Oblíbené zájezdy

(Ne)objevené skvosty Německa a Francie

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123456
Nejzajímavější místa:AachenDüsseldorfKöln am RheinMont St-MichelReimsRouen
Termín 28.03. - 02.04.2018
volných míst 15
Ideální věk 15-18 let
Region školy
Cena 7 400 Kč
Číslo zájezdu 18-407
Cena zájezdu dle regionu 7 400 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy v pozdních večerních hodinách. Autobusem pojedeme do Německa a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: XANTEN, DÜSSELDORF První zastávkou bude městečko Xanten, kde si prohlédneme místní archeologický park. Odpoledne přejedeme do Düsseldorfu. Během procházky městem uvidíme např. říční promenádu Rheinuferpromenade, televizní věž Rheinturm nebo nákupní třídu Königsallee, kde budeme mít volný čas. Večer odjedeme na ubytování.
3. DEN: KÖLN AM RHEIN, AACHEN, MAASTRICHT Po snídani si prohlédneme Kolín nad Rýnem, čtvrté největší město v Německu. Navštívíme kolínskou dominantu - Dóm (druhá nejvyšší katedrála na světě a největší gotická stavba v Německu, ve které se mj. nachází schránka s domnělými pozůstatky tří Svatých králů). Poté se krátce projdeme centrem města, které je umístěno v těsné blízkosti řeky Rýn. Poté přejedeme do města Aachen (Cáchy), korunovačního místa 32 německých panovníků. Projdeme se v okolí falce - komplexu budov, které tvořily původní palác Karla I. Velikého. Patřil k němu i úchvatný Dóm, nejvýznamnější stavba karolínského období zapsaná v současnosti na seznamu památek UNESCO. Odpoledne se krátce zastavíme ve městě Maastricht, kde byla v r. 1992 podepsaná smlouva o vzniku EU - The Treaty of Maastricht. Večer přejedeme na ubytování do Francie.
4. DEN: MONT-SAINT-MICHEL, SAINT-MALO Po snídani odjedeme ke světoznámému ostrůvku Mont-Saint-Michel - středověkému poutnímu místu, které dosáhlo největšího vlivu ve 12. a 13. století. Prohlédneme si mimo jiné klášter La Merveille a románsko-gotický kostel. V podvečer se krátce zastavíme v městečku Saint-Malo, které si projdeme. Večer odjedeme na ubytování.
5. DEN: LE HAVRE, ETRETAT, ROUEN, REIMS Po snídani přejedeme do přístavního města Le Havre, které si projdeme. Zastavíme se v přímořském letovisku Etretat a projdeme se podél mořských útesů strmě spadajících do moře. Poté nás čeká prohlídka města Rouen s gotickou katedrálou Notre Dame, orlojem, půvabnými uličkami s hrázděnými domy starého města a náměstím, kde byla upálena Jana z Arku. Odpoledne budeme pokračovat v jízdě autobusem východním směrem do města Remeš (Reims), které se pyšní velkolepou gotickou katedrálou Cathédrale Notre-Dame, která byla ve středověku svědkem korunovací všech francouzských králů. Večer odjedeme zpět do České republiky.
6. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů se vrátíme v dopoledních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • 3x ubytování se snídaní v hostelu/hotelu ve vícelůžkových pokojích
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do navštívených objektů: 25-35 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
Cena zájezdu dle regionu 7 400 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Kontakt Jiří Toman 777 584 490
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY