Paříž pro střední školy

Nejzajímavější místa:Arc de TriompheHotel des InvalidesNotre Dame de ParisSacré-CoeurTour EiffelVersailles
Délka zájezdu 5 dnů / 2 noclehy
Ubytování hotel
Strava snídaně
Termíny AKCE 30
12.04.2021 - 16.04.2021 Rezervovat
26.04.2021 - 30.04.2021 Rezervovat
10.05.2021 - 14.05.2021 Rezervovat

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy ve večerních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo do Francie a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: PAŘÍŽ - CHAMPS ELYSÉES, MUSEÉ DU LOUVRE, NOTRE DAME Návštěvu Paříže zahájíme u vítězného oblouku Arc de Triomphe a projdeme se po nejslavnější třídě Champs-Elysées. Pak budeme pokračovat procházkou přes Náměstí svornosti - Place de la Concorde, nebo se svezeme podzemní dráhou po nejstarší trase pařížského metra otevřené na počest konání Světové výstavy v Paříži roku 1900 až k věhlasnému muzeu Musée du Louvre, které společně navštívíme. Po prohlídce budeme mít chvilku na odpočinek v zahradách Jardin de Tuileries. Odpoledne si prohlédneme prostory bývalé tržnice Les Halles, kde je vybudován obchodní komplex Forum. Zde si vydechneme, občerstvíme se a pak se přesuneme k architektonicky unikátnímu a životem pulsujícímu kulturnímu středisku Centre G. Pompidou. Pokračovat budeme kolem renesanční pařížské radnice Hotel de Ville na ostrov Île de la Cité, kde uvidíme exteriéry světoznámé katedrály Notre Dame de Paris a v případě zájmu navštívíme překrásnou gotickou kapli Sainte-Chapelle. Večer odjedeme na ubytování.
3. DEN: VERSAILLES, LA DÉFENSE, MONTMARTRE Po snídani přejedeme ke světově proslulému zámku francouzských králů Versailles. Čeká nás prohlídka zámku (kaple, královské apartmány i Zrcadlový sál, kde bylo roku 1871 stvrzeno sjednocení Německa) a přilehlých zahrad. Po poledni se vrátíme do Paříže a navštívíme moderní obchodní čtvrť La Défense, nejodvážnější projekt poválečné francouzské architektury s působivým obloukem La Grande Arche. Na závěr dne se přesuneme do významné pařížské čtvrti Montmartre situované na severním okraji Paříže. Uvidíme známou baziliku Sacré-Coeur s krásným výhledem na Paříž a zastavíme se na malebném náměstí malířů Place du Tertre s jeho neopakovatelnou atmosférou. Večer se vrátíme na ubytování jako minulou noc.
4. DEN: PAŘÍŽ - TOUR EIFFEL, PROJÍŽĎKA LODÍ, LATINSKÁ ČTVRŤ Po snídani odjedeme do centra Paříže, kde vystoupíme na Náměstí svornosti - Place de la Concorde. Projdeme se zahradami Jardin de Tuileries a navštívíme věhlasné muzeum Musée du Louvre. Dále nás čeká procházka kolem paláce Hotel des Invalides s hrobkou císaře Napoleona I. Odpoledne se projedeme lodí po řece Seině. Chybět samozřejmě nemůže symbol Paříže - Tour Eiffel a následný odpočinek v zahradě Martova pole - Champs de Mars. Na závěr vystoupáme na vyhlídku Esplanade du Trocadéro s velkolepým výhledem na Eiffelovu věž. Tady se s Paříží rozloučíme a ve večerních hodinách odjedeme zpět do České republiky.
5. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů přijedeme v ranních hodinách.

• doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • 2x ubytování se snídaní v hotelu typu Premiere Classe po třech osobách na pokoji s vlastním sociálním příslušenstvím

• vstupy do navštívených objektů, jízda metrem a projížďka lodí: 30-40 EUR pro studenty do 18 let

Termíny AKCE 30