Oblíbené zájezdy

Burgundsko a Auvergne

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123456
Nejzajímavější místa:Basilique d´OrcivalBeauneClermont-FerrandLe Puy-en-VelayLe-Mont-DoreMurolParay-le-MonialPolignacPuy de Dome
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 6 dnů / 3 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hotel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 4022
Cena zájezdu dle regionu 6 400 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy ve večerních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: BEAUNE, COTE D´OR, BRANCION, CORMATIN, ANCIENNE ABBAYE DE CLUNY, PARAY-LE-MONIAL Ráno přijedeme do jednoho z vinařských center Burgundska - města Beaune. V městě, o kterém se říká, že září zlatem a rubíny, se nachází unikátní památka ze středověku - špitál s původním inventářem - Hotel-Dieu. Čeká nás procházka a volný čas ve městě. Poté pojedeme nejznámější vinařskou oblastí Burgundska - Cote d´Or, kterou tvoří souvislý pás vinic. Jihozápadně od města Tournus se rozkládá kopcovitá krajina Maconnais se statky a vinohrady. Zastavíme se v horské vesničce Brancion s hradem, kamennými domky a romantickým kostelíkem. Den zakončíme na významném poutním místě Paray-le-Monial. Opatský kostel z 11. století nese název Basilique du Sacré-Couer a je jakoby zmenšeným modelem dnes už neexistujícího opatského kostela v Cluny, jemuž byl v 10. století podřízen. Pak už odjedeme na ubytování.
3. DEN: AUVERGNE, PUY DE DOME, CLERMONT-FERRAND Po snídani odjedeme jižním směrem do Auvergne - kraje vyhaslých sopek. Elektrickým vláčkem vyjedeme na nejnavštěvovanější třetihorní sopku Puy de Dome s jedinečným výhledem na horské pásmo auvergnských sopek (celkem více než 100 vyhaslých sopek) a okolní krajinu. Odpoledne si prohlédneme Clermont-Ferrand, hlavní město této oblasti. Příjemné město s typickými černými domy vystavenými z vyvřelého tufu nabízí kromě dvou známých sakrálních staveb (Basilique Notre Dame du Port a Cathédrale de Notre Dame de l´Assomption) i půvabné uličky, zajímavou tržnici a fontánu Fontaine d´Amboise. Večer odjedeme na ubytování.
4. DEN: BASILIQUE D´ORCIVAL, LE-MONT-DORE, PUY DE SANCY, LAC CHAMBON, MUROL Po snídani odjedeme na celodenní putování půvabnou krajinou francouzského středohoří. Navštívíme románskou baziliku Basilique d´Orcival, která je považována za nejkrásnější v širokém okolí. Zastavíme se v pěkném městečku a lázních Le-Mont-Dore. Vyjedeme lanovkou na nejvyšší horu střední Francie - Puy de Sancy s překrásným výhledem. Krátce si odpočineme u jezera Lac Chambon a navštívíme nedaleký hrad Murol. Večer se vrátíme na ubytování jako předchozí noc.
5. DEN: POLIGNAC, LE PUY-EN-VELAY Po snídani se vydáme na hrad Polignac, z jehož 32 m vysokého donjonu je jedinečný výhled po okolí. Pokračovat budeme do Le Puy-en-Velay, půvabného města postaveného v proláklině vyhaslé sopky, jemuž dominují vrcholy zakončené kostelem a sochou Panny Marie. Po procházce městem si užijeme i volný čas a naše putování tu zakončíme. Odpoledne odjedeme zpět do České republiky.
6. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů se vrátíme v ranních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • 3x ubytování se snídaní v hotelu typu F1 po třech osobách na pokoji. Na pokoji je jedno široké dvoulůžko se společnou přikrývkou, nad dvoulůžkem je napříč jedna úzká postel s přikrývkou. Na pokoji je televize a umyvadlo, WC a sprchy jsou na chodbách, po každém použití WC následuje čistící proces.
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do navštívených objektů a jízdy lanovkou: cca 30 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
  • možnost zajištění ubytování v hotelu typu Premiere Classe za příplatek cca 150 Kč za osobu a noc
Cena zájezdu dle regionu 6 400 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Kontakt Jiří Toman 777 584 490 jirka@protravel.cz
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY