Oblíbené zájezdy

Benelux

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:12345
Nejzajímavější místa:AmsterdamBruggyBruselDelftGentHaagLuxembourgZaanse Schans
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 6 dnů / 3 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hostel, hotel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 7501
Cena zájezdu 7 700 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy ve večerních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo do Lucemburska a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: LUXEMBOURG, BRUSEL Naší první zastávkou bude Luxembourg - hlavní město stejnojmenného velkovévodství nazývané pro své důkladné opevnění „Gibraltar severu“. Nejprve si prohlédneme katedrálu Notre Dame s renesančním náhrobkem, ve kterém jsou uloženy ostatky lucemburského hraběte a českého krále Jana Lucemburského. Poté se projdeme po městě, mimo jiné se zastavíme u památníku Jana Palacha. Autobusem pak přejedeme do centra hlavního města Belgie - Bruselu. Tady se vydáme na procházku městem kolem historických památek a zajímavostí tohoto kosmopolitního města. Uvidíme královský palác, muzejní komplex, katedrálu sv. Michala, jedno z nejhezčích náměstí na světě Grand Place, čůrajícího chlapečka Mannekenpis, kulinářské centrum města, obchodní bulváry Bruselu a další. Večer nás autobus odveze na ubytování.
3. DEN: BRUGGY, GENT Po snídani odjedeme do romantického a malebného města Bruggy, které je považováno za jedno z nejhezčích v Evropě a často se nazývá „Benátky severu“. Čeká nás procházka podél vodních kanálů, hradní náměstí s gotickou radnicí, náměstí Markt s věží Belfort a další zajímavosti města. Po prohlídce přejedeme do historického města Gent, správního střediska Východních Flander. Projdeme se centrem kolem hlavních památek: katedrála Sint-Baafskathedraal se známým Gentským oltářem (Klanění beránku), Sint-Michielskerk, Laakenhalle, Graslei a Korenlei - soubor štítových cechovních domů na nábřeží řeky Leie a další. Na závěr si užijeme i trochu volného času. Autobus nás poté odveze na stejné ubytování jako minulou noc.
4. DEN: DELFT, SCHEVENINGEN, HAAG Po snídani se přesuneme do Nizozemska. Jako první si prohlédneme malebné městečko Delft - náměstí s radnicí, nejstarší gracht Oude Delft, palác Prinsenhof. Pak přejedeme do proslavených přímořských lázní Scheveningen, kde nás čeká relaxace u moře a na přímořské promenádě. Na závěr se zastavíme ve městě Haag, sídle vlády a parlamentu Nizozemska a Mezinárodního soudního dvora a celý den zakončíme procházkou v okolí historického komplexu Buitenhof. Večer přejedeme na ubytování.
5. DEN: ZAANSE SCHANS, AMSTERDAM Po snídani zastavíme ve známém skanzenu Zaanse Schans, kde se podíváme na pravý větrný mlýn a třeba i na výrobu dřeváků. Pak přejedeme do Amsterdamu, kde nás čeká devítihodinová prohlídka této nizozemské metropole. Uvidíme nejvýznamnější zajímavosti a památky - Královský palác a okolí, starý kostel Oude Kerk, nové tržiště, Rembrandtův dům, náměstí Leidseplein. Prohlédneme si Rijksmuseum, nejnavštěvovanější muzeum v Nizozemsku se souborem dvaceti Rembrandtových obrazů. Podle domluvy navštívíme např. brusírnu diamantů nebo Anne Frank House - muzeum v domě, kde byla za války ukryta židovská dívka se svou rodinou. Dopřejeme si i projížďku lodí po grachtech a na závěr vyšetříme volný čas na nákup suvenýrů. Ve večerních hodinách odjedeme zpět do České republiky. 6. DEN:

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autokarem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • 3x ubytování se snídaní v hotelu nebo hostelu ve vícelůžkových pokojích
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do navštívených objektů: 30-35 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu 7 700 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Zuzana Jírová 605 755 749
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY