Oblíbené zájezdy

Hamburg v proměnách času

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:1234
Nejzajímavější místa:BerlínHamburgLübeck
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 4 dny / 3 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hostel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 5038
Cena zájezdu 7 100 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: BERLÍN Na zájezd vyjedeme v brzkých ranních hodinách. Autobusem pojedeme do Německa a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Dopoledne přijedeme do Berlína a nejprve se zastavíme u Checkpoint Charlie - dřívějšího přechodu mezi východním a západním Berlínem. Odtud půjdeme pěšky kolem zbytků berlínské zdi na náměstí Potsdamer Platz, které se stalo přehlídkou nejmodernější architektury v Berlíně. Uvidíme i slavnou bránu Brandenburger Tor a nedaleký Památníku holocaustu. V případě dostupnosti navštívíme budovu bývalého Říšského sněmu - Reichstag a uvnitř prosklené kupole vystoupíme na nejvyšší bod budovy s krásným výhledem na Berlín. Poté přejdeme po třídě Unter den Linden na náměstí Alexander Platz, vyjedeme na 368 m vysokou televizní věž Fernsehturm a podíváme se na Berlín z ptačí perspektivy. Na závěr budeme mít chvilku volného času na občerstvení. Večer odjedeme na ubytování.
2. DEN: LÜBECK, HAMBURG - SPEICHERSTADT Po snídani se vydáme směrem na sever a kolem poledne přijedeme do města Lübeck, rodiště Thomase Manna, který sem umístil děj jedné ze svých nejslavnějších knih (Buddenbrookovi) a které bylo ve středověku nejvýznamnějším městem na Baltu. Zde nás čeká procházka městem a prohlídka historického centra (brána Holstentor, kostel St. Petri Kirche s vyhlídkovou věží, náměstí Marktplatz s radnicí atd.). Budeme mít i chvilku volného času, během kterého bude možnost navštívit kavárnu Niederegger, která patří stejnojmennému výrobci marcipánu a kde se v místním muzeu budeme moci dozvědět více o historii výroby marcipánu a také se podívat na sochy významných osobností, které jsou s Lübeckem spjaty a které byly vytvořeny právě z marcipánu. Odpoledne se přesuneme do druhého největšího města Německa – Hamburku. Zde se ubytujeme a vydáme na krátkou večerní procházku po čtvrti Speicherstadt (historického komplexu skladovacích budov), která je zapsána na seznamu UNESCO. Na závěr budeme mít volný čas na občerstvení.
3. DEN: HAMBURG - ST.PAULI, MINIATUR WUNDERLAND, HAFENCITY RIVERBUS Po snídani nás bude čekat celodenní prohlídka Hamburku. Začneme ve čtvrti St. Pauli, kde se nachází proslulá ulice Reeperbahn (známá jako čtvrť červených luceren) anebo náměstí Beatles-Platz, kde uvidíme figury členů skupiny Beatles, která zde na začátku 60. let několik měsíců vystupovala. Budeme pokračovat k baroknímu kostelu St. Michaelis, z jehož věže se naskýtá pěkný výhled na celé město. Dále se přesuneme čtvrtí Portugiesenviertel k řece Labe do části přístavu zvané Landungsbrücken a projdeme se 426m dlouhým tunelem St. Pauli Elbtunnel, který vede pod řekou Labe. Odpoledne navštívíme oblíbenou expozici Miniatur Wunderland, kde uvidíme mimo jiné největší modelovou železnici na světě a v tzv. modelovém světě uvidíme různé kouty světa (např. Švýcarsko, Skandinávii nebo USA). Nevynecháme ani další místní atrakci – tzv. HafenCity RiverBus, který nás během 70 minut sveze po souši i po vodě. Na závěr dne se přesuneme k promenádě kolem jezera Alster, kde budeme mít čas na občerstvení a nákupy.
4. DEN: HAMBURG - ELBPHILHARMONIE Po snídani se ještě jednou vrátíme do čtvrti HafenCity a prohlédneme si budovu Elbphilharmonie, která patří k dominantám města. Víceúčelová reprezentační budova byla otevřena na začátku roku 2017 a byla navržena proslulými švýcarskými architekty Jacquesem Herzogem a Pierrem de Meuronem. Nachází se v ní dva koncertní sály, pětihvězdičkový hotel s restaurací, kavárna, obchody se suvenýry a další. Kolem poledne se vydáme na cestu zpět domů, do Prahy přijedeme v pozdních večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • 3x ubytování se snídaní v mládežnickém hostelu ve vícelůžkových pokojích
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů, plavba lodí a jízda lanovkou: 70 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu 7 100 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Kontakt Richard Melichar 775 303 008
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY