Oblíbené zájezdy

Perly jižní Anglie

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:1234567
Nejzajímavější místa:BathBattle AbbeyBeachy HeadChichesterLondýnPortsmouthSalisburyStonehenge
Termín 21.06. - 27.06.2020
volných míst 10-15
Ideální věk 14-17
Region školy Jihočeský kraj
Cena 8 700 Kč
Číslo zájezdu 20-258
Cena zájezdu 8 700 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR, NOCLEH VE FRANCII Odjíždět budeme od školy v brzkých ranních hodinách. Přejedeme přes SRN a Belgii a v podvečer přejedeme do Francie, kde se na jednu noc ubytujeme v hotelu v blízkosti francouzského přístavu Calais.
2. DEN: BATTLE ABBEY, BEACHY HEAD Brzy ráno se přeplavíme trajektem do Velké Británie do přístavu Dover. Po připlutí do Anglie vyrazíme jihozápadním směrem podél pobřeží. Poblíž města Hastings, kde v r. 1066 zvítězil normanský vévoda Vilém Dobyvatel nad anglickým vojskem, navštívíme opatství postavené na místě bitvy - Battle Abbey. Projdeme se mezi ruinami kláštera a v návštěvním centru se dozvíme zajímavé informace o slavné bitvě. Po prohlídce přejedeme k útesům Beachy Head. Projdeme se po hraně křídových útesů, které spadají do moře z výšky až 170 metrů, a budou se nám otevírat krásné výhledy na moře i na další křídové útvary na pobřeží. Dojdeme do Birling Gap, kde je přístup k moři i malé, ale zajímavé muzeum. Večer odjedeme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a odpočineme si.
3. DEN: SALISBURY, STONEHENGE, PORTSMOUTH Po snídani se zastavíme v historickém městě Salisbury, kde navštívíme nádhernou gotickou katedrálu s nejvyšší kostelní věží v Británii a s vystaveným originálem Velké listiny svobod z r. 1215. Poté přejedeme k asi nejslavnějšímu pravěkému megalitickému monumentu v Evropě - Stonehenge. Podíváme se do návštěvnického centra s expozicí k prehistorickému osídlení zdejší krajiny a samozřejmě si prohlédneme i samotný kamenný kruh, starý více než 5 000 let. Odpoledne přejedeme do přístavního města Portsmouth, kde navštívíme areál historických doků. Prohlédneme si několik námořních muzeí a od stěžňů po kýl prozkoumáme válečnou loď HMS Victory, na které zvítězil admirál Nelson v bitvě u mysu Trafalgar. Výtahem se pak necháme vyvézt na vyhlídkovou věž Spinnaker Tower, odkud jsou báječné výhledy na přístav i na ostrov Wight. Večer se vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a popovídáme si o svých zážitcích.
4. DEN: WEALD AND DOWNLAND LIVING MUSEUM, CHICHESTER Po snídani odjedeme do skanzenu Weald & Downland Living Museum, kde si prohlédneme více než 50 venkovských budov z doby od 13.-19. století. K vidění je mj. škola, mlýn, kostel, kovárna nebo obydlí farmářů. Odpoledne zastavíme ve městě Chichester. Projdeme se kolem zdejší katedrály se slavnou zvonicí a sochou sv. Richarda, v případě zájmu románsko-gotickou katedrálu navštívíme.
5. DEN: BATH Po snídani se vydáme do bývalých římských lázních, ve městě Bath. Projdeme se centrem, uvidíme Royal Crescent, Circus i Pulteney Bridge a ponoříme se do 2 000leté historie města při prohlídce Roman Bath Museum. Odpoledne budeme mít čas na osobní volno a nákupy. V případě zájmu můžeme při zpáteční cestě navštívit obrovský komplex prehistorických staveb v blízkosti Avebury. Večer se vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a popovídáme si o svých zážitcích.
6. DEN: LONDÝN - WESTMINSTER Poslední den v Anglii vyrazíme opět do centra Londýna. Čeká nás procházka místy, která se nejvíce zapsala do historie města: uvidíme Buckingham Palace, Westminster Abbey, vládní třídu Whitehall, náměstí Trafalgar Square, Piccadilly Circus a Leicester Square, čínskou čtvrť Soho aj. Odpoledne v případě zájmu navštívíme Národní galerii. Poté si nakoupíme suvenýry, v podvečer se s Londýnem rozloučíme, přejedeme lodí po Temži k našemu autobusu a odjedeme do přístavu Dover, kde se nalodíme na noční trajekt a odplujeme do Francie.
7. DEN: NÁVRAT DO ČR Přes noc projedeme Francií, Belgií a Německem a zastavovat budeme opět jen na protažení a toalety. Zpět ke škole přijedeme v odpoledních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej teplých a chlazených nápojů
  • 2x trajekt přes kanál La Manche (nebo Eurotunel)
  • 1x ubytování v hotelu typu F1 ve třílůžkových pokojích
  • 4x ubytování v anglických rodinách, 4x snídaně, 4x večeře, 4x oběd formou balíčku
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 75,- GBP / do 15 let vč. a 85,- GBP / student)

Poznámky

  • cena platí pro osoby do 18 let při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
Cena zájezdu 8 700 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Štěpánka Lorencová 731 474 044
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY