Oblíbené zájezdy

Florencie - zrození renesance

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123456
Nejzajímavější místa:CampanileCappelle MediceeFlorencieGalleria degli UffiziMonteriggioniPisaPonte VecchioSan GimignanoSanta CroceSienaVinci
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 6 dnů / 3 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hotel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 4504
Cena zájezdu 7 100 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy ve večerních hodinách. Autobusem pojedeme do Itálie a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: VINCI, PISA Dopoledne přijedeme do malého středověkého městečka Vinci, které je půvabně rozloženo na kopci a v jehož blízkosti se narodil Leonardo da Vinci. Na hradě v muzeu Museo Leonardino si prohlédneme dřevěné modely Leonardových vynálezů. Po prohlídce přejedeme světoznámého města Pisa, původně etruského obchodního centra a později římské kolonie, nyní sídla arcibiskupa. Prohlédneme si okolí šikmé věže Campanile. Uvidíme Dóm neboli románská bazilika s překrásným průčelím z 12. století, baptisterium s mramorovou křtitelnicí a proslulou kazatelnou, event. hřbitov Camposanto. V podvečer odjedeme na ubytování do hotelu.
3. DEN: FLORENCIE - SANTA CROCE, PALAZZO VECCHIO, SANTA MARIA DEL FIORE Po snídani nasedneme na vlak, který nás během chvilky vysadí v centru Florencie - skvostu italské renesance. Navštívíme nejznámější památky a galérie: gotický kostel Santa Croce s nádhernými freskami od Giotta, hrobkami význačných Florenťanů (Michalangelo, Galileo, Dante ad.) a Brunelleschiho kaplí Capella dei Pazzi; Piazza della Signoria s palácem Palazzo Vecchio, s kopií Michalangelova Davida a s lodžií Loggia dei Lanzi; jedna z nejslavnějších uměleckých galerií na světě Galeria degli Uffizi (Botticelli, Verrocchio, Leonardo da Vinci, Tizian, Caravaggi, ad.); Piazza del Duomo s dómem Santa Maria del Fiore s Brunelleschiho kopulí, baptisteriem s bronzovými dveřmi a katedrálním muzeem Museo dell´ Opera del Duomo; kostel Orsanmichele. Odpoledne budeme mít volný čas v centru města a poblíž slavného mostu Ponte Vecchio. V případě časové rezervy budeme mít možnost navštívit kostel Santa Maria del Carmine. V podvečer se vrátíme zpět na ubytování.
4. DEN: SAN GIMIGNANO, SIENA Po snídani odjedeme do půvabného středověkého městečka San Gimignano se středověkými hradbami a rodovými věžemi postavené na kopci. Na náměstí Piazza del Duomo budeme mít možnost navštívit palác Palazzo del Popolo a vystoupit na věž Torre Grossa či shlédnout fresky v románském kostelu La Collegiata. Odpoledne navštívíme město Siena, které je historicky nejvýznamnější město Toskánska. Prohlédneme si ohromující sienský dóm Santa Maria Assunta, který je největší gotickou katedrálou v Itálii z 12. století, půvabnou gotickou radnici Palazzo Pubblico na nejkouzelnějším italském náměstí Piazza del Campo a další zajímavosti. Při zpáteční cestě na ubytování se krátce zastavíme v malém středověkém opevněném toskánském městečku Monteriggioni, kde se zastavil čas a kde budeme mít možnost procházky po hradbách. V podvečer se vrátíme zpět na ubytování.
5. DEN: FLORENCIE - SAN MARCO, CAPPELLE MEDICII Po snídani odjedeme opět vlakem do města Florencie. Tentokrát si prohlédneme okolí náměstí San Marco - klášter Convento di San Marco s freskovou výzdobou; náměstí Piazza Santissima Annunziata s první renesanční stavbou - Brunelleschiho nalezincem Ospedale degli Innocenti; akademii krásných umění Galleria dell´Accademia s originálem Michalangelova Davida; farní kostel San Lorenzo s knihovnou Biblioteca Laurenziana a slavným Michalangelovým schodištěm; kapli Medicejských Cappelle Medicee, které zahrnují ohromující kapli Cappella dei Principi, kryptu a Novou sakristii s Michalangelovými náhrobky Lorenza a Giuliana Medici; palác Medicejských Palazzo Medici-Riccardi. Odpoledne budeme mít volný čas na tržišti Mercato San Lorenzo. Ve večerních hodinách odjedeme zpět do České republiky.
6. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů se vrátíme v dopoledních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autokarem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
  • 3x ubytování se snídaní v 3* hotelu ve dvou- až čtyřlůžkových pokojích s vlastním soc. příslušenstvím
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • turistická daň
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů, jízdné: 45-55 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu 7 100 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Zuzana Jírová 605 755 749
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY