Švýcarsko s návštěvou CERNU

Nejzajímavější místa:BernCERNČokoládovna Maison CaillerGruyèresSýrárna v GruyèresŽenevaŽenevské jezero
Délka zájezdu 4 dny / 1 nocleh
Ubytování hotel
Strava snídaně
Termíny AKCE 30
24.05.2022 - 27.05.2022 Rezervovat
07.06.2022 - 10.06.2022 Rezervovat
14.06.2022 - 17.06.2022 Rezervovat

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy v pozdních večerních hodinách. Pojedeme autobusem přes Německo a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: BERN, ČOKOLÁDOVNA MAISON CAILLER, GRUYÈRES Dopoledne přijedeme do hlavního města Švýcarska - Bernu. Projdeme se starým městem, které je půvabně situováno v ohbí řeky Aare, dostaneme i volný čas na nákup suvenýrů. Kolem poledne odjedeme jihozápadním směrem do malého městečka Broc, kde se nachází čokoládovna Maison Cailler. Během její prohlídky budeme mít možnost čokoládu ochutnat i nakoupit. Na závěr dne se zastavíme v nedalekém městečku a jednom z nejhezčích měst Švýcarska - Gruyères, které je proslavené nejen svojí malebností, ale také pěkným zámkem a výrobou sýra. Večer odjedeme na ubytování.
3. DEN: CERN, ŽENEVA Po snídani odjedeme do Evropské organizace pro jaderný výzkum, mezinárodní organizace známé též pod zkratkou CERN. Dopolední absolvujeme prohlídku výzkumného střediska s místním průvodcem. Po poledni navštívíme místní interaktivní muzeum. Odpoledne se MHD přesuneme do centra Ženevy a prohlédneme si historické jádro města, event. budeme mít čas na procházku podél jezera nebo projížďku parníkem po jezeře. Ve večerních hodinách odjedeme zpět do České republiky.
4. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů se vrátíme v časných ranních hodinách.

• doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
  • 1x ubytování se snídaní v hotelu typu Premiere Classe po třech osobách na pokoji s vlastním soc. zařízením
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka