Oblíbené zájezdy

Parlamenty na Dunaji

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:1234
Nejzajímavější místa:BudapešťBudínský hradHofburgMaďarský parlamentRakouský parlamentSchönbrunnStephansdomVídeň
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 4 dny / 3 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hostel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 6046
Cena zájezdu 4 900 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: BRATISLAVA Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Autobusem pojedeme na Slovensko a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Dopoledne přijedeme do Bratislavy - hlavního města Slovenské republiky. Jako první navštívíme Bratislavský hrad s výhledy na Nový most s restaurací „UFO". Poté nás čeká procházka uličkami starého města - Michalská brána, Stará radnice, Hlavní náměstí, původní sídlo ostřihomského arcibiskupa neoklasicistní Primaciálný palác, Katedrála sv. Martina a další. Na závěr budeme mít krátké osobní volno na občerstvení. Odpoledne odjedeme na ubytování do maďarské metropole Budapešti. V případě časové rezervy a zájmu absolvujeme procházku večerním městem.
2. DEN: BUDAPEŠŤ - BUDÍN, PEŠŤ, GELLÉRT Po snídani nás čeká prohlídka Budapešti. Jako první navštívíme západní část města - Budín: impozantní kostel sv. Matyáše, orientální Rybářská bašta s působivým výhledem na město, rázovité uličky a náměstí čtvrti Buda, velkolepé paláce Budínského hradu. Poté se přesuneme do východní části města - Pešť: Náměstí hrdinů - monumentální prostranství s Památníkem tisíciletí a několika významnými stavbami, turisticky oblíbená bazilika sv. Štěpána, impozantní budova parlamentu. Odpoledne budeme mít volný čas v okolí živé obchodní třídy Váci utca. Večer vyjedeme na vrch Gellért s krásným výhledem na panorama města. Poté se vrátíme na ubytování jako minulou noc.
3. DEN: VÍDEŇ - UNO CITY, HOFBURG, STEPHANSDOM Po snídani odjedeme do hlavního města Rakouska - Vídně. Jako první se zastavíme v UNO-City, jednom ze sídel Organizace spojených národů (možnost exkurze s průvodcem). Poté absolvujeme projížďku a procházku historickým centrem města: radnice, Burgtheater, budova parlamentu, Hofburg, kostel sv. Petra, Graben, dóm sv. Štěpána, Kärntner Straße, Opera a další zajímavosti města. V podvečer budeme mít volný čas na individuální zájmy. Večer odjedeme na ubytování.
4. DEN: VÍDEŇ - SCHÖNBRUNN, RAKOUSKÝ PARLAMENT Po snídani přejedeme k zámku Schönbrunn - majestátní budově s krásným francouzským parkem. Budeme mít možnost projít se k pavilonu Gloriette nebo si prohlédnout interiéry zámku. Poté budeme pokračovat v prohlídce Vídně - exkurze v parlamentu s místním průvodcem, nahlédnutí do Sloupové haly s korintskými sloupy, ze které jsou často vysílány projevy státníků, prohlídka zasedacích sálů Dolní komory, kde zasedá Národní rada Rakouska a Horní komory, kde se schází Spolková rada. Odpoledne budeme mít volný čas na občerstvení, nákup suvenýrů nebo návštěvu zajímavých muzeí v centru Vídně. V podvečerních hodinách odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
  • 3x ubytování se snídaní v mládežnickém hostelu ve vícelůžkových pokojích se společným soc. zařízením
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů: 0-15 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu 4 900 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Zuzana Jírová 605 755 749
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY