Oblíbené zájezdy

Řím pro základní školy

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:1234
Nejzajímavější místa:Basilica di San Pietro in VaticanoFontana di TreviForum RomanumKoloseumPantheonPiazza del PopoloPiazza NavonaŠpanělské schodyVatikán
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 4 dny / 1 nocleh
Doprava autobus
Ubytování hotel
Strava polopenze
Číslo zájezdu 6061
Cena zájezdu dle regionu 4 600 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy kolem poledne. Autobusem pojedeme do Itálie a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: ŘÍM - VATIKÁN A BAZILIKA SV. PETRA, PLAVBA LODÍ, KAPITOL, FORUM ROMANUM, KOLOSEUM V ranních hodinách přijedeme do hlavního města Itálie, do Říma. Metrem přejedeme do centra Říma a navštívíme papežský stát Vatikán. Prohlédneme si světoznámé náměstí Piazza San Pietro připomínající svým sloupovím otevřenou náruč Ježíše Krista a navštívíme chrám Basilica di San Pietro in Vaticano, kde budeme mít možnost vystoupat na kopuli baziliky a prohlédnout si Vatikán a Řím z výšky. Kolem poledne se projdeme k řece Tibeře a pevnosti Castel Sant´Angelo (Andělský hrad), která byla původně vybudovaná římským císařem Hadriánem jako rodinné mauzoleum. Lodí se přeplavíme k ostrovu Isola Tiberina a krátkou procházkou se přesuneme k ústům pravdy Bocca della Verittà, známých z filmu Prázdniny v Římě. Odpoledne vystoupáme na kopec Kapitol, symbol moci starověkého Říma. Projdeme se kolem starověkého centra politického dění, slavného Fora Romana, až k největšímu a nejproslulejšímu amfiteátru Římské říše Koloseu. V podvečer odjedeme na ubytování do hotelu.
3. DEN: ŘÍM - ZOO, ŠPANĚLSKÉ SCHODY, PIAZZA NAVONA, PANTHEON, FONTANA DI TREVI Po snídani budeme pokračovat v prohlídce Říma. Dopoledne navštívíme nejstarší zoologickou zahradu v Evropě Bioparco di Roma, která ochraňuje na 200 rostlinných druhů a 1000 druhů zvířat - medvědi, žirafy, opice, sloni, nosorožci, tuleni a další. Po poledni projdeme přes park Villa Borgese až k náměstí Piazza del Popolo, kde se nám naskytne krásná vyhlídka na Řím. Podél parku dojdeme ke Španělským schodům, po kterých sestoupíme na náměstí Piazza di Spagna. Procházkou přes malebné římské uličky dojdeme na nejkrásnější římské náměstí Piazza Navona s barokními fontánami od Berniniho a Borrominiho, kde budeme moci ochutnat pravou italskou zmrzlinu v jedné nejproslulejších římských gelaterií. Posíleni zmrzlinou budeme pokračovat v prohlídce italské metropole. Krátce nahlédneme do jednoho z nejvýznamnějších římských svatostánků Pantheonu. Na závěr dne si prohlédneme proslulou kašnu Fontana di Trevi. Poté budeme mít volný čas na nákup suvenýrů. Ve večerních hodinách odjedeme z Říma zpět do České republiky.
4. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů se vrátíme v odpoledních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autokarem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
  • 1x ubytování s polopenzí ve 3* hotelu ve dvou- až čtyřlůžkových pokojích se soc. příslušenstvím
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • turistická daň
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů, jízda metrem: cca 25-35 EUR pro žáky do 16 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu dle regionu 4 600 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Kontakt Jiří Toman 777 584 490
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY