Vánoční Rothenburg

Délka zájezdu 1 den / 0 noclehů
Ubytování bez ubytování
Strava bez stravy

1. DEN: ROTHENBURG - HISTORICKÉ CENTRUM, ADVENTNÍ TRHY Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Dopoledne přijedeme do nejzachovalejšího středověkého městečka Bavorska - Rothenburg ob der Tauber. Na úvod nás čeká procházka městem kolem nejvýznamnějších památek - jehličím nazdobená brána Spitaltor, vánočně podsvícená ulička s hrázděnými domy Schmiedgasse, zahrady Burggarten se strhujícím výhledem na město a zamrzlé údolí řeky Tauber, zvuky vánočních koled z gotického kostela St. Jakobs Kirche, procházka po severních hradbách k bráně Galgentor s výhledy na vánočně nasvícené jádro města, renesanční Radnice s barokním podloubím a další. Odpoledne navštívíme vánoční trhy s místními delikatesami na náměstí Marktplatz, poté budeme mít volný čas na návštěvu Reichstadtmuseum v klášterním komplexu dominikánů či nákupy v blízkosti Bahnhofstraβe. V pozdních odpoledních hodinách odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

• doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu a informační materiál

• vstupné do navštívených objektů: 0-5 EUR pro studenty do 18 let

• pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících