Oblíbené zájezdy

To nejlepší ze Slovinska

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:12345
Nejzajímavější místa:BledBledský hradBohinjské jezeroHřebčín LipicaLublaňPiranPostojnska jamaRibčev LazTriglavský národní parkVintgar
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 5 dnů / 2 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hostel, hotel
Strava polopenze
Číslo zájezdu 9501
Cena zájezdu 5 700 Kč Rezervovat
Termíny AKCE 30
25.04.2022 - 29.04.2022 Rezervovat
16.05.2022 - 20.05.2022 Rezervovat
30.05.2022 - 03.06.2022 Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy v pozdních večerních hodinách. Autobusem pojedeme do Slovinska a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: BOHINJSKÉ JEZERO, HORA VOGEL, BLED Ráno přijedeme do Slovinska, kde nás přivítá Bohinjské jezero, které je vstupní bránou pro všechny, kdo chtějí navštívit Triglavský národní park. Po příjezdu do obce Ukanc u západního okraje jezera podnikneme pěší procházku k vodopádu Savica, který je 60 m vysoký a patří mezi hlavní atrakce této oblasti. U Bohinjského jezera vyjedeme také lanovkou na horu Vogel, kde se nachází známé slovinské lyžařské centrum. Odtud se nám naskytnou krásné výhledy na nejvyšší horu Slovinska - Triglav (2 864 m n.m.) a okolní horské vrcholy. Než opustíme půvabné Bohinjské jezero, tak se zastavíme na východním konci jezera v obci Ribčev Laz na občerstvení a procházku v okolí jezera a kolem pěkného kostelíka s freskami ze 16. století. Pak přejedeme do městečka Bled, kde se nad jezerem na skále majestátně vypíná stejnojmenný hrad. Prohlédneme si hrad, u kterého nadchne nejen jeho architektura, ale i překrásné výhledy na jezero a horská pásma (Julské Alpy a Karavanky). V podvečerních hodinách odjedeme na nedaleké ubytování a večeři.
3. DEN: VINTGAR, POSTOJNSKA JAMA, PIRAN Ráno se po snídani projdeme romantickou soutěskou Vintgar, kterou vyhloubila říčka Radovna. Pak odjedeme na prohlídku druhých největších zpřístupněných jeskyní v Evropě - Postojnska Jama. Během jízdy podzemním vláčkem a na pěším okruhu dlouhém 1,2 km budeme moci obdivovat barvy a krásu krápníků. Odpoledne budeme nasávat atmosféru jednoho z nejhezčích přímořských letovisek Slovinska - Piranu. Toto „nejitalštější“ letovisko si zachovalo historické jádro s příjemnými uličkami s kavárnami, středověkými hradbami i významnými budovami (Benátský dům, radnice, kostel sv. Jiří). Pak už odjedeme na ubytování a večeři.
4. DEN: HŘEBČÍN LIPICA, LUBLAŇ Ráno po snídani navštívíme vyhlášený Hřebčín Lipica, který byl založen již v roce 1580 a ve kterém se základem chovu stali španělští plnokrevníci z Andalusie. Během hodinové exkurze uvidíme klisny s hříbaty, dozvíme se zajímavou historii hřebčína, navštívíme historické centrum hřebčína, stáje lipicánů či místní muzeum. Pak už na nás čeká Lublaň - hlavní město Slovinska, jemuž vtiskl tvář slavný architekt Jože Plečnik, který se zde i narodil. Prohlédneme si staré město, kde se ukrývá např. katedrála sv. Mikuláše, Trojmostí či Lublaňský hrad. Užijeme si atmosféru kavárniček a uliček na nábřeží řeky Lublanice a také volný čas na individuální zájmy. V podvečerních hodinách se vydáme na cestu zpět do ČR.
5. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě domů a vrátíme se v časných ranních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
  • 2x ubytování s polopenzí v hotelu nebo hostelu ve vícelůžkových pokojích
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů a lanovky: cca 50 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu 5 700 Kč Rezervovat
Termíny AKCE 30
25.04.2022 - 29.04.2022 Rezervovat
16.05.2022 - 20.05.2022 Rezervovat
30.05.2022 - 03.06.2022 Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Štěpánka Lorencová 731 474 044
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY