Oblíbené zájezdy

Za krásami jižní Anglie

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:1234567
Nejzajímavější místa:BrightonCanterburyPortsmouthSalisburyWindsor
Termín 20.05. - 26.05.2018
volných míst 8
Ideální věk 12-15 let
Region školy
Cena 8 000 Kč
Číslo zájezdu 18-231
Cena zájezdu dle regionu 8 000 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: CESTA DO FRANCIE Náš zájezd zahájíme odjezdem od budovy školy v ranních hodinách. Autobusem přejedeme přes Německo a Belgii do Francie, kde se na jednu noc ubytujeme v hotelu v blízkosti francouzského přístavu Calais.
2. DEN: BÍLÉ ÚTESY DOVERSKÉ, CANTERBURY, BATTLE ABBEY Ráno se přeplavíme trajektem do Velké Británie do přístavu Dover. Po vylodění se projdeme po slavných bílých doverských útesech s vyhlídkou na mohutný doverský hrad. Poté přejedeme do starobylého městečka Canterbury. Projdeme se malebnými uličkami s hrázděnými domky jako z pohádky, navštívíme nádhernou gotickou katedrálu, sídlo primase celé Anglie, s náhrobky slavných rytířů a ukážeme si místo mučednické smrti Thomase Becketa. Zde začneme hrát velkou zábavnou týmovou objevitelskou hru v angličtině o lidech, zemi, historii i současnosti, kdy budete na všech navštívených místech plnit úkoly, a tak objevovat a poznávat Anglii. Odpoledne vyrazíme jihozápadním směrem podél pobřeží. Poblíž města Hastings, kde v r. 1066 zvítězil normanský vévoda Vilém Dobyvatel nad anglickým vojskem, navštívíme opatství postavené na místě bitvy - Battle Abbey. Projdeme se mezi ruinami kláštera a v návštěvním centru se dozvíme zajímavé informace o slavné bitvě. Večer odjedeme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a odpočineme si.
3. DEN: BEACHY HEAD, BRIGHTON Po snídani se vydáme na výlet po jižním pobřeží Anglie. Ukážeme si nejvyšší vápencový útes Spojeného království Beachy Head (162 m). Při procházce se nám budou otevírat krásné výhledy na moře a na další křídové útvary na pobřeží. Dojdeme do Birling Gap, kde je přístup k moři s krásnou pláží a vyhlídkou na útesy Seven Sisters. Odpoledne navštívíme přímořské letovisko Brighton. Zastavíme se na pěkné oblázkové pláži, navštívíme zábavní molo, prohlédneme si mořské akvárium Sea Life a projdeme se kolem královského paláce Royal Pavilion. V centru města si budeme moci nakoupit suvenýry, a podíváme se k nové atrakci, tzv. i360, velké vyhlídkové věži ve tvaru létajícího talíře. Budeme také moci ochutnat nejlepší fish and chips ve Velké Británii. Večer se vrátíme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a pokusíme se o anglickou konverzaci.
4. DEN: STONEHENGE, SALISBURY, OLD SARUM Po snídani zamíříme k nejslavnějšímu pravěkému megalitickému monumentu v Evropě - Stonehenge. Podíváme se do nového návštěvnického centra s expozicí k prehistorickému osídlení zdejší krajiny a samozřejmě si prohlédneme i samotný kamenný kruh, starý více než 5 000 let. Odpoledne se zastavíme v historickém městě Salisbury, kde navštívíme nádhernou gotickou katedrálu s nejvyšší kostelní věží v Británii a s vystaveným originálem Velké listiny svobod z r. 1215. Budeme mít čas i na nakupování a ochutnávání místních specialit. Na závěr se krátce zastavíme v místě, kde se nacházelo první město v oblasti Old Sarum s krásnou vyhlídkou do kraji i na Salisbury. Večer se vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a popovídáme si o svých zážitcích.
5. DEN: PORTSMOUTH, PORTCHESTER Po snídani vyrazíme na výlet do přístavního města Portsmouth, kde navštívíme areál historických doků. Prohlédneme si několik námořních muzeí a od stěžňů po kýl prozkoumáme válečnou loď HMS Victory, na které zvítězil admirál Nelson v bitvě u mysu Trafalgar. Budeme se plavit po přístavu mezi kotvícími válečnými loděmi a vyplouvajícími trajekty. Výtahem se necháme vyvézt na vyhlídkovou věž Spinnaker Tower, odkud jsou báječné výhledy na přístav i na ostrov Wight. Odpoledne se zastavíme u římského přístaviště a prohlédneme si normanský hrad Portchester. Večer se vrátíme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a popovídáme si o svých zážitcích.
6. DEN: WINDSOR, ETON Rozloučíme se s rodinami a vypravíme se na návštěvu ke královně Alžbětě II. do jejího oblíbeného sídla Windsor Castle. Pozdravíme se s královninou osobní stráží a prohlédneme si největší hrad ve Velké Británii s královskými komnatami s obrazy nevyčíslitelné hodnoty. Budeme si vyprávět o nejslavnějších králích a královnách. Odpočineme si v centru městečka Windsor a vypravíme se do blízkého Etonu, kde se nachází slavná chlapecká internátní škola, na které studovali i princové William a Harry. Přímo v areálu školy si budeme vyprávět o systému školství ve Velké Británii a odlišnostech ve srovnání s tím naším. Na závěr si odpočineme v parku na břehu Temže. V podvečer zamíříme do přístavu Dover, kde se nalodíme na noční trajekt a odplujeme do Francie.
7. DEN: NÁVRAT DO ČR Přes noc projedeme Francií, Belgií a Německem a zastavovat budeme opět jen na protažení a toalety. Během jízdy vyhodnotíme velkou objevitelskou hru. Zpět ke škole přijedeme v odpoledních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej teplých a chlazených nápojů
  • 2x trajekt přes kanál La Manche (nebo Eurotunel)
  • 1x ubytování v hotelu typu F1 ve třílůžkových pokojích
  • 4x ubytování v anglických rodinách na jižním pobřeží Anglie, 4x snídaně, 4x večeře, 4x oběd formou balíčku
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 75,- GBP / děti do 16 let)

Poznámky

  • cena platí pro osoby do 18 let při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
Cena zájezdu dle regionu 8 000 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Štěpánka Lorencová 724 557 941
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY