Oblíbené zájezdy

Normandie - po stopách válek

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:1234567
Nejzajímavější místa:ArromanchesBayeuxCaenCimetiére AméricainHonfleurLongues-sur-MerMusée du DébarquementReimsRouenVerdun
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 7 dnů / 4 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hotel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 4057
Cena zájezdu dle regionu 7 500 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy v pozdních večerních hodinách. Autobusem pojedeme směrem na Saarbrücken a Verdun a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: VERDUN, REIMS Ráno navštívíme místa připomínající boje mezi francouzskou a německou armádou u Verdunu v únoru až prosinci 1916: kostnice Ossuaire de Douaumont s přilehlým hřbitovem, památník Tranchée des Baionettes, město Verdun s citadelou Citadelle de Verdun, ve které sídlí muzeum 1. světové války Musée de la Citadelle Militaire. Poté budeme pokračovat v jízdě autobusem západním směrem do města Remeš (Reims), které se pyšní velkolepou gotickou katedrálou Cathédrale Notre-Dame, která byla ve středověku svědkem korunovací všech francouzských králů. Večer přejedeme na ubytování.
3. DEN: YPRES, LA TARGETTE, ROUEN Po snídani odjedeme do města Ypres, které bylo dříve známé jako historické městečko s impozantní gotickou tržnicí sukna a po 1. světové válce nechvalně proslavilo použitím bojového plynu při krutých bojích v t.z. Yperském oblouku. Projdeme se městem k triumfálnímu oblouku válečného památníku Menenoort a podél opevnění. Přejedeme k vesničce La Targette nedaleko města Arras, kde se nachází Československý vojenský hřbitov s památníky, které připomínají padlé české vojáky v 1. a 2. světové válce. Odjedeme do města Rouen. Projdeme se městem v blízkosti slavné gotické katedrály Notre Dame (orloj, půvabné uličky s hrázděnými domy starého města, náměstí, kde byla upálena Jana z Arku). Večer odjedeme na ubytování.
4. DEN: ROUEN, HONFLEUR, CAEN Po snídani dokončíme prohlídku města Rouen a odjedeme západním směrem k mostu Pont de Normandie přes řeku Seine, který se řadí po architektonické i technické stránce mezi nejvýznamnější evropské mosty. Přijedeme do malebného rybářského městečka Honfleur s neopakovatelnou atmosférou, kam jezdili slavní malíři (Renoire, Boudin, Cézanne). Projdeme se městem. Pojedeme podél mořského pobřeží k mostu Pegasus Bridge, u kterého byl osvobozen první dům na francouzském území při invazi spojeneckých vojsk v červnu roku 1944. Navštívíme vojenské muzeum. Poté odjedeme do města Caen, které se již v 11. století stalo sídelním městem Viléma Dobyvatele, který zde se svou manželkou Matyldou vybudoval dvě rozsáhlá opatství a hrad. Projdeme si město. Večer odjedeme na ubytování.
5. DEN: ARROMANCHES, LONGUES-SUR-MER, OMAHA BEACH, BAYEUX Po snídani přejedeme do pobřežního městečka Arromanches, které bylo jedním z hlavních center vylodění spojeneckých vojsk v červnu r. 1944 a kde se dodnes zachovaly zbytky umělého přístavu Mulberry. Navštívíme velice zajímavé muzeum Musée du Debarquement a projdeme se podél moře. Krátce se zastavíme v Longues-sur-Mer, kde se nacházely německé baterie. Navštívíme památník obětem bojů na Omaha Beach - americký hřbitov Cimetiére Américain. Zastavíme se v pěkném městečku Bayeux, které se kromě vojenských muzeí pyšní i krásnou katedrálou a vzácnou tapisérií „Tapisserie de Bayeux“ - 70m dlouhým vyšívaným nástěnným kobercem, který zobrazuje dobytí Anglie a život v 11. století. Odjedeme na ubytování jako minulou noc.
6. DEN: PAŘÍŽ Po snídani odjedeme do Paříže, hlavního města Francie a jednoho z nejkrásnějších měst na světě. Čeká nás celodenní pobyt v Paříži s programem dle domluvy. Ve večerních hodinách odjedeme zpět do České republiky.
7. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů se vrátíme v dopoledních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem vybaveným kávovarem, ledničkou, videem, klimatizací; prodej nápojů
  • 4x ubytování se snídaní v hotelu typu F1 po třech osobách na pokoji. Na pokoji je jedno široké dvoulůžko se společnou přikrývkou, nad dvoulůžkem je napříč jedna úzká postel s přikrývkou. Na pokoji je televize a umyvadlo, WC a sprchy jsou na chodbách, po každém použití WC následuje čistící proces
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do navštívených objektů: 25 - 35 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
  • možnost zajištění ubytování v hotelu typu Premiere Classe za příplatek cca 150 Kč za osobu a noc
Cena zájezdu dle regionu 7 500 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Jiří Toman 777 584 490 jirka@protravel.cz
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY