Hrdé Skotsko 2024

Region školy Celá ČR
Cena 24 500 Kč
Číslo zájezdu 24-300

1. DEN: ODJEZD Z ČR Odjíždět z ČR budeme v pozdních večerních hodinách.
2. DEN: CESTA DO NIZOZEMSKA, HAARLEM, TRAJEKT DO VELKÉ BRITÁNIEE Autobusem pojedeme přes Německo do Nizozemska. Před polednem přijedeme do historického města Haarlem, kde se projdeme centrem a po malebném nábřeží řeky Spaarne, kde uvidíme mimo jiné krásně zachovalý mlýn Molen de Adriaan. Prohlédneme si i tzv Velký kostel, Grote of St.-Bavokerk a užijeme si zdejší pohodovou atmosféru. Odpoledne odjedeme do přístavu Ijmuiden, nalodíme se na trajekt a přes Severní moře poplujeme do severní Anglie. Po bohaté večeři strávíme noc ve čtyřlůžkových kajutách.
3. DEN: TANTALLON CASTLE Po snídani na palubě připlujeme do přístavu Newcastle. Po vylodění pojedeme severním směrem do Skotska a cestou dle počasí uděláme několik kratších zastávek. Na pobřeží navštívíme romantickou zříceninu hradu Tantallon Castle s vyhlídkou na Base Rock, hnízdiště asi 20 000 párů terejů bílých. Večer dojedeme na ubytování do hotelu.
4.-7. DEN: OKOLÍ GLASGOW, LOCH LOMOND, OKOLÍ FORT WILLIAM, HIGHLANDS Ve čtyřech následujících dnech budeme poznávat především západní pobřeží Skotska. V závislosti na počasí absolvujeme jednu nebo dvě středně náročné pěší túry s možnou alternativou v podobě kratší, méně náročné procházky nebo samostatného pobytu u některého z jezer či v některém z měst. Jeden z dnů vyrazíme na některý z ostrovů Vnitřních Hebrid a strávíme tam celý den. V plánu máme také pohyb v okolí jezera Loch Lomond a také v oblasti Kaledonské úžiny; bude-li počasí přát, tak i s výhledy na nejvyšší horu Skotska Ben Nevis (společný výstup na Ben Nevis ovšem neplánujeme). V rámci poznání kultury a tradic navštívíme i některou z tradičních destilerií a živá voda se bude vinout celým naším výletem. Navštívíme také některý z romantických skotských hradů, seznámíme se s životem klanů a ochutnáme tradiční skotské jídlo. Poslední den ve Skotsku navštívíme hlavní město Edinburgh, kde bude prostor pro návštěvu edinburského královského hradu, procházku po Královské míli, návštěvu Národní galerie nebo pro osobní volno.
8. DEN: SCOTTISH BORDERS, CESTA ZPĚT DO NIZOZEMSKA Po snídani vyrazíme na cestu zpět do severní Anglie. Zastavíme se v oblasti Scottish Borders, kde se se Skotskem rozloučíme a pak už jen dojedeme do přístavu Newcastle, nalodíme se na trajekt a přeplujeme zpět do Nizozemí. Opět budeme ubytováni v kajutách a stejně jakou cestou do Anglie nás čeká bohatá večeře.
9. DEN: NÁVRAT DO ČR Po snídani na lodi připlujeme do Ijmuidenu a s potřebnými zastávkami na protažení a toalety projedeme přes Německo zpět do České republiky. Zpět přijedeme v pozdních večerních hodinách.

• zpáteční trajekt Ijmuiden – Newcastle
  • 2x ubytování na trajektu ve čtyřlůžkových kajutách s příslušenstvím
  • 2x polopenze na trajektu (bohatá bufetová večeře, bufetová snídaně s bohatým výběrem)
  • 5x ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím, 5x snídaně
  • mobilní aplikace plná praktických informací a zábavy
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

• vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 100,- GBP)
  • ETA (Electronic Travel Authorization-elektronická cestovní registrace) - ETA bude potřebná pro vstup do Velké Británie od r. 2024. Váže se na platný cestovní pas a platí dva roky, cena je 10 GBP. Zařídit si ji musí každý sám, návod bude po zveřejnění podrobností uveden na stránkách www.zajezdyproskoly.cz

• zájezd je koncipován jako turisticko-poznávací a v programu bude, pokud počasí dovolí, zařazena lehká pěší turistika (kratší cca 1-2 hodinové procházky a v případě pěkného počasí i jedna nebo dvě delší, několikahodinové túry, které vyžadují základní míru tělesné zdatnosti). Zájezd je vhodný pro průměrně zdatného dospělého člověka.
  • zvýhodněná cena pro pedagogy je 24 500,- Kč
  • příplatek pro účastníky mimo pedagogický stav je 1 500,- Kč / os.
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Kontakt Richard Melichar 775 303 008