Oblíbené zájezdy

Normandie - po stopách válek

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:1234567
Nejzajímavější místa:ArromanchesBayeuxCaenCimetiére AméricainHonfleurLongues-sur-MerMusée du DébarquementReimsRouenVerdun
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 7 dnů / 4 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hotel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 4057
Cena zájezdu 8 400 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy v pozdních večerních hodinách. Autobusem pojedeme směrem na Saarbrücken a Verdun a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: VERDUN, REIMS Ráno navštívíme místa připomínající boje mezi francouzskou a německou armádou u Verdunu v únoru až prosinci 1916: kostnice Ossuaire de Douaumont s přilehlým hřbitovem, památník Tranchée des Baionettes, město Verdun s citadelou Citadelle de Verdun, ve které sídlí muzeum 1. světové války Musée de la Citadelle Militaire. Poté budeme pokračovat v jízdě autobusem západním směrem do města Remeš (Reims), které se pyšní velkolepou gotickou katedrálou Cathédrale Notre-Dame, která byla ve středověku svědkem korunovací všech francouzských králů. Večer přejedeme na ubytování.
3. DEN: YPRES, LA TARGETTE, ROUEN Po snídani odjedeme do města Ypres, které bylo dříve známé jako historické městečko s impozantní gotickou tržnicí sukna a po 1. světové válce nechvalně proslavilo použitím bojového plynu při krutých bojích v t.z. Yperském oblouku. Projdeme se městem k triumfálnímu oblouku válečného památníku Menenpoort a podél opevnění. Přejedeme k vesničce La Targette nedaleko města Arras, kde se nachází Československý vojenský hřbitov s památníky, které připomínají padlé české vojáky v 1. a 2. světové válce. Odjedeme do města Rouen. Projdeme se městem v blízkosti slavné gotické katedrály Notre Dame (orloj, půvabné uličky s hrázděnými domy starého města, náměstí, kde byla upálena Jana z Arku). Večer odjedeme na ubytování.
4. DEN: ROUEN, HONFLEUR, CAEN Po snídani dokončíme prohlídku města Rouen a odjedeme západním směrem k mostu Pont de Normandie přes řeku Seine, který se řadí po architektonické i technické stránce mezi nejvýznamnější evropské mosty. Přijedeme do malebného rybářského městečka Honfleur s neopakovatelnou atmosférou, kam jezdili slavní malíři (Renoire, Boudin, Cézanne). Projdeme se městem. Pojedeme podél mořského pobřeží k mostu Pegasus Bridge, u kterého byl osvobozen první dům na francouzském území při invazi spojeneckých vojsk v červnu roku 1944. Navštívíme vojenské muzeum. Poté odjedeme do města Caen, které se již v 11. století stalo sídelním městem Viléma Dobyvatele, který zde se svou manželkou Matyldou vybudoval dvě rozsáhlá opatství a hrad. Projdeme si město. Večer odjedeme na ubytování.
5. DEN: ARROMANCHES, LONGUES-SUR-MER, OMAHA BEACH, BAYEUX Po snídani přejedeme do pobřežního městečka Arromanches, které bylo jedním z hlavních center vylodění spojeneckých vojsk v červnu r. 1944 a kde se dodnes zachovaly zbytky umělého přístavu Mulberry. Navštívíme velice zajímavé muzeum Musée du Debarquement a projdeme se podél moře. Krátce se zastavíme v Longues-sur-Mer, kde se nacházely německé baterie. Navštívíme památník obětem bojů na Omaha Beach - americký hřbitov Cimetiére Américain. Zastavíme se v pěkném městečku Bayeux, které se kromě vojenských muzeí pyšní i krásnou katedrálou a vzácnou tapisérií „Tapisserie de Bayeux“ - 70m dlouhým vyšívaným nástěnným kobercem, který zobrazuje dobytí Anglie a život v 11. století. Odjedeme na ubytování jako minulou noc.
6. DEN: PAŘÍŽ Po snídani odjedeme do Paříže, hlavního města Francie a jednoho z nejkrásnějších měst na světě. Čeká nás celodenní pobyt v Paříži s programem dle domluvy. Ve večerních hodinách odjedeme zpět do České republiky.
7. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů se vrátíme v dopoledních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem vybaveným kávovarem, ledničkou, videem, klimatizací; prodej nápojů
  • 4x ubytování se snídaní v hotelu typu Premiere Classe po třech osobách na pokoji s vlastním soc. zařízením
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do navštívených objektů: 25 - 35 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu 8 400 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Zuzana Jírová 605 755 749
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY