Města a hory Švýcarska

Termíny AKCE 30
24.05.2021 - 28.05.2021 Rezervovat
31.05.2021 - 04.06.2021 Rezervovat

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy v pozdních večerních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: RÝNSKÉ VODOPÁDY, KOSTNICE, CURYCH Ráno si prohlédneme největší říční vodopád v Evropě - Rýnský vodopád u města Schaffhausen. Řeka, která je v této oblasti široká 150 m, padá z výšky 23 metrů. Pokračovat budeme do nedalekého města Kostnice, kde během procházky městem uvidíme např. Husův památník, muzeum J. Husa, románský münster z 11. století či budovu koncilu. Pěkná je i promenáda podél Bodamského jezera. Poté přejedeme do města Curych, finanční metropole na severním břehu Curyšského jezera. Projdeme se centrem města kolem hlavních památek a atrakcí - Fraumünster, St. Peter Kirche, Bahnhofstrasse, Grossmünster ad. Den zakončíme krátkou procházkou po břehu Curyšského jezera. Večer odjedeme na ubytování.
3. DEN: BASILEJ, EMMENTAL, BERN Po snídani přejedeme do města Basilej - významného centra obchodu a průmyslu a také jediného švýcarského přístavu. Projdeme se starým městem v okolí románské katedrály postavené z růžového pískovce. Pak odjedeme do půvabného údolí Emmental s nádhernou krajinou zelených luk a pasoucích se krav, kde se vyrábí slavný sýr ementál. Zastavíme se v místní sýrárně, kde se seznámíme s přípravou tohoto sýra. Zájemci si mohou sýr nakoupit. Odpoledne navštívíme Bern, hlavní město Švýcarska. Zamáváme medvědům žijícím ve výběhu na okraji centra a prohlédneme si staré město, které se rozkládá v ohbí řeky Aare. Večer se vrátíme na ubytování jako minulou noc.
4. DEN: PILATUS, LUZERN Po snídani se přesuneme k městu Luzern a absolvujeme okružní jízdu na horu Pilatus, která měří 2 132 m. Nejprve poplujeme parníkem po jezeru Vierwaldstättersee, poté přesedneme na zubačkovou lanovku, která má sklon až 48 procent a vyveze nás na vrchol Pilatu. Zde si užijeme nádherné výhledy na celé jezero a okolní hory. Poté sjedeme dolů kabinovou lanovkou a trolejbusem se vrátíme do krásného historického města Luzern. Projdeme se přes známý most Kapellbrücke, prohlédneme si centrum města (Lví památník, jezuitský kostel a další zajímavosti), nakoupíme suvenýry a se Švýcarskem se rozloučíme. Večer odjedeme zpět do České republiky.
5. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů se vrátíme v časných ranních hodinách.

• doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
  • 2x ubytování se snídaní v hotelu/hostelu ve dvou- až čtyřlůžkových pokojích
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu

• vstupné do navštívených objektů a jízdné: cca 1€ a 80 CHF