Orlík, Zvíkov, Písek

Ubytování bez ubytování
Strava bez stravy
Cena zájezdu 490 Kč Rezervovat

1. DEN: ORLÍK, ZVÍKOV, PÍSEK Na zájezd vyjedeme od budovy školy v ranních hodinách. Dopoledne přijedeme do obce Orlík nad Vltavou, prohlédneme si stejnojmenný zámek, který jako hrad založil český král Karel IV. v roce 1357. Čeká nás projížďka lodí po Orlické přehradě až ke Žďákovskému mostu, který patří mezi světové unikáty. Kolem poledne přejedeme do obce Zvíkov, kde se nad soutokem Vltavy s Otavou nachází hrad Zvíkov vystavěný na počátku 13. století Přemyslem Otakarem I. Prohlédneme si hrad s místním průvodcem a poté se přesuneme do nedalekého historického města Písek, projdeme se městem kolem nejvýznamnějších památek - Kamenný most (nejstarší dochovaný most v Čechách vybudovaný ve 13. století), gotický hrad, Kostel Narození Panny Marie, Velké náměstí s barokními domy a další. Na závěr budeme mít volný čas v centru města. V podvečer odjedeme zpět. Ke škole se vrátíme ve večerních hodinách.

• vstupy do navštívených objektů: 200 - 300 Kč pro studenty do 18 let

• cena je kalkulována pro odjezd z Prahy. Pro jiná místa odjezdu se cena může lišit. Na požádání Vám ji rádi upřesníme.