Terezín, Litoměřice

Ubytování bez ubytování
Strava bez stravy
Cena zájezdu 380 Kč Rezervovat

1. DEN: TEREZÍN, LITOMĚŘICE Na zájezd vyjedeme od budovy školy v ranních hodinách. Dopoledne přijedeme do městečka Terezín nacházejícího se nedaleko soutoku Ohře s Labem. Jako první nás čeká prohlídka Národního hřbitova a Malé pevnosti Terezín, která od 19. století sloužila jako vězení a za 2. světové války neblaze proslula jako věznice pražského gestapa. Poté přejdeme do centra Terezína, kde navštívíme Muzeum ghetta, které bylo založeno v areálu bývalé základní školy. Krátce přejedeme do nedalekého města Litoměřice. Prohlédneme si město - katedrála sv. Štěpána, Mírové náměstí s Domem Kalich (hlavním sídlem radnice), na jehož vrcholu se nachází vyhlídková věž a další. V podvečer odjedeme zpět. Ke škole se vrátíme ve večerních hodinách.

• vstupy do navštívených objektů: 180 - 220 Kč pro studenty do 18 let

• cena je kalkulována pro odjezd z Prahy. Pro jiná místa odjezdu se cena může lišit. Na požádání Vám ji rádi upřesníme.