Oblíbené zájezdy

Benelux

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:12345
Nejzajímavější místa:AmsterdamBruggyBruselDelftGentHaagLuxembourgZaanse Schans
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 6 dnů / 3 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hostel, hotel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 3001
Cena zájezdu dle regionu 7 100 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy ve večerních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo do Lucemburska a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: LUXEMBOURG, BRUSEL Naší první zastávkou bude Luxembourg - hlavní město velkovévodství Luxembourg nazývané pro svoji důkladnou fortifikaci „Gibraltar severu“. Nejprve si prohlédneme katedrálu Notre Dame s renesančním náhrobkem, ve kterém jsou uloženy ostatky lucemburského hraběte a českého krále Jana Lucemburského. Poté se projdeme po městě, mimo jiné se zastavíme u památníku Jana Palacha. Autobusem pak přejedeme do centra hlavního města Belgie - Bruselu. Tady se vydáme na procházku městem kolem historických památek a zajímavostí tohoto kosmopolitního města. Uvidíme královský palác, muzejní komplex, katedrálu sv. Michala, jedno z nejhezčích náměstí na světě Grand Place, čůrajícího chlapečka Mannekenpis, kulinářské centrum města, obchodní bulváry Bruselu a další. Večer nás autobus odveze na ubytování.
3. DEN: BRUGGY, GENT Po snídani odjedeme do romantického a malebného města Bruggy, které je považováno za jedno z nejhezčích v Evropě a často se nazývá „Benátky severu“. Čeká nás procházka podél vodních kanálů, hradní náměstí s gotickou radnicí, náměstí Markt s věží Belfort a další zajímavosti města. Po prohlídce přejedeme do historického města Gent, správního střediska Východních Flander. Projdeme se centrem kolem hlavních památek: katedrála Sint-Baafskathedraal se známým Gentským oltářem (Klanění beránku), Sint-Michielskerk, Laakenhalle, Graslei a Korenlei - soubor štítových cechovních domů na nábřeží řeky Leie a další. Na závěr si užijeme i trochu volného času. Autobus nás poté odveze na stejné ubytování jako minulou noc.
4. DEN: DELFT, SCHEVENINGEN, HAAG Po snídani se přesuneme do Nizozemska. Jako první si prohlédneme malebné městečko Delft - náměstí s radnicí, nejstarší gracht Oude Delft, palác Prinsenhof. Pak přejedeme do proslavených přímořských lázní Scheveningen, kde nás čeká relaxace u moře a na přímořské promenádě. Na závěr se zastavíme ve městě Haag, sídle vlády a parlamentu Nizozemska a Mezinárodního soudního dvora a celý den zakončíme procházkou v okolí historického komplexu Buitenhof. Večer přejedeme na ubytování.
5. DEN: ZAANSE SCHANS, AMSTERDAM Po snídani zastavíme ve známém skanzenu Zaanse Schans, kde se podíváme na pravý větrný mlýn a třeba i na výrobu dřeváků. Pak přejedeme do Amsterdamu, kde nás čeká devítihodinová prohlídka této nizozemské metropole. Uvidíme nejvýznamnější zajímavosti a památky - Královský palác a okolí, starý kostel Oude Kerk, nové tržiště, Rembrandtův dům, náměstí Leidseplein. Prohlédneme si Rijksmuseum, nejnavštěvovanější muzeum v Nizozemsku se souborem dvaceti Rembrandtových obrazů. Podle domluvy navštívíme např. brusírnu diamantů nebo Anne Frank House - muzeum v domě, kde byla za války ukryta židovská dívka se svou rodinou. Dopřejeme si i projížďku lodí po grachtech a na závěr vyšetříme volný čas na nákup suvenýrů. Ve večerních hodinách odjedeme zpět do České republiky. 6. DEN:

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autokarem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • 3x ubytování se snídaní v hotelu nebo hostelu ve vícelůžkových pokojích
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do navštívených objektů: 20-25 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu dle regionu 7 100 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Jiří Toman 777 584 490 jirka@protravel.cz
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY