Národní park Bavorský les

Ubytování bez ubytování
Strava bez stravy
Cena zájezdu 680 Kč Rezervovat

1. DEN: BAVORSKÝ LES Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Po příjezdu do Národního parku Bavorský les jako první navštívíme naučnou stezku „Haus zur Wildnis, kde můžete pozorovat např. divoké koně, rysy a vlky nebo navštívit věrnou kopii francouzské jeskyně v Chauvet, proslavené nástěnnými malbami ze staré doby kamenné. Poté se zastavíme u nedalekého městečka Bodenmais ve sklárně „Joska“, kde si můžete prohlédnout skláře při jejich práci a sami si vyfouknout jednoduchou vázičku ze skla. Součástí komplexu je i překrásná výstavka exponátů ze skla a prodejna skla. Poslední zastávkou budou historické stříbrné doly Silberberg. Lanovka vyveze návštěvníky ke vstupu do dolu, který je ve výšce cca 950 m nad mořem. 600m dlouhá chodba vede do dolu, kde se lze dozvědět o drastických podmínkách těžby rudy v minulosti a vidět stroje a nástroje používané při těžbě. Po skončení prohlídky si zájemci mohou sjet na parkoviště sáňkářskou dráhou na bobech. V odpoledních hodinách odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

• doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka

• vstupné do navštívených objektů: 15-20 EUR pro studenty do 18 let

• další možnosti programu v rámci návštěvy Bavorského lesa: „Haus zur Wildnis“ u obce Ludwigsthal, „Skleněná stodola“ u městečka Viechtach, procházka podél křemenného přírodního útvaru „Velký Pfahl“ u městečka Viechtach, Nové muzeum skla ve Frauenau nebo kopec Javor a okolí