Oblíbené zájezdy

Vánoční Budapešť

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:12
Nejzajímavější místa:Bazilika sv. ŠtěpánaBudapešťHradní vrchMaďarský parlamentMatyášův chrámNáměstí HrdinůRybářská baštaVáci utcaVásárcsarnokVörösmarty tér
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 2 dny / 1 nocleh
Doprava autobus
Ubytování hostel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 8577
Cena zájezdu dle regionu 2 100 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: BUDAPEŠŤ - BUDÍN, VÁNOČNÍ TRHY Na zájezd vyjedeme v brzkých ranních hodinách od budovy školy. Po příjezdu do Budapešti nás čeká úvodní prohlídka západní části města - Budína, projdeme se kolem nejvýznamnějších budov - paláce Hradního vrchu (Národní galerie, Královský palác, sídlo ministerského předsedy Sándorův palác), vánočně vyzdobené uličky s náměstím sv. Trojice, svíčkami osvícený Matyášův kostel, působivý neorománský památník Rybářská bašta s půvabným výhledem na východní část města - Pešť, či kontrastní budova hotelu Hilton. Autobus nás poté převeze do centra Pešti, kde se projdeme kolem známé třídy Váci utca - Náměstí Vigadó, Židovská čtvrť s Velkou synagogou, pozůstatky Římského amfiteátru Contra-Aquinka. Na závěr dne navštívíme vánoční trhy na náměstí Vörösmarty s charakteristickými dřevěnými domky trhovců prodávající tradiční maďarské produkty (sladké maďarské pečivo kürtös kalács, svařené víno, perníčky, štrůdl a další), naskytne se nám možnost zhlédnutí doprovodného kulturního programu nebo posezení ve vyhlášené cukrárně Gerbeaud. Poté nás autobus odveze na ubytování.
2. DEN: BUDAPEŠŤ - PEŠŤ, AQUAWORLD/TROPICÁRIA Po snídani se přesuneme do severní části Pešti – absolvujeme procházku čtvrtí kolem impozantní budovy Parlamentu postavené v romantizujícím stylu, čeká nás vánočně vyzdobená bazilika sv. Štěpána, Státní opera, Rooselveltovo náměstí a další. Poté dostaneme krátké osobní volno, které budeme moci strávit na nákupní třídě Váci utca s množstvím obchodů a občerstvení nebo v nejznámější budapešťské tržnici Vásárcsarnok plné maďarských kulinářských specialit. Kolem poledne nás autobus převeze do čtvrti Városliget na Náměstí hrdinů - monumentální prostranství s Památníkem milénia a významnými stavbami - Dům umění, Vyjdahunyadský hrad, Jácká kaple a další. Odpolední relaxace v největším evropském krytém vodním areálu Aquaworld Budapešť na severním okraji města, kde je k dispozici 17 bazénů a 11 skluzavek nebo návštěva komplexu Tropicária - procházka deštným pralesem s realistickými projevy počasí, součástí areálu největší mořské akvárium střední Evropy se čtyřmetrovými žraloky, 11 m dlouhý podmořský tunel; bude krásným zakončením programu. Odpoledne odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
  • 1x ubytování se snídaní v mládežnickém hostelu ve vícelůžkových pokojích
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů: cca 6 000- 7 000 HUF (cca 10 HUF = 1 Kč) pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Jiří Toman 777 584 490 jirka@protravel.cz
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY