Oblíbené zájezdy

Velký okruh Pobaltím

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:1234567
Nejzajímavější místa:Hora křížůJūrmalaKaunasRigaRumšiškėsRundāleŠiauliaiTallinnTrakaiVilnius
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 7 dnů / 4 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hostel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 9701
Cena zájezdu dle regionu 7 900 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy v odpoledních hodinách. Autobusem pojedeme přes Polsko do Litvy a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: RUMŠIŠKES, KAUNAS Dopoledne začneme naše putování Pobaltím v městečku Rumšiškes, kde se nachází významný skanzen (jeden z největších v Evropě). Lidové stavby jsou zde uspořádány do několika vesnic, které vždy reprezentují některý z litevských regionů. Skanzen se nachází na břehu jezera Kauno marios, které bylo uměle vybudováno v 50. letech minulého století. Kolem poledne přejedeme do Kaunasu, druhého největšího města Litvy. Projdeme se centrem města a navštívíme jeho nejvýznamnější památky - široký bulvár Laisves aleja (tzv. Alej svobody, jedna z nejdelších ulic v Evropě), ruiny gotického Kaunaského hradu ze 14. století, radniční náměstí s barokní radnicí, bazilika sv. Petra a Pavla a další. Po prohlídce budeme mít volný čas, který můžeme využít k občerstvení a nákupům. Zájemci budou moci vyjet lanovou dráhou na kopec Aleksotas, odkud se naskýtá krásný výhled na centrum Kaunasu, případně se projít k soutoku řek Němen a Neris. Večer se přesuneme na ubytování.
3. DEN: RIGA, JURMALA Po snídani přejedeme severním směrem do Lotyšska. Kolem poledne přijedeme do Rigy - hlavního města Lotyšska, které leží na řece Daugava. Společně si prohlédneme historické centrum města - Katedrální náměstí s monumentální románskou katedrálou Rigas Doms (největší kostel v pobaltských státech), tzv. Tři bratři (skupina historických domů z 15.-17. století), prezidentský palác nacházející se v prostorách někdejšího křižáckého hradu, 42 metrů vysoký Památník svobody pocházející z roku 1935 a další. Poté budeme mít volný čas, během kterého se budeme moci občerstvit nebo nakoupit. Zájemci budou moci navštívit místní obrovské tržiště nacházející se ve čtyřech hangárech. Odpoledne se ještě krátce zastavíme v přímořském letovisku Jurmala, které je největším lázeňským městem v Lotyšsku. Krátké volno budeme moci využít například k procházce po pláži Baltského moře nebo třeba občerstvení v jedné z plážových restaurací nebo hospůdek.
4. DEN: TALLINN Po snídani odjedeme severním směrem do poslední z pobaltských zemí - Estonska. Kolem poledne přijedeme do Tallinnu - hlavního města Estonska ležícím na břehu Finského zálivu. Prohlédneme si historické centrum města, které bylo v roce 1997 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO - hradní vrch Toompea s hradním zámkem, který je dnes sídlem estonského parlamentu a s chrámem Alexandra Něvského z 19. století, dochované hradby s městskými věžemi a branami (nejstarší část pochází ze 13. století), gotický kostel sv. Olafa s vyhlídkovou věží vysokou 123 metrů (s původní výškou 159 metrů byla svého času jednou z nejvyšších staveb v Evropě), radniční náměstí Raekoja plats s jednou z nejdéle fungujících lékáren v Evropě a další. Poté budeme mít volný čas na občerstvení a nákupy. V podvečer odjedeme na ubytování do oblasti lázeňského města a významného prázdninového letoviska Pärnu. V případě časové rezervy se projdeme po promenádě u některé ze zdejších dlouhých písečných pláží.
5. DEN: RUNDALÉ, ŠIAULIAI, HORA KŘÍŽŮ Po snídani odjedeme jižním směrem zpět do Lotyšska a kolem poledne zastavíme u obce Pilsrundale, kde se nachází známý barokní zámek Rundale. S místním průvodcem si prohlédneme zámek, který začal být budován v roce 1735 podle předlohy francouzského Versailles. Rundale, které sloužilo jako letní rezidence šlechtického rodu Bironů, bylo postupně rozšiřováno a dnes se na ploše téměř 7000 m2 nachází 138 místností a sálů. Po prohlídce budeme mít volný čas na procházku v zámeckých zahradách, které byly vybudovány ve francouzském stylu. Odpoledne autobusem přejedeme ke čtvrtému největšímu městu Litvy Šiauliai, v jehož blízkosti se nachází významné poutní místo Hora křížů. Umělý pahorek se nachází v blízkosti někdejšího hradu řádu livonských rytířů, kteří v Pobaltí šířili křesťanství. První kříže zde byly vztyčeny již před polovinou 19. století a další kříže postupem času přibývaly. V éře Sovětského svazu byly kříže několikrát zničeny, ale místní lidé vždy vztyčili nové. Dnes je hora cílem turistů, kteří neustále přinášejí a vztyčují kříže nové (je jich zde několik set). V podvečer se vrátíme do Šiauliai a projdeme se po zdejší nejznámější ulici Vilnius gatve, kde byla v roce 1975 otevřena první pěší zóna v Sovětském svazu. Večer přejedeme na ubytování.
6. DEN: TRAKAI, VILNIUS - AUŠROS VARTAI, GEDIMINASŮV HRAD, UŽUPIO Po snídani odjedeme jižním směrem do městečka Trakai, kde se nachází stejnojmenný vodní hrad. Hrad ležící na ostrově na jezeru Galve byl vybudován v gotickém slohu na přelomu 14. a 15. století. Hrad sloužil nejprve jako sídlo litevských knížat, později pak jako jejich letní rezidence. Postupně začal jeho význam upadat a do současné podoby byl rekonstruován po 2. světové válce. Společně s místním průvodcem si hrad prohlédneme a poté budeme mít volný čas na procházku kolem místního jezera nebo ochutnávku místního tradičního jídla kibinai v jedné z restaurací. Kolem poledne přejedeme vlakem do hlavního litevského města Vilnius - půlmilionové metropole, která je zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO a v roce 2009 byla vyhlášena Evropským hlavním městem kultury. Prohlídku historického centra začneme u gotické městské brány Aušros Vartai z počátku 16. století, ke které náleží i kaple z 18. století. Poté přejdeme přes náměstí s klasicistní radnicí z konce 18. století a pěší zónu až na Katedrální náměstí, kde se nachází katedrála sv. Stanislava a sv. Vladislava. Z náměstí dále půjdeme na Gediminasův hrad pojmenovaný po významném litevském velkoknížeti 14. století Gediminovi. Zájemci si budou moci prohlédnout zdejší muzeum a vyjít na hradní věž, odkud se naskýtá nádherný výhled na město a okolí. Poté přejdeme přes řeku Vilnia a dojdeme k památníku Tři kříže ležícím na stejnojmenném vrchu. I odsud budeme mít pěkný pohled na panorama Vilniusu. Na závěr navštívíme místní unikát - republiku Užupio. Ta byla vyhlášena v roce 1997 ve stejnojmenné umělecké čtvrti (přezdívané litevský Montmartre), která se rozprostírá na ploše 0,6 km2 a má kolem 7000 obyvatel. V ulici Paupio Gatve se pak nachází desky se zněním zdejší ústavy (celkem ve 23 světových jazycích). Před odjezdem domů ještě budeme mít volný čas, který budeme moci využít k nákupům ve známé nákupní ulici Gedimino prospektas nebo třeba k ochutnávce litevského národního jídla cepelíny v některé z restaurací Starého města. Večer nás vyzvedne autobus a odjedeme zpět do České republiky.
7. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů přijedeme kolem poledne.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autokarem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej studených a teplých nápojů
  • 4x ubytování se snídaní v hostelech ve vícelůžkových pokojích
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • informační materiály
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů a jízda vlakem: cca 30 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu dle regionu 7 900 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Jiří Toman 777 584 490 jirka@protravel.cz
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY