighton a Harry Potter, 2017

"Naše paní průvodkyně byla moc milá ochotná a prostě nejlepší."

Natálie F., ZŠ, Mnichovo Hradiště, Londýn, Brighton a Harry Potter, 2017

"Průvodkyně Lenka byla velmi milá a vstřícná. S tou jsem neměla jediný problém. Říkala vše jasně, nebylo to nudné a zdlouhavé a bylo to i zajímavé a navštívená místa znala velmi dobře."

Kateřina K., ZŠ, Mnichovo Hradiště, Londýn, Brighton a Harry Potter, 2017

"Úžasný průvodce s přehledem o všech možných památkách a zajímavých místech, velmi sympatický pán"

Vojtěch Š., VOŠ, OA, SZŠ a JŠ, Klatovy, Krakov, Osvětim, 2017

"Paní průvodkyně byla velice milý a humorný člověk, byla skvělá. Pokud budu mít možnost jet příští rok tak bych jinou průvodkyni nechtěla."

Tereza S., ZŠ Charlotty Masarykové, Praha, Londýn letecky, 2017

"Výborný, ochotný - velmi se dětem věnoval, povídal si s nimi jako kamarád - a to děti velmi ocení."

Jana Č., ZŠ, Štěchovice, Londýn a jižní pobřeží, 2017

"Průvodkyně byla báječná. Milá, ochotná kdykoli pomoci, vždy dobře naladěná. O navštívených místech znala nejen základní informace, ale i mnoho zajímavostí."

Helena K., Gymnázium, Jihlava, Malebná jižní Anglie, 2017

"paní průvodkyně Ivana byla naprosto jedinečná. Milá, informovaná, znalá věci, se smyslem pro humor - naprosto úžasná a výjimečná."

Alice L., Gymnázium, Plzeň, Mikulášské nám., Malebné Skotsko, 2017

"průvodkyně byla milá, ochotná, dobře znala navštívená místa, říkala i své vlastní poznatky a snažila se pobyt zpříjemnit i svými zážitky z jiných zájezdů"

Radka K., ZŠ Brno, nám. Svornosti, Jižní Anglie, 2017

"nadstandardní"

Veronika B., Gymnázium, Plzeň, Mikulášské nám., Malebné Skotsko, 2017

"Nejlepší průvodkyně, kterou jsem kdy na poznávacím zájezdě zažil. Oceňuji její znalost míst, kde jsme byli. Výklad byl velmi poutavý. A přístup k nám jako žákům byl rovnocenný a osobní."

Martin K., Gymnázium, Plzeň, Mikulášské nám, Malebné Skotsko, 2017

"Naše paní průvodkyně byla moc hodná. Řekla nám vše co bylo důležité. Hodně věcí jsme si zapamatovali."

Hana K., ZŠ, Březnice, Salzburg, 2017

"Naše paní průvodkyně byla úžasná! Vyznala se všude, její výklad byl vždy zajímavý a byla velice vstřícná a milá."

Zuzana O., Gymnázium, SOŠ, SOU a VOŠ, Hořice, Za Shakespearem do srdce Anglie, 2017

"průvodkyně Zuzana byla skvělá, profesionálka každým coulem. Byla připravená, a ke každému navštívenému místu nám řekla něco zajímavého. Bylo vidět, že rozumí své práci."

Tereza P., ZŠ a MŠ T. G. Masaryka, Bílovec, Krásy jižní Anglie, 2017

"Super průvodce, líbilo se mi jeho zaujetí a výklad, lepší být opravdu nemohl, Díky!"

Tomáš P., SOŠ civilního letectví, Praha - Ruzyně, Starobylé Skotsko, 2017

"Správnej chlap, vtipnej"

Kisha P., SŠ uměleckoprůmyslová - Zámeček, Plzeň, Londýn, Avebury, Bath, 2017

"Pan průvodce byl úžasný - hlavně první průvodce, který byl slyšet i když foukal vítr :-) často nám vyprávěl historky z předešlých zájezdů, výklad přizpůsobil dětem střední umělecké školy - vždy vybral zajímavosti z architektury a něco málo z historie, snažil se o co nejzajímavější zážitky. Neodradilo ho ani neustálé stěžování dívčího osazenstva, že je bolí nohy a povzbuzoval je k dalším krokům. Nejvíce se mi líbilo, jak rychle vyřešil zdravotní problém, který se stal. Také nám dával tipy, kam bychom se mohli podívat či kde se dobře najíst nebo koupit dárky, popř. kam zajít do divadla, kdybychom do Londýna někdy možná jeli znova. Dalo se s ním povídat o všem a snažil se nám odpovídat na všechny naše otázky, které jsme mu kladli."

Barbora Š., SŠ uměleckoprůmyslová - Zámeček, Plzeň, Londýn, Avebury, Bath, 2017

"Pan průvodce byl skvělý. Mluvil poutavě, nahlas a srozumitelně. Výklad mmě i zaujal a dokázala jsem vnímat většinu věcí, co bylo řečeno."

Tereza K., Obchodní akademie, Plzeň, Regensburg, 2017

"Paní průvodkyně byla moc milá a prohlídku jsem si velmi užila."

Tereza B., Obchodní akademie, Plzeň, Regensburg, 2017

"Byl vtipný a věděl odpověď prakticky na každou otázku, takže pět hvězdiček."

Adam K., První české gymnázium, Karlovy Vary, Jihozápadní Anglie a Wales, 2017

"Úžasná průvodkyně."

Kateřina B., ZŠ a ZUŠ, České Budějovice, Londýn a Oxford, 2017

"Lenka byla výborná, suprová průvodkyně."

Filip S., ZŠ a MŠ J. Š. Baara, České Budějovice, Londýn a Oxford, 2017

"Frejer :) Plno nových a zajímavých věcí nám řekl"

Jiří J., Střední škola živnostenská, Sokolov, Krakov, Osvětim, Wroclaw, 2017

"Průvodce byl nejlepší. Jeho výklad velmi zajímavý, poučný."

Eva G., SOŠ, Praha, Drtinova, Vídeň, Wachau, 2017

"tak náš průvodce byl naprosto výborný, doufám, že s ním nebo jím podobným ještě někdy pojedu, jeho vyprávění historek bylo naprosto super, byl vstřícný, věděl vše na co jsme se ho zeptali, kdyby šlo dát tisíc hvězdiček, tak je dám"

Jana R., SOŠ, Praha, Drtinova, Vídeň, Wachau, 2017

"Průvodce prokázal obrovské znalosti prostředí, byl ochotný, jeho výklad byl vyčerpávající a všechny zaujal."

Anna B., SOŠ, Praha, Drtinova, Vídeň, Wachau, 2017

"Na pana průvodce se nedá říct nic špatného. O každém navštíveném místě věděl mnoho zajímavých informací. Byl velmi milý a vždy, když jsme se na něco zeptali, dokázal odpověď. Rád cestuji a tento průvodce byl jednoznačně nejlepší, kterého jsem zatím měl!"

Václav P., VOŠ a SPŠE, Plzeň, Londýn a jižní pobřeží, 2017

"Líbilo se mi jak to vždycky umí všechno dobře říci, byl starostlivý a pozitivní. Nedá se nic vytknout."

Petr K., VOŠ a SPŠE, Plzeň, Londýn a jižní pobřeží, 2017

"Úžasná milá průvodkyně, která byla ochotná zodpovědět dotazy a pomoct"

Kateřina Š., Církevní gymnázium, Plzeň, Perly jižní Anglie, 2017

"Průvodkyně nejlepší!"

Barbora R., Církevní gymnázium, Plzeň, Perly jižní Anglie, 2017

"Místa znala dobře a byla i velice sympatická, vstřícná a milá."

Eva H., Církevní gymnázium, Plzeň, Perly jižní Anglie, 2017

"bylo vidět že je připravený a byl stále usměvavý skvělí chlap všem doporučuji"

Klára H., ZUŠ Trnka, Plzeň, Vídeň, 2017

"Velký dík panu průvodci. Vysoce hodnotím jeho průvodcovské služby, jazykovou vybavenost, místopisné i historické znalosti a zejména schopnost je předat (i malým) účastníkům zájezdu srozumitelnou a zapamatovatelnou formou."

Monika Č., ZUŠ Trnka, Plzeň, Vídeň, 2017

"Nejlepší průvodkyně, kterou jsem kdy zažila."

Denisa S., SOŠ, Praha, Drtinova, Malebné Skotsko + Skye, 2017

"Průvodce byl milý a především vtipný. Jeho výklad je neobvyklý a zajímavý, zná o městech hodně zajímavostí."

Tereza T., Gymnázium, Aš, Adventní Norimberk, 2016

"Paní Iveta byla naprosto úžasná a milá průvodkyně."

Marie V., Gymnázium, Krnov, Adventní Vídeň, 2016

"Paní průvodkyně byla skvělá! Vtipná, vstřícná, ochotná! Říkala opravdu jen zajímavosti a bylo vidět že místo zná :)"

Maria Ch., ZŠ, Praha, Jeseniova, Vánoční Míšeň, 2016

"málo hvězdiček na ohodnocení, deset by možná stačilo :-) velké díky za vysoce profesionální průvodkyni"

Iveta B., Podještědské gymnázium, Liberec, Malebná Provence, 2016

"Nejlepší průvodkyně, kterou jsem na vašich zájezdech zažil. Milá, sympatická, mluvila nahlas, vše bylo slyšet i na rušných místech. Výklad doplňovala úryvky z knih a nebylo to únavné a zatěžující, právě naopak, což oceňuji."

Jan M., Podještědské gymnázium, Liberec, Malebná Provence, 2016

"Paní průvodkyně byla velmi hodná. Bylo vidět že jí práce baví."

Tereza M., Podještědské gymnázium, Liberec, Malebná Provence, 2016

"Průvodkyně Bára? Spokojenost veliká - ten klid v ní vyzařoval na všechny, velmi milá, znalá, profesionální. Chvílemi jsem si ani nepřipadala na organizovaném zájezdě. Veliké díky právě milé průvodkyni Báře."

Martin S., Podještědské gymnázium, Liberec, Malebná Provence, 2016

"velmi ochotný, výborné znalosti navštívených míst"

Ondřej Č., Klvaňovo gymnázium a SOŠ, Kyjov, Švýcarsko - CERN, Mnichov, 2016

"Pruvodce byl naprosto nejlepsi jakeho jsem kdy potkala, doufam ze na nej jeste nekdy narazim."

Martina K., Klvaňovo gymnázium a SOŠ, Kyjov, Švýcarsko - CERN, Mnichov, 2016

"Velmi znalý průvodce, bomba"

Václav R., Klvaňovo gymnázium a SOŠ, Kyjov, Švýcarsko - CERN, Mnichov, 2016

"To byl borec"

Jan Č., Klvaňovo gymnázium a SOŠ, Kyjov, Švýcarsko - CERN, Mnichov, 2016

"Perfektní týpek!!!!!"

Kristina P., Klvaňovo gymnázium a SOŠ, Kyjov, Švýcarsko - CERN, Mnichov, 2016

"Průvodce byl milý a zábavný, měl přehled o místech která jsme navštívili."

Vít B., Klvaňovo gymnázium a SOŠ, Kyjov, Švýcarsko - CERN, Mnichov, 2016

"Pan průvodce velmi vtipný, věděl hodně a podával to zajímavou formou."

Barbora K., Klvaňovo gymnázium a SOŠ, Kyjov, Švýcarsko - CERN, Mnichov, 2016

"Průvodce naprosto topový, vtipný, milý, vstřícný, věděl toho až moc, kdy jsme se my z gymnázia až hanbili kolik toho ještě nevíme."

Martin K., Klvaňovo gymnázium a SOŠ, Kyjov, Švýcarsko - CERN, Mnichov, 2016

"Vypadal jako cool guy"

Tim P., Gymnázium, Praha, Na Zatlance, Krakov, Osvětim, Wroclaw, 2016

"S panem průvodcem jsme byli už na druhém zájezdu, stále se nestačím divit, kolik drobností o všech městech, ve kterých provází, zná. Zároveň není jeho výklad zdlouhavý a plný zbytečností, právě naopak - doporučí nejlepší restaurace i zajímavá místa, kde se při rozchodu stavit a zmíní i vtipná fakta z historie i současnosti měst."

Zuzana Ch., Gymnázium, Na Zatlance, Praha, Krakov, Osvětim, Wroclaw, 2016

"příjemná, akční, pohotová a pohodová - výrazný hlas, dobré organizační schopnosti, připravená..."

Barbora Z., Gymnázium, Třinec, Švýcarsko + CERN, 2016

"Milá, nápomocná průvodkyně, zajímavý výklad, velká spokojenost."

Taťána L., Gymnázium, Třinec, Švýcarsko + CERN, 2016

"Lenka se asi narodila s tím, že bude průvodce. Její povídání je poutavé!! Mluví vlastními slovy a je to někdy strašně vtipné. Je NEJLEPŠÍ!!"

Tereza P., Gymnázium J. Barranda, Beroun, Magická Anglie, 2016

"Naprosto dokonalá paní průvodkyně. Každý zájezd s ní je nejlepší."

David S., Střední průmyslová škola na Proseku, Praha, Londýn a jižní Anglie, 2016

"Super! Hned bych s paní Lenkou jela znovu!"

Barbora S., Gymnázium J. Barranda, Beroun, Magická Anglie, 2016

"Ano, slečna průvodkyně byla moc hodná, její výklad byl zábavný a poutavý. A ty čokoládky které jsme dostali za Quizy byly výborné!"

Eliška V., Gymnázium a SOŠ, Plasy, Nejkrásnější Anglie, 2016

"Jedna z nejlepších průvodkyň vůbec. Byla jsem v Římě a Istanbulu, ale ani při jednom ze zájezdů jsme neměli tak skvělou průvodkyni. Věděla opravdu vše na co se člověk zeptal a navíc byla moc příjemná."

Magdalena R., Gymnázium a SOŠ, Plasy, Nejkrásnější Anglie, 2016

"ideální průvodce"

Václav P., Gymnázium a SOŠ, Plasy, Nejkrásnější Anglie, 2016

"Nejlepší průvodkyně, kterou jsem zažila. O památkách i přírodě věděla moc věcí a vždy odpověděla na naše otázky. Po celý zájezd nám pomáhala a byla moc milá"

Aneta P., Obchodní akademie, Plzeň, Starobylé Skotsko, 2016

"Paní/slečna průvodkyně byla moc milá a její výklad se moc dobře poslouchal. Měla nejlepší smích :-D Myslím si, že všechna místa znala velice dobře a podávala o nich dostatečný výklad."

Karolína N., Arcibiskupské gymnázium, Kroměříž, Benelux, 2016

"Usměvavá, krásná, milá, Mladá slečna :) vše brala pozitivně a hlavně tak, aby to mladé lidi bavilo."

Anežka H., Arcibiskupské gymnázium, Kroměříž, Benelux, 2016

"U pana průvodce se mi líbilo že věděl u všeho něco. Říkal samé zajímavé věci a neříkal žádné zbytečnosti. Výklad tak akorát. Byl i ochotný a sympatický. Líbilo se mi jak říkal pokaždé časově intervali, kde jak dlouho budem a tak."

Kateřina J., Gymnázium, Kolín, Srdce Francie, 2016

"Neskutečně milá, hodná, ochotná, vše okamžitě vyřešila, stále dobře naladěná paní Marcelka. Sluníčko - s kterým je jedna radost cestovat a nikdy jsem nikoho tak milého nepoznala. Řekla nám tolik zajímavých věcí, dokázala zaujmout i všechny děti, opravdu palec nahoru !!!!!!!!!!!"

Andrea Š., ZŠ Charlotty Masarykové, Praha, Starobylé Skotsko, 2016

"Průvodce byl super, takový, jaky má být správný průvodce."

Marianna M., Gymnázium, Jihlava, Malebná jižní Anglie, 216

"Průvodce byl úplně nejlepší- vtipný, vždy uměl perfektně poradit, kam se jít kouknout, kde dobře vaří. Znal lokalitu pomalu lépe, než místní. Měl perfektní znalosti o daném místě a bylo vidět, že ho daná práce baví- perfektní průvodce zaslouží si těch hvězdiček 10 místo 5"

Filip N., Gymnázium, Jihlava, Malebná jižní Anglie, 2016

"Paní průvodkyně věděla místa velmi dobře, dokázala o místě vyprávět a byla ochotná nám poradit nebo pomoci."

Ilarija P., Anglicko-české gymnázium AMAZON, Praha, Cornwall a Londýn, 2016

"Super průvodce!"

Vojtěch T., Mensa gymnázium, Praha, Cornwall - zapomenutá země, 2016

"průvodkyně byla milá a ráda mi vysvětlila i to, na co jsem se zeptala"

Eliška V., ZŠ a MŠ Klecany, Krásná Anglie, 2016

"Milý, hodný, ochotný, příjemný"

Barbora S., Gymnázium, Praha, Na Zlatance, Berlín, Sachsenhausen, 2016

"Paní průvodkyně byla super. Vtipná milá a všechno."

Karla Š., ZŠ a MŠ Generála Pattona, Dýšina, Krásná Anglie, 2016

"Nejlepší průvodce, kterého jsem viděl"

Dominik S., SŠ informatiky a finančních služeb, Plzeň, Toulky jižní Anglií, 2016

"Průvodkyně Lenka byla nejlepší se kterou jsem se kdy potkala, opravdu lepší průvodkyni jsem ještě nezažila. Vše měla hezky připravené, díky ní jsem se toho dozvěděli hodně z historie, pokud jsme něco nevěděli nebo jsme potřebovali poradit, tak byla velice ochotná."

Eliška Ch., Gymnázium J. Vrchlického, Klatovy, Starobylé Skotsko, 2016

"nejlepší průvodce - dozvěděli jsme se spoustu informací"

Helena G., Gymnázium J. Vrchlického, Klatovy, Starobylé Skotsko, 2016

"průvodkyně byla úplně úžasná!!!"

Barbora K., Gymnázium J. Vrchlického, Klatovy, Starobylé Skotsko, 2016

"Průvodkyně byla moc milá, příjemná a kamarádská, mohli jsme se jí na cokoliv zeptat a se vším nám ochotně poradila."

Sára K., Gymnázium J. Vrchlického, Klatovy, Starobylé Skotsko, 2016

"Paní průvodkyně byla super, zvláště bych ocenil její smysl pro humor při dlouhých cestách autobusem."

Petr B., Gymnázium J. Vrchlického, Klatovy, Starobylé Skotsko, 2016

"Naším průvodcem byla paní Květoňová. Ke každému místu věděla spoustu zajímavých věcí, její povídaní bylo velmi zajímavé a nikdy na mě nepůsobilo vyčerpávajícím dojmem. Takže průvodce opravdu perfektní."

Hana C., ZŠ a MŠ Zaječov, Londýn pro ZŠ, 2016

"Milý, ochotný, zajímavý výklad - příjemný ve vystupování - velmi chválím. Dokázal zaujmout výkladem starší i studenty"

Marie B., SOŠ Praha, Drtinova, Berlín - hlavní město SRN, 2016

"Nejlepší průvodce :)"

Sylvie H., SOŠ Drtinova, Praha, Berlín - hlavní město SRN, 2016

"Velice zajímavý výklad, perfektní znalost reálií i jazyka, pochopení pro studenty."

Anna B., SOŠ Drtinova, Praha, Berlín - hlavní město SRN, 2016

"Fantastický - pokaždé bych chtěl takového průvodce"

Pavel B., SOŠ Drtinova, Praha, Berlín - hlavní město SRN, 2016

"Věc,se kterou jsem byla nejvíce spokojená byl náš pan průvodce. Už jsem se zúčastnila několika zájezdů s dobrými průvodci, ale tento byl určitě nejlepší. Mám pocit, že to nebyl jen můj názor, ale i celé skupiny."

Valentýna K., SOŠ Drtinova, Praha, Berlín - hlavní město SRN, 2016

"Průvodce byl skvělý příjemný.. byla s ním sranda musím říct ze na svého průvodce jako na zaměstnance musíte být hrdí ..."

Miluše B., SOŠ, Praha, Drtinova, Berlín - hlavní město SRN, 2016

"Průvodce byl opravdu skvělý. Řekl nám spoustu zajímavostí, důležitých informací a byla s ním velká sranda. Opravdu skvělé."

Adéla V., SOŠ Praha, Drtinova, Berlín - hlavní město SRN, 2016

"Velká spokojenost :-)"

Terezie M., Obchodní akademie, Pardubice, Ženevské jezero, 2016

"Pan Pavel byl naprosto úžasný. Byla s ním zábava a hodně nám toho o Švýcarsku i o ostatních zemích pověděl. Rozhodně bych s ním jela znovu."

Radka Š., Obchodní akademie, Pardubice, Ženevské jezero, 2016

"Milý, příjemný, ochotný. Dokázal předat hodně informací a mnohdy i s humorem."

Šárka V., Obchodní akademie, Pardubice, Ženevské jezero, 2016

"Pan průvodce měl přehled o tom, co se kde děje. Jeho výklad i historky byly velice zajímavé, dozvěděli jsme se spoustu nových věcí. Byl sympatický a vycházel nám vstříc."

Kateřina F., Obchodní akademie, Pardubice, Ženevské jezero, 2016

"Velice milý a příjemný průvodce. I v autobuse když jsme nějak jeli dlouho tak nám do mikrofonu povídal různé zábavné historky u kterých jsem se dost pobavil. Ještě lepší když nám zpíval za trest když čekal dlouhou frontu a nepřišel do autobusu v čas."

Oliver M., Obchodní akademie, Pardubice, Ženevské jezero, 2016

"nejlepší, kterého jsme mohli dostat"

Barbora Č., Obchodní akademie, Pardubice, Ženevské jezero, 2016

"Hrozne super!!"

Jana H., Obchodní akademie, Pardubice, Ženevské jezero, 2016

"milá a sympatická průvodkyně, která říkala užitečné informace a stručnou historii o dané navštívené památce, zároveň nás nezavalovala příliš informacemi"

Eva Ch., Církevní gymnázium, Plzeň, Malebné Skotsko, 2016

"Průvodce byl skvělý, hodně jsem se toho dozvěděla a dobře se to poslouchalo."

Barbora S., SŠ oděvního a grafického designu, Lysá nad Labem, Londýn pro SŠ, 2016

"Ochotná. Ráda každému poradila kde je to co hledá."

Zuzana K., SŠ oděvního a grafického designu, Lysá nad Labem, Londýn pro SŠ, 2016

"Průvodce byl milý, ochotný, vtipný, navštívená místa znal dobře a výklad byl zajímavý."

Matěj C., Gymnázium L. Pika, Plzeň, Krásná Anglie, 2016

"Milý a ochotný Ričrd, věčně opakující úryvky z historie a jeho rádoby "vtipné" vtipy :D nikdy nezapomenu. Přispěl ke konečnému dojmu ze zájezdu."

Natálie Ch., Gymnázium L. Pika, Plzeň, Krásná Anglie, 2016

"Průvodce byl vstřícný, milý, vtipný a věděl dost zajímavých věcí o památkách."

Jan V., Gymnázium L. Pika, Plzeň, Krásná Anglie, 2016

"Vždy pomohl, snažil se svůj výklad udělat zajímavý a byl velmi milý."

Soňa V., Gymnázium L. Pika, Plzeň, Krásná Anglie, 2016

"Nejlepší průvodce :D"

Stanislav Č., Střední průmyslová škola na Proseku, Plzeň, Autosalon Ženeva, CERN, 2016

"Pavel byl milý,přátelský. Znal vše o místech která jsme navštívili. Upozorňoval nás i na zajímavá místa v průběhu cesty. Ze všech zájezdu na kterých jsem byl mi přijde že Pavel byl ze všech nejochotnější. Byl velice zábavný i výklad o místech pojal stylem kterým dokázal zaujmout. Dokonce i on se zapojil do našeho karaoke večera."

Jaroslav K., Střední průmyslová škola na Proseku, Praha, Autosalon Ženeva, CERN, 2016

"Výklad zajímavý, dozvěděl jsem se mnoho nových věcí. Všechna místa zájezdu znal výborně, dokázal o nich povědět mnoho zajímavostí."

David P., Střední průmyslová škola na Proseku, Praha, Autosalon Ženeva, CERN, 2016

"Byl přátelský. Měl smysl pro humor. Pěkně vyprávěl o všem co se týkalo Švýcarska. Švýcarsko zná jako své boty."

Daniel D., Střední průmyslová škola na Proseku, Praha, Autosalon Ženeva, CERN, 2016

"Průvodce TOP."

Tomáš H., Střední průmyslová škola na Proseku, Praha, Autosalon Ženeva, CERN, 2016

"Lepšího průvodce jsme si nemohli přát. Super!"

Martin F., Střední průmyslová škola na Proseku, Praha, Autosalon Ženeva, CERN, 2016

"Pan průvodce má obrovský přehled, mohli jsme se ho zeptat na cokoliv. Vedl nás velmi dobře a poznatky a informace, které během zájezdu poskytoval byly zajímavé a přínosné."

Daniel F., Obchodní akademie, Plzeň, Vánoční Vídeň, 2015

"Průvodce byl milý a vždy věděl co říká. Byl i někdy vtipný."

Adam K., Gymnázium, Příbram, Adventní Norimberk, 2015

"Bez chyby a historie ho zajímá, to se pozná."

Hana P., OA, SPŠ a JŠ, Beroun, Adventní Norimberk, 2015

"Jeho výklad se mi líbil. Díky němu jsem se dověděla spoustu nových informací."

Tereza C., OA, SPŠ a JŠ, Beroun, Adventní Norimberk, 2015

"Byla milá vztřícná a vždy v pohotovosti. Cokoli co jsme potřebovali vždy řekla nebo poradila."

Julie S., ZŠ Zeleneč, Jazykový kurz v Hastings, 2015

"Výklad byl vtipný a zajímavý , průvodci patří velký dík."

Lenka H., Gymnázium L. Pika, Plzeň, Jazykový kurz Bournemouth, 2015

"Pan Šéf byl úplně nejlepší. Řekl nám toho spoustu o historii a bylo vidět, že se v Anglii vyzná."

Otakar D., Gymnázium L. Pika, Plzeň, Jazykový kurz v Bournemouth, 2015

"K průvodci nemám připomínky. Super."

Jan Š., Gymnázium L. Pika, Plzeň, Jazykový kurz Bournemouth, 2015

"Nejlepší co jsem kdy měla!!"

Tereza D., Gymnázium L. Pika, Plzeň, Jazykový kurz Bournemouth, 2015

"Byl skvělý! (y) :)"

Nikola M., Gymnázium L. Pika, Plzeň, Jazykový kurz Bournemouth, 2015

"Průvodce neboli Richard Melichar, byl ten nejlepší průvodce, kterého jsem kdy měl a myslím si, že celý tento zájezd posunul o minimálně 2 levely víš, než kdybychom měli někoho jiného. Byl zábavný, vtipný, ale především nám toho hodně pověděl o daných monumentech. Byla na něm vidět, že ho to baví a nebyl znuděný, většina průvodců, vám vykládá znuděně, nebaví je to, nezajímá je to, ale to u Richarda nehrozilo. Byl opravdu SKVĚLÝ !!!"

David T., Gymnázium L. Pika, Plzeň, Jazykový kurz Bournemouth, 2015

"Průvodce byl příjemný, věděl moc dobře o čem mluví a podával nám dostatek informací i vtipnou formou."

Markéta C., Gymnázium L. Pika, Plzeň, Jazykový kurz Bournemouth, 2015

"pruvodkyně byla si myslím podle meho nazoru hodně dobrá, mě se líbila a líbili se mi program a všechno :-)"

Vasyl Z., TRIVIS - SŠ veřejnoprávní, Vodňany, Jazykový kurz Skotsko, 2015

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
Soubory cookies využíváme pro základní i pokročilé funkce, které Vám usnadňují procházení webu. Také nám pomáhají při optimalizaci stránek i reklamních kampaní, aby byly pro všechny uživatele co nejvíce přínosné. Kliknutím na tlačítko "Souhlasím" povolíte všechny cookies nebo můžete povolit jen technické či nastavit vlastní preference. Všechna preferenční nastavení můžete kdykoliv v budoucnu změnit pomocí tlačítka v levém dolním rohu stránky.

Využití technických cookies je nezbytné pro správné fungování www stránky a všech funkcí. Slouží pouze k technickým účelům stránky a k jejich obsahu nemá přístup žádná třetí strana. Technické cookies umožňují např. vyhledávání, filtrování, nákupy, přihlašování nebo ukládání preferenčního nastavení cookies. Z uvedených důvodů není možné tyto technické cookies deaktivovat a musí být vždy povoleny.

Funkční (preferenční) cookies umožňují www stránce si zapamatovat volby, nastavení a informace, které přímo či nepřímo nastavuje sám uživatel stránky. Jedná se například o jazykovou mutaci stránky, volbu měny, oblíbené nebo naposledy navštívené položky apod. Funkční cookies tak výrazně usnadňují a zpříjemňují procházení stránky. Stejně jako technické cookies jsou i tyto využívány výhradně pro technické účely a jejich obsah není dostupný třetím stranám.

Analytické cookies poskytují informace využívané k analytickým a statistickým účelům provozovatele webu a případně nástrojů třetích stran, které k těmto účelům využívá. Jedná se například o měření návštěvnosti, výkonu a použitelnosti www stránky, reklamních kampaní apod. Díky získaným datům z těchto cookies dokážeme optimalizovat výkon i funkčnost www stránky. Informace získané pomocí těchto cookies jsou zpracovávány souhrnně a zcela anonymně, bez možnosti identifikace konkrétního uživatele.

Marketingové cookies jsou zpravidla využívány našimi partnery k nastavení a optimalizaci relevantního obsahu v jejich partnerské reklamní síti. Veškerá dostupná data jsou tzv. pseudoanonymizována a díky tomu zpravidla není možná identifikace konkrétního uživatele. Poskytnutím souhlasu s využitím těchto marketignových cookies uvidíte v reklamních kampaních obsah a informace relevantní pro vašim zájmům.

Nastavení cookies