Perly jižní Anglie

Nejzajímavější místa:BathBattle AbbeyBeachy HeadChichesterLondýnPortsmouthSalisburyStonehenge
Termín 21.06. - 27.06.2020
volných míst 10-15
Ideální věk 14-17
Region školy Jihočeský kraj
Cena 9 200 Kč
Číslo zájezdu 20-258

1. DEN: ODJEZD Z ČR, NOCLEH VE FRANCII Odjíždět budeme od školy v brzkých ranních hodinách. Přejedeme přes SRN a Belgii a v podvečer přejedeme do Francie, kde se na jednu noc ubytujeme v hotelu v blízkosti francouzského přístavu Calais.
2. DEN: BATTLE ABBEY, BEACHY HEAD Brzy ráno se přeplavíme trajektem do Velké Británie do přístavu Dover. Po připlutí do Anglie vyrazíme jihozápadním směrem podél pobřeží. Poblíž města Hastings, kde v r. 1066 zvítězil normanský vévoda Vilém Dobyvatel nad anglickým vojskem, navštívíme opatství postavené na místě bitvy - Battle Abbey. Projdeme se mezi ruinami kláštera a v návštěvním centru se dozvíme zajímavé informace o slavné bitvě. Po prohlídce přejedeme k útesům Beachy Head. Projdeme se po hraně křídových útesů, které spadají do moře z výšky až 170 metrů, a budou se nám otevírat krásné výhledy na moře i na další křídové útvary na pobřeží. Dojdeme do Birling Gap, kde je přístup k moři i malé, ale zajímavé muzeum. Večer odjedeme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a odpočineme si.
3. DEN: SALISBURY, STONEHENGE, PORTSMOUTH Po snídani se zastavíme v historickém městě Salisbury, kde navštívíme nádhernou gotickou katedrálu s nejvyšší kostelní věží v Británii a s vystaveným originálem Velké listiny svobod z r. 1215. Poté přejedeme k asi nejslavnějšímu pravěkému megalitickému monumentu v Evropě - Stonehenge. Podíváme se do návštěvnického centra s expozicí k prehistorickému osídlení zdejší krajiny a samozřejmě si prohlédneme i samotný kamenný kruh, starý více než 5 000 let. Odpoledne přejedeme do přístavního města Portsmouth, kde navštívíme areál historických doků. Prohlédneme si několik námořních muzeí a od stěžňů po kýl prozkoumáme válečnou loď HMS Victory, na které zvítězil admirál Nelson v bitvě u mysu Trafalgar. Výtahem se pak necháme vyvézt na vyhlídkovou věž Spinnaker Tower, odkud jsou báječné výhledy na přístav i na ostrov Wight. Večer se vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a popovídáme si o svých zážitcích.
4. DEN: WEALD AND DOWNLAND LIVING MUSEUM, CHICHESTER Po snídani odjedeme do skanzenu Weald & Downland Living Museum, kde si prohlédneme více než 50 venkovských budov z doby od 13.-19. století. K vidění je mj. škola, mlýn, kostel, kovárna nebo obydlí farmářů. Odpoledne zastavíme ve městě Chichester. Projdeme se kolem zdejší katedrály se slavnou zvonicí a sochou sv. Richarda, v případě zájmu románsko-gotickou katedrálu navštívíme.
5. DEN: BATH Po snídani se vydáme do bývalých římských lázních, ve městě Bath. Projdeme se centrem, uvidíme Royal Crescent, Circus i Pulteney Bridge a ponoříme se do 2 000leté historie města při prohlídce Roman Bath Museum. Odpoledne budeme mít čas na osobní volno a nákupy. V případě zájmu můžeme při zpáteční cestě navštívit obrovský komplex prehistorických staveb v blízkosti Avebury. Večer se vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a popovídáme si o svých zážitcích.
6. DEN: LONDÝN - WESTMINSTER Poslední den v Anglii vyrazíme opět do centra Londýna. Čeká nás procházka místy, která se nejvíce zapsala do historie města: uvidíme Buckingham Palace, Westminster Abbey, vládní třídu Whitehall, náměstí Trafalgar Square, Piccadilly Circus a Leicester Square, čínskou čtvrť Soho aj. Odpoledne v případě zájmu navštívíme Národní galerii. Poté si nakoupíme suvenýry, v podvečer se s Londýnem rozloučíme, přejedeme lodí po Temži k našemu autobusu a odjedeme do přístavu Dover, kde se nalodíme na noční trajekt a odplujeme do Francie.
7. DEN: NÁVRAT DO ČR Přes noc projedeme Francií, Belgií a Německem a zastavovat budeme opět jen na protažení a toalety. Zpět ke škole přijedeme v odpoledních hodinách.

• 2x trajekt přes kanál La Manche (nebo Eurotunel)
  • 1x ubytování v hotelu typu F1 ve třílůžkových pokojích
  • 4x ubytování v anglických rodinách, 4x snídaně, 4x večeře, 4x oběd formou balíčku
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna