Třeboň, Jindřichův Hradec

Ubytování bez ubytování
Strava bez stravy
Cena zájezdu 550 Kč Rezervovat

1. DEN: TŘEBOŇ, JINDŘICHŮV HRADEC Na zájezd vyjedeme od budovy školy v ranních hodinách. Dopoledne přijedeme do lázeňského městečka Třeboň nacházejícího se mezi rybníky Rožmberk a Svět. Projdeme se městem a cestou uvidíme Třeboňský zámek (možnost prohlídky), Masarykovo náměstí se starou radnicí, krásná podloubí, Mariánský sloup a kamennou kašnu, zbytky městského opevnění, knížecí pivovar Regent a další. Dále budeme pokračovat v procházce kolem rybníka Svět až ke Schwarzenberské hrobce, kde jsou pochováni členové jednoho z nejvýznamnějších českých šlechtických rodů. Poté se vrátíme do Třeboně, odkud přejedeme do Jindřichova Hradce. Po příjezdu nás čeká prohlídka stejnojmenného zámku, třetího největšího v České republice a krátké volno v zámeckých zahradách. Odpoledne se projdeme městem kolem nejvýznamnějších památek města - kostela Nanebevzetí Panny Marie, Masarykova náměstí, synagogy a dalších. Na závěr budeme mít volný čas na občerstvení v centru města. V podvečer odjedeme zpět. Ke škole se vrátíme ve večerních hodinách.

• vstupy do navštívených objektů: 200 - 300 Kč pro studenty do 18 let

• cena je kalkulována pro odjezd z Prahy. Pro jiná místa odjezdu se cena může lišit. Na požádání Vám ji rádi upřesníme.