Oblíbené zájezdy

Salzburg a horské výhledy

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:1234
Nejzajímavější místa:Franz-Josefs-HöheGroßglockner HochalpenstraßeHohenwerfenKapruner TalKrimmler WasserfälleLiechtensteinklammSalzburgSt. WolfgangZell am See
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 4 dny / 3 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hostel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 6015
Cena zájezdu 5 700 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: HOHENWERFEN, LIECHTENSTEINKLAMM, ZELL AM SEE Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Autobusem pojedeme do Rakouska a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. První větší zastávkou bude monumentální pevnost a strážný hrad Hohenwerfen z 11. století, který se nachází na skalním výchozu u městečka Werfen. Absolvujeme prohlídku hradu, ve kterém je dnes umístěno muzeum (např. kolekce zbraní, muzeum sokolnictví). Další zastávkou bude největší soutěska Solnohradska - Liechtensteinklamm. Po dřevěných chodnících pod skalami až 300 m vysokými se prochází soutěskou s krásnými scenériemi. V podvečerních hodinách přijedeme do turistického letoviska a klimatických lázní Zell am See na břehu jezera Zeller See. Projdeme se po městečku a odjedeme na ubytování.
2. DEN: KAPRUNER TAL, MOOSERBODEN-STAUSEE, KRIMMLER WASSERFÄLLE Po snídani přejedeme k městečku Kaprun a pojedeme krásným údolím Kapruner Tal pod úbočím masivu Kitzsteinhorn. Zastavíme se v informačním centru Kraftwerk Kaprun-Hauptstufe, které Vám přiblíží funkci komplexu dvou hydroelektráren napájených z vysokohorských přehradních nádrží. Kaprunská elektrárna není jen ztělesněním technického pokroku, ale i turistickou atrakcí: vyjedete místním autobusem a speciálním výtahem až do výše 2 040 m n. m. k přehradní hrázi Mooserboden-Stausee, kde se Vám naskytnou úchvatné výhledy na okolní hory a přehradní hráze. Společně navštívíme infocentrum (výstavka o ledovcích a hydroelektrárně) a projdeme se podél vysokohorské nádrže. V odpoledních hodinách navštívíme největší vodopády Rakouska - Krimmler Wasserfälle, kde říčka Krimmler Ache spadá ve třech kaskádách z výšky 380 m. Podél vodopádů lze vystoupit po cestě s vyhlídkovými místy téměř až k nejvyššímu bodu vodopádů (cesta trvá cca 1 hodinu), případně jen do výše 1. nebo 2. kaskády. Večer se vrátíme na ubytování jako minulou noc.
3. DEN: GROSSGLOCKNER HOCHALPENSTRASSE, FRANZ-JOSEFS-HÖHE Po snídani odjedeme na nejkrásnější panoramatickou cestu Alp - Großglockner Hochalpenstraße. Mýtná silnice byla vybudována v roce 1935, vede severojižním směrem napříč horskými průsmyky a nabízí nezapomenutelné pohledy na okolní horstva. Dojedeme až k vyhlídkové terase u Franz-Josefs-Höhe, která leží ve výšce 2369 m n. m. a odkud se naskýtá jedinečná podívaná na Großglockner a ledovec Pasterze. Vrátíme se stejnou cestou zpět a čeká nás mírná turistika v okolí Zell am See. Večer se vrátíme na ubytování jako předešlou noc.
4. DEN: SALZBURG, ST. GILGEN Po snídani odjedeme do města Salzburg s krásným historickým jádrem města, které bylo zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO - Dóm sv. Ruperta a Virgilia, benediktinský kostel sv. Petra, arcibiskupský palác Residenz, rodný dům W.A. Mozarta v jedné z nejrušnějších ulic Getreidegasse a další památky. Poté budeme mít volný čas na individuální zájmy. Zájezd zakončíme projížďkou lodí po Wolfgangsee ze St. Gilgen do St. Wolfgang, půvabného městečka, které si ještě stihneme projít. V odpoledních hodinách odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - kávovar, lednička, video, klimatizace, prodej nápojů
  • 3x ubytování se snídaní v mládežnickém hostelu ve vícelůžkových pokojích
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů a mýtné: cca 30 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu 5 700 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Kontakt Richard Melichar 775 303 008
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY