Magický Cornwall

Cena 12 500 Kč
Číslo zájezdu 20-301
Cena zájezdu dle regionu 12 500 Kč Rezervovat

1. DEN: ODJEZD Z ČR Odjíždět budeme v úterý v podvečer po trase Brno, Praha, Plzeň.
2. DEN: PŘÍJEZD DO BRITÁNIE, PROCHÁZKA PO POBŘEŽÍ V noci projedeme Německem a Belgií a zastavovat budeme jen na toalety a na protažení. Kolem poledne přijedeme do Francie, odkud se trajektem přeplavíme do Anglie. Přejedeme do Velké Británie a pojedeme podél jižního pobřeží, kde se ubytujeme v hotelu v některém z přímořských letovisek. V podvečer budeme mít čas na procházku po nábřeží a poté se vrátíme do hotelu.
3. DEN: EXETER Po snídani budeme pokračovat v cestě na jihozápad a odpoledne přijedeme do univerzitního města Exeter. Projdeme se centrem, podíváme se k řece a do úzkých uliček a navštívíme krásnou gotickou katedrálu s nejdelší spojitou gotickou klenbou na světe. Večer se ubytujeme v hotelu.
4. DEN: DARTMOOR Po snídani navštívíme národní park Dartmoor. Podle počasí zvolíme některou z krásných procházek v této odlehlé oblasti, prozkoumáme blata, kde vznikla legenda o psovi Baskervillském, projdeme se kolem prehistorických památek Merrivale, mostu Clapper Bridge u Postbridge, vylezeme na Haytor a ochutnáme cream tea v malebné vesničce Widecombe in the Moor. Večer se vrátíme zpět do hotelu.
5. DEN: LAND´S END Po snídani pojedeme na jihozápadní cíp Velké Británie. Navštívíme kouzelné divadlo vybudované na dramatických útesech nad mořem - Minack Theatre. Zastavíme u St Michael´s Mount a přejdeme na ostrov, kde je romantický klášter a hrad, přístupný suchou nohou jen za odlivu. Na nejzazším cípu pevniny se projdeme vřesovištěm nad útesy bičované divokým Atlantikem. Večer se vrátíme zpět do hotelu.
6. DEN: EDEN PROJECT, TINTAGEL CASTLE Po snídani navštívíme úžasné botanické zahrady Eden Project, vybudované v bývalém kaolinovém dole. Odpoledne se podíváme na místo, kde podle legendy Merlin nalezl krále Artuše a kde později na skalnatém útesu vyrostl hrad Tintagel Castle. V případě pěkného počasí nás čeká procházka po pobřeží s dechberoucími výhledy na moře i krajinu. Večer se vrátíme zpět do hotelu.
7. DEN: LONDÝN Po snídani odjedeme z hotelu a kolem poledne dojedeme do Londýna. Odpoledne strávíme v centru podle vlastní chuti a večer půjdeme na divadelní představení. Pozdě večer odjedeme z Londýna do přístavu Dover, odkud přeplujeme zpět na kontinent.
8. DEN: NÁVRAT DO ČR Po připlutí do Francie budeme projíždět Belgií a Německem zpět do ČR a zastavovat budeme opět jen na protažení a na toaletu. Příjezd do ČR je plánován v odpoledních hodinách.

• 2x trajekt Francie - Velká Británie (nebo Eurotunel)
  • 5x ubytování v hotelech ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím, 5x snídaně
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

• vstupy do navštívených objektů a atrakcí