Praha, Karlštejn

Nejzajímavější místa:KarlštejnPražský hradVyšehradZoologická zahrada hl. m. Prahy
Délka zájezdu 2 dny / 1 nocleh
Ubytování bez ubytování
Strava bez stravy

1. DEN: PRAHA - VYŠEHRAD, KRÁLOVSKÁ CESTA Na zájezd vyjedeme od budovy školy v ranních hodinách. Dopoledne přijedeme do Prahy, hlavního města České republiky. Nejprve si prohlédneme Vyšehrad - historické hradiště a pevnost na skále nad pravým břehem Vltavy, uvidíme Baziliku svatého Petra a Pavla, rotundu svatého Martina a hřbitov Slavín, kde jsou pochovány nejslavnější osobnosti české kultury. Poté náš čeká procházka městem od budovy Národního muzea na Václavském náměstí kolem jezdecké sochy sv. Václava, pokračování po ulici Na příkopě až k secesní budově Obecního domu a Prašné bráně, odkud absolvujeme tzv. Královskou cestu - trasu, kterou projížděli nastávající čeští králové ke korunovaci. Během cesty uvidíme Staroměstské náměstí s radnicí a známým orlojem (možnost výstupu na věž), Karlův most (nejstarší stojící most přes řeku Vltavu v Praze a Kamenném mostu v Písku druhý nejstarší dochovaný most v České republice), ulice a náměstí Malé Strany a Pražský hrad, kde prohlídku zakončíme (možnost návštěvy jednoho z prohlídkových okruhů, katedrála sv. Víta nebo např. Zlatá ulička). Na závěr dne budeme mít volný čas. Poté přejedeme na ubytování.
2. DEN: PRAHA - ZOO, KARLŠTEJN Po snídani přejedeme do čtvrti Troja, kde se nachází největší a nejnavštěvovanější zoologická zahrada v České republice. Prohlédneme si areál zoologické zahrady, kde je chováno více než 600 druhů zvířat. Odpoledne se přesuneme do městečka Karlštejn, kde se nachází stejnojmenný hrad, který se začal budovat v roce 1348 na příkaz českého krále Karla IV. Prohlédneme si jeden z nejnavštěvovanějších českých hradů, který se mimo jiné objevil i ve známém filmovém muzikálu Noc na Karlštejně. V podvečer odjedeme zpět. Ke škole se vrátíme ve večerních hodinách.

• ubytování se snídaní ve vícelůžkových pokojích
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu, informační materiál

• vstupy do navštívených objektů: 600 - 800 Kč pro studenty do 18 let

• cena je kalkulována pro odjezd z Brna. Pro jiná místa odjezdu se cena může lišit. Na požádání Vám ji rádi upřesníme.