Oblíbené zájezdy

Pobaltí křížem krážem

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:1234567
Nejzajímavější místa:Hora křížůJūrmalaKaunasRigaRumšiškėsRundāleŠiauliaiTallinnTrakaiVilnius
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 7 dnů / 4 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hostel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 9401
Cena zájezdu 8 900 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy v odpoledních hodinách. Autobusem pojedeme přes Polsko do Litvy a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: RUMŠIŠKES, KAUNAS Dopoledne začneme naše putování Pobaltím v městečku Rumšiškes, kde se na břehu uměle vytvořeného jezera Kauno nachází významný skanzen lidových staveb. Poté přejedeme do Kaunasu, druhého největšího města Litvy. Projdeme se centrem města a navštívíme jeho nejvýznamnější památky - široký bulvár Laisves aleja, ruiny gotického Kaunaského hradu, radniční náměstí s barokní radnicí, baziliku sv. Petra a Pavla a další. Ve volném čase budou moci zájemci vyjet lanovou dráhou na kopec Aleksotas, odkud se naskýtá krásný výhled na centrum Kaunasu. Večer se přesuneme na ubytování.
3. DEN: RIGA, JURMALA Po snídani přejedeme do hlavního města Lotyšska, do Rigy. Prohlédneme si historické centrum města - Katedrální náměstí s monumentální románskou katedrálou Rigas Doms, tzv. Tři bratři (skupina historických domů z 15.-17. století), prezidentský palác nacházející se v prostorách někdejšího křižáckého hradu, 42 metrů vysoký Památník svobody a další. Poté budeme mít volný čas, zájemci budou moci navštívit např. místní tržiště. Odpoledne se zastavíme v největším lázeňském letovisku Jurmala na břehu Baltského moře a po krátké procházce po pláži přejedeme na ubytování.
4. DEN: TALLINN Po snídani přejedeme do Estonska a navštívíme jeho hlavní město Tallinn. Prohlédneme si historické centrum, které je zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Uvidíme hradní vrch Toompea se zámkem, dnes sídlem estonského parlamentu, a s chrámem Alexandra Něvského z 19. století, dochované hradby s městskými věžemi a branami, gotický kostel sv. Olafa s vyhlídkovou věží vysokou 123 metrů, radniční náměstí Raekoja plats s jednou z nejdéle fungujících lékáren v Evropě a další. Poté budeme mít volný čas na občerstvení a nákupy. V podvečer se ubytujeme poblíž lázeňského města Pärnu.
5. DEN: RUNDALÉ, ŠIAULIAI, HORA KŘÍŽŮ Po snídani odjedeme zpět do Lotyšska. S místním průvodcem si prohlédneme barokní zámek Rundale, který byl budován po roce 1735 podle předlohy francouzského Versailles, a projdeme se krásnými zámeckými zahradami. Odpoledne přejedeme k Šiauliai, v jehož blízkosti se nachází významné poutní místo Hora křížů. Umělý pahorek s mnoha tisíci kříži a křížky vznikal již před polovinou 19. století, v éře Sovětského svazu byly kříže několikrát zničeny, ale místní lidé vždy vztyčili nové. Dnes je hora především cílem turistů. V podvečer se vrátíme do Šiauliai a projdeme se po zdejší nejznámější ulici Vilnius gatve, kde byla v roce 1975 otevřena první pěší zóna v Sovětském svazu. Večer přejedeme na ubytování.
6. DEN: TRAKAI, VILNIUS - AUŠROS VARTAI, GEDIMINASŮV HRAD, UŽUPIO Po snídani odjedeme jižním směrem do městečka Trakai, kde se nachází stejnojmenný vodní hrad. Po prohlídce hradu přejedeme vlakem do hlavního litevského města Vilnius, které je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Během prohlídky navštívíme např. gotickou městskou brány Aušros Vartai z počátku 16. století, náměstí s klasicistní radnicí, Katedrální náměstí s katedrálou sv. Stanislava a sv. Vladislava, Gediminasův hrad, památník Tři kříže ležící na stejnojmenném vrchu aj. Navštívíme i místní unikát - republiku Užupio, vyhlášenou v roce 1997 ve stejnojmenné umělecké čtvrti (přezdívané litevský Montmartre). Ve volném čase si nakoupíme suvenýry a večer se autobusem vydáme zpět do České republiky.
7. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů přijedeme kolem poledne.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autokarem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej studených a teplých nápojů
  • 4x ubytování se snídaní v hostelech ve vícelůžkových pokojích
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů a jízda vlakem: cca 30 - 40 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu 8 900 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Zuzana Jírová 605 755 749
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY