Paříž a Versailles

Nejzajímavější místa:Arc de TriompheMusée du LouvreNotre Dame de ParisSacré-CoeurTour EiffelVersailles
Termín 07.05. - 12.05.2019
volných míst 20
Ideální věk 15 - 19 let
Region školy
Cena 7 600 Kč
Číslo zájezdu 19-404
Cena zájezdu dle regionu 7 600 Kč Rezervovat

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy ve večerních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo do Francie a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: PAŘÍŽ - LE MARAIS, LES HALLES, NOTRE DAME, LATINSKÁ ČTRVŤ Po příjezdu do Paříže vystoupíme na Place de la Bastille a projdeme se čtvrtí Le Marais přes bývalé královské náměstí Place des Vosges, židovskou čtvrť a kolem Stravinského fontány k architektonicky unikátnímu kulturnímu středisku Centre G. Pompidou, odkud je ze 6. patra jedinečná vyhlídka na Paříž (možnost prohlídky sbírek současného umění). Pak si vydechneme a občerstvíme se v nedalekém prostoru bývalé tržnice Les Halles, kde byl vybudován obchodní komplex Forum. Pěšky se přesuneme kolem renesanční pařížské radnice Hotel de Ville na ostrov Ile de la Cité, prohlédneme si světoznámou katedrálu Notre Dame de Paris, navštívíme unikátní interaktivní muzeum o historii města v kryptě před katedrálou a nenecháme si ujít ani překrásné interiéry gotické kaple Sainte-Chapelle. Na závěr dne zajdeme na večeři v Latinské čtvrti a pak odjedeme na ubytování.
3. DEN: VERSAILLES, LA DÉFENSE, MONTMARTRE Po snídani přejedeme ke světově proslulému zámku francouzských králů - Versailles. Čeká nás prohlídka zámku (kaple, královské apartmány i Zrcadlový sál, kde bylo roku 1871 stvrzeno sjednocení Německa) a přilehlých zahrad. Po poledni se vrátíme do Paříže a navštívíme moderní obchodní čtvrť La Défense - nejodvážnější projekt poválečné francouzské architektury s působivým obloukem La Grande Arche. Na závěr dne se přesuneme do významné pařížské čtvrti Montmartre situované na severním okraji Paříže. Uvidíme známou baziliku Sacré-Coeur s krásným výhledem na Paříž a zastavíme se na malebném náměstí malířů Place du Tertre s jeho neopakovatelnou atmosférou. Navečeříme se zde v jedné ze zdejších restaurací. Večer se vrátíme na ubytování jako minulou noc.
4. DEN: PAŘÍŽ - TOUR EIFFEL, PLACE DE LA CONCORDE, MUSEÉ DU LOUVRE, CHAMPS ELYSÉES Po snídani odjedeme do centra Paříže, kde vystoupíme u symbolu Paříže - Tour Eiffel z níž se nám naskytne nezapomenutelný výhled na Paříž. Také si budeme moci zajít na vyhlídku Esplanade du Trocadéro s velkolepým výhledem na Eiffelovu věž nebo odpočinout v zahradě Martova pole – Champs de Mars. Poté přejedeme na Grands Boulevards, podíváme se k Palais Garnier - budově pařížské opery a navštívíme soukromé muzeum parfémů Fragonard. Dále půjdeme přes Náměstí svornosti - Place de la Concorde. Projdeme se zahradami Jardin de Tuileries a navštívíme věhlasné muzeum Musée du Louvre. Po jeho prohlídce nás čeká projížďka lodí po řece Seině, kde si uděláme večerní piknik. Chybět samozřejmě nemůže ani procházka po večerně osvětleném nejslavnějším pařížském bulváru Champs-Elysées a vítězný oblouk Arc de Triomphe. Večer se vrátíme na ubytování.
5. DEN: PAŘÍŽ - INDIVIDUÁLNÍ PROGRAM Po snídani se přesuneme opět do centra Paříže a bude mít individuální program. Zájemci mohou navštívit úchvatné muzeum Musée de l´Orangerie (kolekce ohromných pláten C. Moneta, dále Cézanne, Matisse, Picasso, Modigliani a další), galerii Musée d´Orsay vystavující díla z druhé poloviny 19. století, především z období impresionismu (Monet, Manet, Pissaro, Renoir, Degas a další), Musée Rodin s přilehlou zahradou plnou soch nebo budovu Invalidovny - Hotel des Invalides (katedrální kostel s hrobkou Napoleona Bonaparte a rozsáhlé vojenské muzeum). Večer se s Paříží rozloučíme a vydáme se na cestu zpět do České republiky.
6. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů přijedeme v ranních hodinách.

• doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • 3x ubytování se snídaní v hotelu po dvou osobách na pokoji s vlastním sociálním příslušenstvím

• vstupy do navštívených objektů, jízda metrem a projížďka lodí: 30-35 EUR pro studenty do 18 let

Cena zájezdu dle regionu 7 600 Kč Rezervovat