Oblíbené zájezdy

Velký okruh Německem

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123456
Nejzajímavější místa:BerlínBonnBremerhavenBrémyDrážďanyHamburgHeidelbergMainzMünsterRothenburgRüdesheim am Rhein
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 6 dnů / 5 noclehů
Doprava autobus
Ubytování hostel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 5034
Cena zájezdu 9 100 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ROTHENBURG OB DER TAUBER, HEIDELBERG Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Autobusem pojedeme do Německa a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Dopoledne přijedeme do města Rothenburg ob der Tauber, jež patří k nejnavštěvovanějším městům Německa a jehož historická část je dokonalou ukázkou středověkého urbanismu. Budeme mít možnost projít se po hradbách a v historickém centru - kamenné a hrázděné renesanční domy, radnice, gotický kostel sv. Jakuba. Dále budeme pokračovat v jízdě podél řeky Neckar do města Heidelberg - hlavního centra Dolní Falce. Zde nás čeká procházka městem a možná prohlídka pozůstatků zámku s krásnými renesančními budovami. Večer odjedeme na ubytování.
2. DEN: MAINZ, RÜDESHEIM, BONN Po snídani přejedeme do města Mainz, ve kterém se nachází mohutný románský dóm z kategorie tzv. „božích hradů“ - dóm sv. Martina se šesti věžemi. V sousedství dómu je možno navštívit Gutenbergovo muzeum - světové muzeum tiskařství. Dále budeme pokračovat v jízdě podél řeky Rýn a výjezd autobusem k pomníku Niederwalddenkmal (10,5 m vysoká socha Germánie), odkud se Vám naskytne pěkná vyhlídka na údolí řeky Rýn. Projdeme se v půvabném městečku Rüdesheim. Během odpoledne pojedeme půvabnou krajinou s mnoha hrady podél řeky Rýn kolem proslulé skály Loreley, kde podle pověsti lákala víla Loreley zpěvem lodníky, jejichž lodě pak na skalních útesech ztroskotaly. Přejedeme do Bonnu, bývalého hlavního města BRD a rodiště Ludwiga van Beethovena. Zde budeme mít volný čas na procházku městem. Večer odjedeme na ubytování.
3. DEN: MÜNSTER, BREMEN Po snídani odjedeme do spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko se zastávkou v biskupském a universitním městě Münster s dómem St. Paula ze 13. století, krásnou pozdně gotickou radnicí, náměstím Principalmarkt a dalšími zajímavostmi. Odpoledne přijedeme do historického města Bremen, které se stalo členem hanzy již roku 1358. Čeká nás prohlídka historického středu kolem náměstí Marktplatz s desetimetrovou sochou patrona města - Rolanda a sousoším brémských muzikantů. Na závěr budeme mít volný čas. Večer odjedeme na ubytování.
4. DEN: BREMERHAVEN, HAMBURG Po snídani přejedeme do významného přístavu Bremerhaven, který se rozkládá při širokém ústí řeky Weser do Severního moře. Budeme mít možnost návštěvy věhlasného muzea námořní dopravy Schifffahrtmuseum s originály i modely lodí od období Římanů po dnešní dny (např. poslední velká německá plachetnice, polární loď nebo ponorka z 2. světové války), muzea emigrace Deutsches Auswandererhaus nebo mořské zoo Zoo am Meer se severomořským akváriem. Přejedeme autobusem do města Hamburg, největšího říčního přístavu Evropy. Zde nás čeká plavba lodí přístavem a prohlídka hlavních zajímavostí města. Večer odjedeme na ubytování.
5. DEN: BERLÍN Po snídani přejedeme do hlavního města SRN - Berlína. Zde nás čeká celodenní program dle dohody. Večer odjedeme na ubytování.
6. DEN: MORITZBURG, DRÁŽĎANY Po snídani pojedeme jižním směrem. Zastavíme se u pěkného zámku Moritzburg, který je obklopen vodní hladinou rybníka a kde se natáčel film „Tři oříšky pro Popelku“. Krátce přejedeme do města Dresden, jednoho z nejpůvabnějších měst Německa. Zde nás čeká procházka městem s návštěvou obnoveného kostela Frauenkirche a prohlídkou nejvýznamnějších památek města. Poté odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • 5x ubytování se snídaní v mládežnických hostelech ve vícelůžkových pokojích
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů: cca 25-30 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu 9 100 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Zuzana Jírová 605 755 749
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY