Oblíbené zájezdy

Parlamenty na Dunaji

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:1234
Nejzajímavější místa:BratislavaBratislavský hradBudapešťBudínský hradHofburgMaďarský parlamentRakouský parlamentSchönbrunnStephansdomVídeň
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 4 dny / 3 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hostel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 5546
Cena zájezdu dle regionu 4 600 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: BRATISLAVA Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Autobusem pojedeme na Slovensko a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Dopoledne přijedeme do Bratislavy - hlavního města Slovenské republiky. Jako první navštívíme Bratislavský hrad s výhledy na Nový most s restaurací „UFO". Poté nás čeká procházka uličkami starého města - Michalská brána, Stará radnice, Hlavní náměstí, původní sídlo ostřihomského arcibiskupa neoklasicistní Primaciálný palác, Katedrála sv. Martina a další. Na závěr budeme mít krátké osobní volno na občerstvení. Odpoledne odjedeme na ubytování do maďarské metropole Budapešti. V případě časové rezervy a zájmu absolvujeme procházku večerním městem.
2. DEN: BUDAPEŠŤ - BUDÍN, PEŠŤ, GELLÉRT Po snídani nás čeká prohlídka Budapešti. Jako první navštívíme západní část města - Budín: impozantní kostel sv. Matyáše, orientální Rybářská bašta s působivým výhledem na město, rázovité uličky a náměstí čtvrti Buda, velkolepé paláce Budínského hradu. Poté se přesuneme do východní části města - Pešť: Náměstí hrdinů - monumentální prostranství s Památníkem tisíciletí a několika významnými stavbami, turisticky oblíbená bazilika sv. Štěpána, impozantní budova parlamentu. Odpoledne budeme mít volný čas v okolí živé obchodní třídy Váci utca. Večer vyjedeme na vrch Gellért s krásným výhledem na panorama města. Poté se vrátíme na ubytování jako minulou noc.
3. DEN: VÍDEŇ - UNO CITY, HOFBURG, STEPHANSDOM Po snídani odjedeme do hlavního města Rakouska - Vídně. Jako první se zastavíme v UNO-City, jednom ze sídel Organizace spojených národů (možnost exkurze s průvodcem). Poté absolvujeme projížďku a procházku historickým centrem města: radnice, Burgtheater, budova parlamentu, Hofburg, kostel sv. Petra, Graben, dóm sv. Štěpána, Kärntner Straße, Opera a další zajímavosti města. V podvečer budeme mít volný čas na individuální zájmy. Večer odjedeme na ubytování.
4. DEN: VÍDEŇ - SCHÖNBRUNN, RAKOUSKÝ PARLAMENT Po snídani přejedeme k zámku Schönbrunn - majestátní budově s krásným francouzským parkem. Budeme mít možnost projít se k pavilonu Gloriette nebo si prohlédnout interiéry zámku. Poté budeme pokračovat v prohlídce Vídně - exkurze v parlamentu s místním průvodcem, nahlédnutí do Sloupové haly s korintskými sloupy, ze které jsou často vysílány projevy státníků, prohlídka zasedacích sálů Dolní komory, kde zasedá Národní rada Rakouska a Horní komory, kde se schází Spolková rada. Odpoledne budeme mít volný čas na občerstvení, nákup suvenýrů nebo návštěvu zajímavých muzeí v centru Vídně. V podvečerních hodinách odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
  • 3x ubytování se snídaní v mládežnickém hostelu ve vícelůžkových pokojích se společným soc. zařízením
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů: 0-15 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu dle regionu 4 600 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Jiří Toman 777 584 490 jirka@protravel.cz
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY