Oblíbené zájezdy

Vídeň pro střední školy

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:12
Nejzajímavější místa:DonauturmGrabenHofburgHundertwasserhausKaisergruftKärntner StraßeSchönbrunnTime TravelUNO-CityWiener Rathaus
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 2 dny / 1 nocleh
Doprava autobus
Ubytování hostel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 6065
Cena zájezdu 2 400 Kč Rezervovat
Termíny AKCE 30
17.03.2022 - 18.03.2022 Rezervovat
24.03.2022 - 25.03.2022 Rezervovat
05.05.2022 - 06.05.2022 Rezervovat
16.05.2022 - 17.05.2022 Rezervovat
27.05.2022 - 28.05.2022 Rezervovat
07.06.2022 - 08.06.2022 Rezervovat
14.06.2022 - 15.06.2022 Rezervovat
16.06.2022 - 17.06.2022 Rezervovat
Zobrazit všechny termíny

Program zájezdu

1. DEN: VÍDEŇ - SCHÖNBRUNN, UNO CITY, DONAUTURM Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Autobusem pojedeme do Rakouska a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Dopoledne přijedeme do Vídně - hlavního města Rakouska. Nejprve navštívíme areál letní rezidence rakouských císařů - čeká nás prohlídka interiérů zámku Schönbrunn v rámci Imperial Tour zpřístupňující nádherné orientální komnaty, působivou Velkou Galerii či soukromé apartmány Františka Josefa I. a císařovny Sissi, poté se projdeme zámeckým parkem až k vyhlídkovému pavilónu Gloriette. Odpoledne přejedeme autobusem kolem zábavního parku Prater s historickou dominantou Obřího kola Riesenrad až do kongresového a administrativního centra UNO-City, navštívíme mezinárodní centrum OSN, kde se během prohlídky s místním průvodcem dozvíme spoustu informací o vzniku a fungování OSN. Na závěr se projdeme parkem Donaupark a vyjedeme výtahem na televizní věž Donauturm s výhledem na podvečerní osvícenou Vídeň. Večer přejedeme na ubytování, po domluvě bude možné absolvovat procházku osvíceným centrem města.
2. DEN: VÍDEŇ - HUNDERTWASSERHAUS, TIME TRAVEL, STEPHANSDOM, KAISERGRUFT Po snídani se krátce zastavíme u jedinečné, živou vegetací prorostlé, stavby Hundertwasserhaus a prohlédneme si exteriéry městského obytného domu, který v r. 1985 postavil architekt Hundertwasser, a jehož cílem bylo zasadit úder, podle jeho názoru, bezduché moderní architektuře. Poté se přesuneme do centra Vídně, kde nás čeká procházka historickým centrem města. Uvidíme velkolepou radnici, městské divadlo Burgtheater, budovu Parlamentu, císařskou rezidenci Hofburg, náměstí Michaelerplatz s pozůstatky římské Vindobony. Navštívíme také interaktivní expozici Time Travel skýtající unikátní příležitost prožít magickou jízdu časem vídeňské historie - projedeme se středověkým kočárem, přežijeme turecké obležení, setkáme se s Wolfgangem Amadeem, ukryjeme se před bombovým náletem II. sv. války, uvidíme Vídeň z ptačí perspektivy. To vše za pomoci speciálních efektů, dobových kulis a 5D kina. Poté dokončíme prohlídku města. Půjdeme ke kostelu sv. Petra, přes pěší zónu Graben k velkolepé katedrále Stephansdom a dále k majestátní budově Opery či světoznámé galerii Albertina. Prohlédneme si i císařskou hrobku Kaisergruft ukrývající ostatky 146 šlechticů habsburské dynastie, z toho 12 císařů a 19 císařoven - mj. Marie Terezie, Františka Lotrinského, Františka Josefa I., císařovny Sissi a dalších. Na závěr budeme mít krátké osobní volno na individuální zájmy v blízkosti nákupní třídy a pěší zóny Kärntner Straße. V podvečer odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • 1x ubytování se snídaní v mládežnickém hostelu ve vícelůžkových pokojích
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do historických a jiných objektů: 25-30 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Kontakt Richard Melichar 775 303 008
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY