Oblíbené zájezdy

Malebná jižní Anglie

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:12345678
Nejzajímavější místa:BrightonCanterburyIsle of WightLondýnPortsmouthStonehenge
Termín 11.05. - 18.05.2019
volných míst 10
Ideální věk 15-18
Region školy
Cena 11 200 Kč
Číslo zájezdu 19-201
Cena zájezdu dle regionu 11 200 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: CESTA DO FRANCIE Náš zájezd zahájíme odjezdem od budovy školy v ranních hodinách. Autobusem přejedeme přes Německo a Belgii do Francie, kde se na jednu noc ubytujeme v hotelu v blízkosti francouzského přístavu Calais.
2. DEN: DOVER, CANTERBURY Po snídani se přeplavíme trajektem do Velké Británie do přístavu Dover, kde navštívíme normanský hrad Dover Castle, kde je zachován mj. i římský maják. Odpoledne strávíme ve starobylém městečku Canterbury. Canterbury patří k nejdůležitějším místům anglického křesťanství a je známé jako místo mučednické smrti Thomase Becketta. Projdeme se křivolakými uličkami s hrázděnými domky a kolem skvostné gotické katedrály. Společně si prohlédneme benediktinské opatství sv. Augustina, které je zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Večer odjedeme na ubytování do hostitelských rodin, kde si dáme večeři a odpočineme si.
3. DEN: BEACHY HEAD, HERSTMONCEUX CASTLE, BRIGHTON Po snídani přejedeme k útesům Beachy Head. Procházka po skalních útesech, které spadají z výše 162 m do moře, bude určitě zážitkem. Budeme mít i možnost projít se po oblázkové pláži v Birling Gap. Poté navštívíme krásný alžbětinský zámek Herstmonceux Castle. Zbytek odpoledne strávíme v přímořském letovisku Brighton, kde se projdeme po promenádě a v případě zájmu si prohlédneme Royal Pavilion, královské sídlo postavené pro Jiřího IV. v orientálním stylu. Večer se vrátíme na ubytování do stejných rodin, kde se navečeříme a procvičíme v anglické konverzaci.
4. DEN: CHAWTON, WINCHESTER, PORTSMOUTH Po snídani odjedeme do vesničky Chawton, kde strávila poslední léta svého života slavná britská spisovatelka Jane Austen. Společně navštívíme dům, ve kterém spisovatelka žila a kde se v současné době nachází muzeum věnované právě Jane Austen. Poté si prohlédneme bývalé hlavní město Anglie - Winchester. Podíváme se na románsko-gotickou katedrálu, která je nejdelší v Evropě. Projdeme se městem a navštívíme bývalý královský palác s kulatým stolem krále Artuše. Odpoledne strávíme v přístavu Portsmouth, kde si prohlédneme vlajkovou loď admirála Nelsona HMS Victory a zajímavé muzeum Royal Naval Museum. Budeme mít i možnost vyjet na vyhlídkovou věž Spinnaker Tower. Večer odjedeme zpět na ubytování do stejných hostitelských rodin, kde si dáme večeři a odpočineme si.
5. DEN: ISLE OF WIGHT Po snídani vyrazíme na celodenní výlet na ostrov Isle of Wight, na který se přeplavíme trajektem. Navštívíme venkovské sídlo Osborne House, oblíbené místo královny Viktorie. Poté prozkoumáme romantické ruiny hradu Carisbrooke Castle, kde byl mj. vězněn Karel I. Odpoledne se projdeme v oblasti Tennyson Downs s vyhlídkou na Needles, které jsou součástí krásných křídových útesů. V podvečer znovu přeplujeme průliv The Solent a odjedeme zpět na ubytování do stejných hostitelských rodin, kde si dáme večeři a odpočineme si.
6. DEN: STONEHENGE, STOURHEAD Po snídani přejedeme k asi nejslavnějšímu pravěkému megalitickému monumentu v Evropě - Stonehenge. Odpoledne se vydáme na výlet k nádhernému anglickému parku Stourhead, kde se projdeme mezi desítkami druhů stromů i keřů, umně vysazených kolem umělého jezírka tak, aby vytvářely dojem přirozeného lesoparku. Večer se vrátíme na ubytování do hostitelských rodin, kde se navečeříme a procvičíme v anglické konverzaci.
7. DEN: LONDÝN - THE GLOBE, WESTMINSTER Poslední den v Anglii vyrazíme do Londýna. Dopoledne navštívíme divadlo Globe, kde působil William Shakespeare. Po prohlídce náš čeká procházka místy, která se nejvíce zapsala do historie města: uvidíme Buckingham Palace, Westminster Abbey, Whitehall, Trafalgar Square, Piccadilly Circus, Leicester Square, čínskou čtvrť Soho aj. Odpoledne si nakoupíme suvenýry v oblasti Covent Garden nebo na Oxford Street. V podvečer se s Londýnem rozloučíme a odjedeme do přístavu Dover, kde se nalodíme na noční trajekt zpět na kontinent.
8. DEN: NÁVRAT DO ČR Přes noc projedeme Belgií a Německo s potřebnými zastávkami na protažení a toalety. K budově školy přijedeme v odpoledních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej teplých a chlazených nápojů
  • 1x ubytování v hotelu typu F1 ve třílůžkových pokojích se snídaní
  • 2x trajekt přes kanál La Manche (nebo Eurotunel)
  • 5x ubytování v anglických rodinách, 5x snídaně, 5x večeře, 5x oběd formou balíčku
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 160,- GBP / studenti a 110,- GBP / děti do 16 let)
  • doporučená výše vstupného je platná pro rok 2018, v roce 2019 je nutné počítat s mírným navýšením

Poznámky

  • cena platí pro osoby do 18 let při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
Cena zájezdu dle regionu 11 200 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Štěpánka Lorencová 724 557 941
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY