Oblíbené zájezdy

Solná komora

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123
Nejzajímavější místa:Bad IschlBergwerk SalzweltenGmundenHallstattSalzbergSalzburgSalzkammergutSt. WolfgangVorderer GosauseeWolfgangseeZwieselalm
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 3 dny / 2 noclehy
Doprava autobus
Ubytování penzion
Strava snídaně
Číslo zájezdu 6014
Cena zájezdu 3 700 Kč Rezervovat
Termíny AKCE 30
02.06.2021 - 04.06.2021 Rezervovat
09.06.2021 - 11.06.2021 Rezervovat
14.06.2021 - 16.06.2021 Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: GMUNDEN, BAD ISCHL Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Autobusem pojedeme do Rakouska a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Kolem poledne přijedeme do Solné komory, do lázeňského letoviska Gmunden. Projdeme se k zámečku Orth vybudovanému na umělém ostrůvku jezera Traunsee, rovněž známém z populárního německého televizního seriálu Zámecký hotel Orth. Poté budeme pokračovat v cestě jižním směrem podél západního břehu jezera Traunsee k městečku Ebensee, kde budeme mít možnost výjezdu lanovkou na horu Feuerkogel, odkud se nabízí kouzelný výhled na okolní masivy Solné komory. V podvečer se projdeme lázeňským městečkem Bad Ischl - bývalé letní sídlo císařské rodiny, které si zamilovala i císařovna Sissi, a kde bylo podpisem stvrzeno i vyhlášení 1. světové války útokem na Srbsko. Večer odjedeme na ubytování.
2. DEN: HALLSTATT, SALZBERG, VORDERER GOSAUSEE, ZWIESELALM Ráno po snídani odjedeme do jednoho z nejhezčích městeček Solné komory - Hallstatt, které figuruje na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Vyjedeme zubačkou na vrchol hory Salzberg, kde navštívíme místní důl se zážitkovou prohlídkovou trasou Bergwerk - Salzwelten, kde se návštěvníci seznámí zábavnou formou jak s těžbou soli již od dob pravěku, tak se vznikem pojmu halštatské kultury, součástí prohlídkové trasy jsou i skluzavky a závěrečná jízda vláčkem. Po prohlídce sjedeme zubačkou zpět do údolí. Projdeme se po městečku a poté budeme mít volný čas na občerstvení nebo nákup suvenýrů. Přejedeme k jezeru Vorderer Gosausee, odkud se nabízejí nejkrásnější pohledy na masiv Dachsteinu, který se zrcadlí v hladině jezera. Vyjedeme lanovkou do stanice Zwieselalm ležící ve výšce 1475 m n. m. Tam nás čeká nenáročná turistika s překrásnými výhledy na okolní horstva a jezera. Večer se vrátíme na stejné ubytování jako předešlou noc.
3. DEN: ST. WOLFGANG, ST. GILGEN, SALZBURG Po snídani odjedeme východním směrem kolem jezer Solné komory (Wolfgangsee, Fuschlsee, Mondsee) se zastávkou v městečku St. Wolfgang s významným poutním kostelem sv. Wolfganga, jednoho z nejvýznamnějších místních světců. Projedeme rodištěm Mozartovy matky a lázeňským střediskem St. Gilgen. Přejedeme do města Salzburg s krásným historickým jádrem města, které bylo zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO - Dóm sv. Ruperta a Virgilia, benediktinský kostel sv. Petra, arcibiskupský palác Residenz, rodný dům W. A. Mozarta v jedné z nejrušnějších ulic Getreidegasse a další památky. Poté budeme mít volný čas na individuální zájmy. V odpoledních hodinách odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
  • 2x ubytování se snídaní v mládežnickém hostelu ve vícelůžkových pokojích
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů a jízdy lanovkou: 35-40 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
  • lanovka na Zwieselalm je v provozu cca od poloviny května do konce října
Cena zájezdu 3 700 Kč Rezervovat
Termíny AKCE 30
02.06.2021 - 04.06.2021 Rezervovat
09.06.2021 - 11.06.2021 Rezervovat
14.06.2021 - 16.06.2021 Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Zuzana Jírová 605 755 749
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY