Oblíbené zájezdy

Florencie - zrození renesance

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123456
Nejzajímavější místa:CampanileCappelle MediceeFlorencieGalleria degli UffiziMonteriggioniPisaPonte VecchioSan GimignanoSanta CroceSienaVinci
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 6 dnů / 3 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hotel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 4504
Cena zájezdu 6 900 Kč Rezervovat
Termíny AKCE 30
21.03.2021 - 26.03.2021 Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy ve večerních hodinách. Autobusem pojedeme do Itálie a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: VINCI, PISA Dopoledne přijedeme do malého středověkého městečka Vinci, které je půvabně rozloženo na kopci a v jehož blízkosti se narodil Leonardo da Vinci. Na hradě v muzeu Museo Leonardino si prohlédneme dřevěné modely Leonardových vynálezů. Po prohlídce přejedeme světoznámého města Pisa, původně etruského obchodního centra a později římské kolonie, nyní sídla arcibiskupa. Prohlédneme si okolí šikmé věže Campanile. Uvidíme Dóm neboli románská bazilika s překrásným průčelím z 12. století, baptisterium s mramorovou křtitelnicí a proslulou kazatelnou, event. hřbitov Camposanto. V podvečer odjedeme na ubytování do hotelu.
3. DEN: FLORENCIE - SANTA CROCE, PALAZZO VECCHIO, SANTA MARIA DEL FIORE Po snídani nasedneme na vlak, který nás během chvilky vysadí v centru Florencie - skvostu italské renesance. Navštívíme nejznámější památky a galérie: gotický kostel Santa Croce s nádhernými freskami od Giotta, hrobkami význačných Florenťanů (Michalangelo, Galileo, Dante ad.) a Brunelleschiho kaplí Capella dei Pazzi; Piazza della Signoria s palácem Palazzo Vecchio, s kopií Michalangelova Davida a s lodžií Loggia dei Lanzi; jedna z nejslavnějších uměleckých galerií na světě Galeria degli Uffizi (Botticelli, Verrocchio, Leonardo da Vinci, Tizian, Caravaggi, ad.); Piazza del Duomo s dómem Santa Maria del Fiore s Brunelleschiho kopulí, baptisteriem s bronzovými dveřmi a katedrálním muzeem Museo dell´ Opera del Duomo; kostel Orsanmichele. Odpoledne budeme mít volný čas v centru města a poblíž slavného mostu Ponte Vecchio. V případě časové rezervy budeme mít možnost navštívit kostel Santa Maria del Carmine. V podvečer se vrátíme zpět na ubytování.
4. DEN: SAN GIMIGNANO, SIENA Po snídani odjedeme do půvabného středověkého městečka San Gimignano se středověkými hradbami a rodovými věžemi postavené na kopci. Na náměstí Piazza del Duomo budeme mít možnost navštívit palác Palazzo del Popolo a vystoupit na věž Torre Grossa či shlédnout fresky v románském kostelu La Collegiata. Odpoledne navštívíme město Siena, které je historicky nejvýznamnější město Toskánska. Prohlédneme si ohromující sienský dóm Santa Maria Assunta, který je největší gotickou katedrálou v Itálii z 12. století, půvabnou gotickou radnici Palazzo Pubblico na nejkouzelnějším italském náměstí Piazza del Campo a další zajímavosti. Při zpáteční cestě na ubytování se krátce zastavíme v malém středověkém opevněném toskánském městečku Monteriggioni, kde se zastavil čas a kde budeme mít možnost procházky po hradbách. V podvečer se vrátíme zpět na ubytování.
5. DEN: FLORENCIE - SAN MARCO, CAPPELLE MEDICII Po snídani odjedeme opět vlakem do města Florencie. Tentokrát si prohlédneme okolí náměstí San Marco - klášter Convento di San Marco s freskovou výzdobou; náměstí Piazza Santissima Annunziata s první renesanční stavbou - Brunelleschiho nalezincem Ospedale degli Innocenti; akademii krásných umění Galleria dell´Accademia s originálem Michalangelova Davida; farní kostel San Lorenzo s knihovnou Biblioteca Laurenziana a slavným Michalangelovým schodištěm; kapli Medicejských Cappelle Medicee, které zahrnují ohromující kapli Cappella dei Principi, kryptu a Novou sakristii s Michalangelovými náhrobky Lorenza a Giuliana Medici; palác Medicejských Palazzo Medici-Riccardi. Odpoledne budeme mít volný čas na tržišti Mercato San Lorenzo. Ve večerních hodinách odjedeme zpět do České republiky.
6. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů se vrátíme v dopoledních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autokarem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
  • 3x ubytování se snídaní v 3* hotelu ve dvou- až čtyřlůžkových pokojích s vlastním soc. příslušenstvím
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • turistická daň
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů, jízdné: 45-55 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu 6 900 Kč Rezervovat
Termíny AKCE 30
21.03.2021 - 26.03.2021 Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Zuzana Jírová 605 755 749
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY