Oblíbené zájezdy

Salzburg a horské výhledy

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:1234
Nejzajímavější místa:Franz-Josefs-HöheGroßglockner HochalpenstraßeHohenwerfenKapruner TalKrimmler WasserfälleLiechtensteinklammSalzburgSt. WolfgangZell am See
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 4 dny / 3 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hostel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 5515
Cena zájezdu dle regionu 4 700 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: HOHENWERFEN, LIECHTENSTEINKLAMM, ZELL AM SEE Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Autobusem pojedeme do Rakouska a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. První větší zastávkou bude monumentální pevnost a strážný hrad Hohenwerfen z 11. století, který se nachází na skalním výchozu u městečka Werfen. Absolvujeme prohlídku hradu, ve kterém je dnes umístěno muzeum (např. kolekce zbraní, muzeum sokolnictví). Další zastávkou bude největší soutěska Solnohradska - Liechtensteinklamm. Po dřevěných chodnících pod skalami až 300 m vysokými se prochází soutěskou s krásnými scenériemi. V podvečerních hodinách přijedeme do turistického letoviska a klimatických lázní Zell am See na břehu jezera Zeller See. Projdeme se po městečku a odjedeme na ubytování.
2. DEN: KAPRUNER TAL, MOOSERBODEN-STAUSEE, KRIMMLER WASSERFÄLLE Po snídani přejedeme k městečku Kaprun a pojedeme krásným údolím Kapruner Tal pod úbočím masivu Kitzsteinhorn. Zastavíme se v informačním centru Kraftwerk Kaprun-Hauptstufe, které Vám přiblíží funkci komplexu dvou hydroelektráren napájených z vysokohorských přehradních nádrží. Kaprunská elektrárna není jen ztělesněním technického pokroku, ale i turistickou atrakcí: vyjedete místním autobusem a speciálním výtahem až do výše 2 040 m n. m. k přehradní hrázi Mooserboden-Stausee, kde se Vám naskytnou úchvatné výhledy na okolní hory a přehradní hráze. Společně navštívíme infocentrum (výstavka o ledovcích a hydroelektrárně) a projdeme se podél vysokohorské nádrže. V odpoledních hodinách navštívíme největší vodopády Rakouska - Krimmler Wasserfälle, kde říčka Krimmler Ache spadá ve třech kaskádách z výšky 380 m. Podél vodopádů lze vystoupit po cestě s vyhlídkovými místy téměř až k nejvyššímu bodu vodopádů (cesta trvá cca 1 hodinu), případně jen do výše 1. nebo 2. kaskády. Večer se vrátíme na ubytování jako minulou noc.
3. DEN: GROSSGLOCKNER HOCHALPENSTRASSE, FRANZ-JOSEFS-HÖHE Po snídani odjedeme na nejkrásnější panoramatickou cestu Alp - Großglockner Hochalpenstraße. Mýtná silnice byla vybudována v roce 1935, vede severojižním směrem napříč horskými průsmyky a nabízí nezapomenutelné pohledy na okolní horstva. Dojedeme až k vyhlídkové terase u Franz-Josefs-Höhe, která leží ve výšce 2369 m n. m. a odkud se naskýtá jedinečná podívaná na Großglockner a ledovec Pasterze. Vrátíme se stejnou cestou zpět a čeká nás mírná turistika v okolí Zell am See. Večer se vrátíme na ubytování jako předešlou noc.
4. DEN: SALZBURG, ST. GILGEN Po snídani odjedeme do města Salzburg s krásným historickým jádrem města, které bylo zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO - Dóm sv. Ruperta a Virgilia, benediktinský kostel sv. Petra, arcibiskupský palác Residenz, rodný dům W.A. Mozarta v jedné z nejrušnějších ulic Getreidegasse a další památky. Poté budeme mít volný čas na individuální zájmy. Zájezd zakončíme projížďkou lodí po Wolfgangsee ze St. Gilgen do St. Wolfgang, půvabného městečka, které si ještě stihneme projít. V odpoledních hodinách odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - kávovar, lednička, video, klimatizace, prodej nápojů
  • 3x ubytování se snídaní v mládežnickém hostelu ve vícelůžkových pokojích
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů a mýtné: cca 30 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu dle regionu 4 700 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Jiří Toman 777 584 490 jirka@protravel.cz
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY