Oblíbené zájezdy

Lotrinsko, Alsasko

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:1234
Nejzajímavější místa:ColmarGrand BallonMont Sainte-OdileNancyPetite FranceRiquewihrStrasbourgThannVerdun
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 4 dny / 2 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hotel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 4013
Cena zájezdu 5 100 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy ve večerních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo do Francie a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: VERDUN, NANCY Ráno po odpočinku na dálničním odpočívadle přijedeme do blízkosti města Verdun - úzce spojeného s válečnými událostmi 1. světové války. Prohlédneme si krátce město Verdun a navštívíme památník a kostnici s hroby 130 000 vojáků, event. nedaleké zbytky opevnění a zákopů. Odjedeme do historického správního střediska Lotrinska - Nancy, půvabného města, které vévoda lotrinský v 18. století k nepoznání přestavěl v jedno z urbanisticky nejkrásnějších měst Francie 18. století. Zde nás čeká procházka městem kolem nejzajímavějších míst (Place Stanislas, Place de la Carriere, Palais Ducal). Večer odjedeme na ubytování.
3. DEN: THANN, ROUTE DES CRETES, RIQUEWIHR, COLMAR Po snídani odjedeme do městečka Thann s kostelem sv. Thiébauta, který je jedním z nejhezčích kostelů v Alsasku. Po krátké procházce městečkem nás čeká vyhlídková panoramatická jízda pohořím Vogéz po tzv. Route des Cretes. Pojedeme kolem památníku Vieil Armand z 1. světové války, absolvujeme nenáročný výstup na nejvyšší horu tohoto pohoří - Grand Ballon, 1424 m n. m. Dále pojedeme po hřebenech a zastavíme u jezera Lac Blanc. Prohlédneme si typické vinařské městečko Riquewihr na úpatí pohoří Vogéz. V tomto malebném městečku s hrázděnými domy, které leží na tzv. Route de vin budeme mít volný čas. Na závěr dne si prohlédneme městečko Colmar, jedno z nejpůvabnějších městeček Alsaska s hrázděnými domy, neopakovatelnou atmosférou a mnoha památkami. Projdeme se zachovalým starobylým centrem a pitoreskní čtvrtí Petite Venice (malé Benátky) s vodními kanály lemovanými hrázděnými domy a kavárničkami. Večer se vrátíme na ubytování jako minulou noc.
4. DEN: MONT SAINTE-ODILE, STRASBOURG Po snídani zastavíme u kláštera a poutního místa Mont Sainte-Odile, které se nachází na kopci s krásným výhledem po okolí. Sem přicházejí věřící uctívat patronku Alsaska, svatou Odile. Pak se přesuneme do hlavního města Alsaska a jednoho z nejhezčích měst Francie, do města Strasbourg. Projdeme se městem a prohlédneme si např. katedrálu Notre Dame či pitoreskní čtvrt Petite France. Město uvidíme i z paluby lodi během projížďky po vodních kanálech, které nás mimo jiné dovedou až k budově Evropského parlamentu. Odpoledne odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • 2x ubytování se snídaní v hotelu typu Premiere Classe po třech osobách na pokoji s vlastním soc. zařízením
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do navštívených objektů a projížďka lodí: 15-20 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu 5 100 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Zuzana Jírová 605 755 749
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY