Oblíbené zájezdy

San Marino, moře a rychlá kola

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:12345
Nejzajímavější místa:Bazilika San VitaleBolognaCastelvecchioCesenaticoFerraraModenaMuzeum FerrariPalazzo del ComuneRavennaVerona
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 5 dnů / 2 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hotel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 4506
Cena zájezdu 5 500 Kč Rezervovat
Termíny AKCE 30
16.05.2022 - 20.05.2022 Rezervovat
06.06.2022 - 10.06.2022 Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy v pozdních večerních hodinách. Autobusem pojedeme do Itálie a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: VERONA, FERRARA, MOŘE V ranních hodinách přijedeme do města Verona s půvabným starobylým centrem, kde se dochovalo mnoho památek z doby starověkého Říma (např. římský amfiteátr z r. 30 po Kr.) i ze středověku. Prohlédneme si město včetně slavného Juliina balkonu, pod kterým jí Romeo vyznával lásku. Po prohlídce přejedeme do města Ferrara, jednoho z největších opevněných měst kraje, kde více než tři století (13.-16. století) vládl šlechtický rod d´Este. Společně se projdeme příjemným městem, uvidíme působivý hrad Castello Estense, středověký palác Palazzo del Comune, katedrálu Cattedrale di San Giorgio z 12. století a další zajímavosti. Pak už odjedeme na ubytování na pobřeží Jaderského moře, kde ještě stihneme krátké volno u moře.
3. DEN: SAN MARINO, CESENATICO, RAVENNA Po snídani odjedeme do San Marina, druhého nejmenšího státu v Evropě ležícího na svazích hory Monte Titano. Projdeme se uličkami města a využijeme volný čas na návštěvu četných obchůdků s místními produkty a suvenýry. Pokračovat budeme do přímořského městečka Cesenatico, které bylo založeno roku 1302 a dodnes si zachovalo ráz staré rybářské vesnice. Posledním zastavením bude město Ravenna, jedno z historicky nejvýznamnějších měst Itálie, které se proslavilo především raně křesťanskými mozaikami. Procházka městem nás povede pěknými starými uličkami a náměstíčky kolem významného chrámu San Vitale nebo baptisteria Battistero degli Ariani. Večer se vrátíme zpět na hotel.
4. DEN: FERRARI, BOLOGNA Po snídani budeme mít volný čas na individuální zájmy nebo krátkou relaxaci u moře. V dopoledních hodinách odjedeme k městu Modena, v jehož blízkosti se nachází automobilové muzeum Enza Ferrariho, jehož odvážnou architekturu navrhnul Jan Kaplický. Dle domluvy si muzeum prohlédneme (je možné i předem objednat prohlídku s místním průvodcem). Krátce se pak zastavíme v tradiční sýrárně, kde se seznámíme s výrobou parmazánu, který ochutnáme a budeme mít možnost si sýr i koupit. V odpoledních hodinách si prohlédneme historické město Bologna. V centru města je množství památek svědčících o bohaté kulturní minulosti města: nejstarší univerzita v Evropě, slavné vysoké věže ze 12. století Torri degli Asinelli e Garisenda, kostel San Petronio - jedna z nejmohutnějších zděných středověkých staveb v Itálii, pěkné uličky s podloubími a paláce v okolí dvou hlavních náměstí - Piazza Maggiore a Piazza del Nettuno. V podvečerních hodinách odjedeme zpět do České republiky.
5. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů se vrátíme v ranních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autokarem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
  • 2x ubytování se snídaní v hotelu ve dvou- až čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním příslušenstvím
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • turistická daň
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů: 20-30 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu 5 500 Kč Rezervovat
Termíny AKCE 30
16.05.2022 - 20.05.2022 Rezervovat
06.06.2022 - 10.06.2022 Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Kontakt Richard Melichar 775 303 008
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY