Jazykový kurz v Rouen

Nejzajímavější místa:AmiensCaenCôte d’AlbâtreÉtretatHonfleurPařížPont de NormandieReimsRouen
Délka zájezdu 7 dnů / 4 noclehy
Ubytování hostitelské rodiny
Strava plná penze
Termíny AKCE 30
29.05.2022 - 04.06.2022 Rezervovat

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy v pozdních večerních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: REIMS, AMIENS Ráno zastavíme v městě Reims (Remeš) proslaveném velkolepou gotickou katedrálou Notre-Dame, jejíž prohlídku si nenecháme ujít. Přejedeme do romantického města Amiens neodmyslitelně spojeného se jménem Julese Verna. Projdeme se historickým centrem s největší francouzskou katedrálou Notre-Dame d'Amiens (na seznamu dědictví UNESCO) a dopřejeme si trochu volného času. Večer odjedeme na ubytování do francouzských rodin v Rouen.
3. DEN: DOPOLEDNÍ VÝUKA, ROUEN Po snídani nás čeká výuka francouzštiny v místní škole s rodilým mluvčím (4 x 45 minut). Odpoledne se přesuneme do centra města Rouen, kde si prohlédneme slavnou gotickou katedrálu, orloj, půvabné uličky s hrázděnými domy starého města a náměstí, kde byla upálena Jana z Arku. Večer se vrátíme na ubytování do rodin.
4. DEN: DOPOLEDNÍ VÝUKA, HONFLEUR, COTE D´ALBATRE, ETRETAT Po snídani nás opět čeká výuka francouzštiny v místní škole s rodilým mluvčím (4 x 45 minut). Po výuce odjedeme do rybářského městečka Honfleur s neopakovatelnou atmosférou, kam jezdili slavní malíři (Renoire, Boudin, Cézanne). Projdeme se městečkem a vychutnáme si atmosféru malebného přístavu. Pak přejedeme přes řeku Seine po mostě Le Pont de Normandie, který se řadí po architektonické i technické stránce mezi nejlepší evropské mosty. Pojedeme na sever k alabastrovému pobřeží Cote d´Albatre, které dostalo jméno podle křídových útesů a mléčně zakalených vod typických pro normandské pobřeží. Zastavíme se v přímořském letovisku Etretat a projdeme se podél úchvatných mořských útesů strmě spadajících do moře. Večer se vrátíme na ubytování do rodin.
5. DEN: DOPOLEDNÍ VÝUKA, ARROMANCHES Po snídani budeme pokračovat ve výuce francouzštiny v místní škole s rodilým mluvčím (4 x 45 minut). Odpoledne se vydáme do pobřežního městečka Arromanches, které bylo jedním z hlavních center vylodění spojeneckých vojsk v červnu r. 1944. Navštívíme působivé muzeum Arromanches 360 a užijeme si i volný čas u moře. Večer se vrátíme na ubytování do rodin.
6. DEN: PAŘÍŽ - TOUR EIFFEL, LATINSKÁ ČTVRŤ, NOTRE DAME, MONTMARTRE Po snídani přejedeme do centra Paříže. Vystoupíme na vyhlídce Esplanade du Trocadéro s velkolepým výhledem na Eiffelovu věž a projdeme se zahradami Jardins du Trocadéro. Budeme mít volný čas u světoznámé Tour Eiffel s možností výstupu/výjezdu na Eiffelovu věž. Metrem přejedeme do Latinské čtvrti a kolem známých budov (Sorbonna, Panthéon) dojdeme až k věhlasné katedrále Notre Dame de Paris. Odpoledne přejedeme metrem do populární pařížské čtvrti Montmartre. Uvidíme známou baziliku Sacré-Coeur s krásným výhledem na Paříž a zastavíme se na malebném náměstí malířů Place du Tertre. Večer se s Paříží rozloučíme a odjedeme zpět do České republiky.
7. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů se vrátíme v dopoledních hodinách.

• doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • 4x ubytování ve francouzských rodinách
  • 4x plná penze (snídaně a večeře v rodinách, oběd formou potravinového balíčku)
  • 3x dopolední výuka (celkem 12 x 45 minut) v Rouen