Oblíbené zájezdy

Burgundsko a Auvergne

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123456
Nejzajímavější místa:Basilique d´OrcivalBeauneClermont-FerrandLe Puy-en-VelayLe-Mont-DoreMurolParay-le-MonialPolignacPuy de Dome
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 6 dnů / 3 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hotel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 4022
Cena zájezdu 7 300 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy ve večerních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: BEAUNE, COTE D´OR, BRANCION, CORMATIN, ANCIENNE ABBAYE DE CLUNY, PARAY-LE-MONIAL Ráno přijedeme do jednoho z vinařských center Burgundska - města Beaune. Ve městě, o kterém se říká, že září zlatem a rubíny, se nachází unikátní památka ze středověku - špitál s původním inventářem - Hotel-Dieu. Čeká nás procházka a volný čas v centru města. Poté pojedeme nejznámější vinařskou oblastí Burgundska - Cote d´Or, kterou tvoří souvislý pás vinic. Jihozápadně od města Tournus se rozkládá kopcovitá krajina Maconnais se statky a vinohrady. Zastavíme se v horské vesničce Brancion s hradem, kamennými domky a romantickým kostelíkem. Den zakončíme na významném poutním místě Paray-le-Monial. Opatský kostel z 11. století nese název Basilique du Sacré-Couer a je jakoby zmenšeným modelem dnes už neexistujícího opatského kostela v Cluny, jemuž byl v 10. století podřízen. Pak už odjedeme na ubytování.
3. DEN: AUVERGNE, PUY DE DOME, CLERMONT-FERRAND Po snídani odjedeme jižním směrem do Auvergne - kraje vyhaslých sopek. Elektrickým vláčkem vyjedeme na nejnavštěvovanější třetihorní sopku Puy de Dome s jedinečným výhledem na horské pásmo auvergnských sopek (celkem více než 100 vyhaslých sopek) a okolní krajinu. Odpoledne si prohlédneme Clermont-Ferrand, hlavní město této oblasti. Příjemné město s typickými černými domy vystavenými z vyvřelého tufu nabízí kromě dvou známých sakrálních staveb (Basilique Notre Dame du Port a Cathédrale de Notre Dame de l´Assomption) i půvabné uličky, zajímavou tržnici a fontánu Fontaine d´Amboise. Večer odjedeme na ubytování.
4. DEN: BASILIQUE D´ORCIVAL, LE-MONT-DORE, PUY DE SANCY, LAC CHAMBON, MUROL Po snídani odjedeme na celodenní putování půvabnou krajinou francouzského středohoří. Navštívíme románskou baziliku Basilique d´Orcival, která je považována za nejkrásnější v širokém okolí. Zastavíme se v pěkném městečku a lázních Le-Mont-Dore. Vyjedeme lanovkou na nejvyšší horu střední Francie - Puy de Sancy s překrásným výhledem. Krátce si odpočineme u jezera Lac Chambon a navštívíme nedaleký hrad Murol. Večer se vrátíme na ubytování jako předchozí noc.
5. DEN: POLIGNAC, LE PUY-EN-VELAY Po snídani se vydáme na hrad Polignac, z jehož 32 m vysokého donjonu je jedinečný výhled po okolí. Pokračovat budeme do Le Puy-en-Velay, půvabného města postaveného v proláklině vyhaslé sopky, jemuž dominují vrcholy zakončené kostelem a sochou Panny Marie. Po procházce městem si užijeme i volný čas a naše putování tu zakončíme. Odpoledne odjedeme zpět do České republiky.
6. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů se vrátíme v ranních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • 3x ubytování se snídaní v hotelu typu Premiere Classe po třech osobách na pokoji s vlastním soc. zařízením
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do navštívených objektů a jízdy lanovkou: cca 30 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu 7 300 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Zuzana Jírová 605 755 749
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY