Oblíbené zájezdy

Velký okruh Pobaltím

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:1234567
Nejzajímavější místa:Hora křížůJūrmalaKaunasRigaRumšiškėsRundāleŠiauliaiTallinnTrakaiVilnius
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 7 dnů / 4 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hostel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 9701
Cena zájezdu dle regionu 7 900 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy v odpoledních hodinách. Autobusem pojedeme přes Polsko do Litvy a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: RUMŠIŠKES, KAUNAS Dopoledne začneme naše putování Pobaltím v městečku Rumšiškes, kde se nachází významný skanzen (jeden z největších v Evropě). Lidové stavby jsou zde uspořádány do několika vesnic, které vždy reprezentují některý z litevských regionů. Skanzen se nachází na břehu jezera Kauno marios, které bylo uměle vybudováno v 50. letech minulého století. Kolem poledne přejedeme do Kaunasu, druhého největšího města Litvy. Projdeme se centrem města a navštívíme jeho nejvýznamnější památky - široký bulvár Laisves aleja (tzv. Alej svobody, jedna z nejdelších ulic v Evropě), ruiny gotického Kaunaského hradu ze 14. století, radniční náměstí s barokní radnicí, bazilika sv. Petra a Pavla a další. Po prohlídce budeme mít volný čas, který můžeme využít k občerstvení a nákupům. Zájemci budou moci vyjet lanovou dráhou na kopec Aleksotas, odkud se naskýtá krásný výhled na centrum Kaunasu, případně se projít k soutoku řek Němen a Neris. Večer se přesuneme na ubytování.
3. DEN: RIGA, JURMALA Po snídani přejedeme severním směrem do Lotyšska. Kolem poledne přijedeme do Rigy - hlavního města Lotyšska, které leží na řece Daugava. Společně si prohlédneme historické centrum města - Katedrální náměstí s monumentální románskou katedrálou Rigas Doms (největší kostel v pobaltských státech), tzv. Tři bratři (skupina historických domů z 15.-17. století), prezidentský palác nacházející se v prostorách někdejšího křižáckého hradu, 42 metrů vysoký Památník svobody pocházející z roku 1935 a další. Poté budeme mít volný čas, během kterého se budeme moci občerstvit nebo nakoupit. Zájemci budou moci navštívit místní obrovské tržiště nacházející se ve čtyřech hangárech. Odpoledne se ještě krátce zastavíme v přímořském letovisku Jurmala, které je největším lázeňským městem v Lotyšsku. Krátké volno budeme moci využít například k procházce po pláži Baltského moře nebo třeba občerstvení v jedné z plážových restaurací nebo hospůdek.
4. DEN: TALLINN Po snídani odjedeme severním směrem do poslední z pobaltských zemí - Estonska. Kolem poledne přijedeme do Tallinnu - hlavního města Estonska ležícím na břehu Finského zálivu. Prohlédneme si historické centrum města, které bylo v roce 1997 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO - hradní vrch Toompea s hradním zámkem, který je dnes sídlem estonského parlamentu a s chrámem Alexandra Něvského z 19. století, dochované hradby s městskými věžemi a branami (nejstarší část pochází ze 13. století), gotický kostel sv. Olafa s vyhlídkovou věží vysokou 123 metrů (s původní výškou 159 metrů byla svého času jednou z nejvyšších staveb v Evropě), radniční náměstí Raekoja plats s jednou z nejdéle fungujících lékáren v Evropě a další. Poté budeme mít volný čas na občerstvení a nákupy. V podvečer odjedeme na ubytování do oblasti lázeňského města a významného prázdninového letoviska Pärnu. V případě časové rezervy se projdeme po promenádě u některé ze zdejších dlouhých písečných pláží.
5. DEN: RUNDALÉ, ŠIAULIAI, HORA KŘÍŽŮ Po snídani odjedeme jižním směrem zpět do Lotyšska a kolem poledne zastavíme u obce Pilsrundale, kde se nachází známý barokní zámek Rundale. S místním průvodcem si prohlédneme zámek, který začal být budován v roce 1735 podle předlohy francouzského Versailles. Rundale, které sloužilo jako letní rezidence šlechtického rodu Bironů, bylo postupně rozšiřováno a dnes se na ploše téměř 7000 m2 nachází 138 místností a sálů. Po prohlídce budeme mít volný čas na procházku v zámeckých zahradách, které byly vybudovány ve francouzském stylu. Odpoledne autobusem přejedeme ke čtvrtému největšímu městu Litvy Šiauliai, v jehož blízkosti se nachází významné poutní místo Hora křížů. Umělý pahorek se nachází v blízkosti někdejšího hradu řádu livonských rytířů, kteří v Pobaltí šířili křesťanství. První kříže zde byly vztyčeny již před polovinou 19. století a další kříže postupem času přibývaly. V éře Sovětského svazu byly kříže několikrát zničeny, ale místní lidé vždy vztyčili nové. Dnes je hora cílem turistů, kteří neustále přinášejí a vztyčují kříže nové (je jich zde několik set). V podvečer se vrátíme do Šiauliai a projdeme se po zdejší nejznámější ulici Vilnius gatve, kde byla v roce 1975 otevřena první pěší zóna v Sovětském svazu. Večer přejedeme na ubytování.
6. DEN: TRAKAI, VILNIUS - AUŠROS VARTAI, GEDIMINASŮV HRAD, UŽUPIO Po snídani odjedeme jižním směrem do městečka Trakai, kde se nachází stejnojmenný vodní hrad. Hrad ležící na ostrově na jezeru Galve byl vybudován v gotickém slohu na přelomu 14. a 15. století. Hrad sloužil nejprve jako sídlo litevských knížat, později pak jako jejich letní rezidence. Postupně začal jeho význam upadat a do současné podoby byl rekonstruován po 2. světové válce. Společně s místním průvodcem si hrad prohlédneme a poté budeme mít volný čas na procházku kolem místního jezera nebo ochutnávku místního tradičního jídla kibinai v jedné z restaurací. Kolem poledne přejedeme vlakem do hlavního litevského města Vilnius - půlmilionové metropole, která je zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO a v roce 2009 byla vyhlášena Evropským hlavním městem kultury. Prohlídku historického centra začneme u gotické městské brány Aušros Vartai z počátku 16. století, ke které náleží i kaple z 18. století. Poté přejdeme přes náměstí s klasicistní radnicí z konce 18. století a pěší zónu až na Katedrální náměstí, kde se nachází katedrála sv. Stanislava a sv. Vladislava. Z náměstí dále půjdeme na Gediminasův hrad pojmenovaný po významném litevském velkoknížeti 14. století Gediminovi. Zájemci si budou moci prohlédnout zdejší muzeum a vyjít na hradní věž, odkud se naskýtá nádherný výhled na město a okolí. Poté přejdeme přes řeku Vilnia a dojdeme k památníku Tři kříže ležícím na stejnojmenném vrchu. I odsud budeme mít pěkný pohled na panorama Vilniusu. Na závěr navštívíme místní unikát - republiku Užupio. Ta byla vyhlášena v roce 1997 ve stejnojmenné umělecké čtvrti (přezdívané litevský Montmartre), která se rozprostírá na ploše 0,6 km2 a má kolem 7000 obyvatel. V ulici Paupio Gatve se pak nachází desky se zněním zdejší ústavy (celkem ve 23 světových jazycích). Před odjezdem domů ještě budeme mít volný čas, který budeme moci využít k nákupům ve známé nákupní ulici Gedimino prospektas nebo třeba k ochutnávce litevského národního jídla cepelíny v některé z restaurací Starého města. Večer nás vyzvedne autobus a odjedeme zpět do České republiky.
7. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů přijedeme kolem poledne.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autokarem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej studených a teplých nápojů
  • 4x ubytování se snídaní v hostelech ve vícelůžkových pokojích
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • informační materiály
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů a jízda vlakem: cca 30 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu dle regionu 7 900 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Kontakt Jiří Toman 777 584 490
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY