Magická Anglie

Nejzajímavější místa:AveburyBathGlastonbury AbbeyLondýnOxfordSalisburyStonehengeWells
Termín 05.05. - 10.05.2019
volných míst 10-12
Ideální věk 12-15
Region školy
Cena 8 200 Kč
Číslo zájezdu 19-281
Cena zájezdu dle regionu 8 200 Kč Rezervovat

1. DEN: CESTA DO VELKÉ BRITÁNIE Odjíždět budeme od školy v odpoledních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo a Belgii a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: LONDÝN - GREENWICH, WESTMINSTER Během noci projedeme Belgií a brzy ráno dorazíme do Francie, abychom se přeplavili trajektem do Velké Británie. Po vylodění v Doveru se vydáme severozápadním směrem do Londýna, kde se nejprve projdeme parkem ve čtvrti Greenwich. V parku se nalézá známá královská observatoř a prochází tudy nultý poledník, který společně překročíme. Poté se svezeme lodí po řece Temži kolem Isle of Dogs, podplujeme slavný Tower Bridge a doplujeme až do čtvrti Westminster. Společně se projdeme místy, která se nejvíce zapsala do historie města: uvidíme Buckingham Palace, Westminster Abbey, Whitehall, Trafalgar Square, Piccadilly Circus, Leicester Square, čínskou čtvrť Soho aj. Budeme mít možnost se svézt na vyhlídkovém kole London Eye. Večer odjedeme na ubytování do hostitelských rodin, kde si dáme večeři a odpočineme si.
3. DEN: AVEBURY, STONEHENGE, SALISBURY Po snídani se vydáme na výlet do magické krajiny střední Anglie. Nejprve přijedeme k obrovskému komplexu prehistorických staveb v blízkosti Avebury. Podíváme se do největšího komorového hrobu v Británii, West Kennet Long Barrow, uvidíme nejvyšší pyramidový hrob Silbury Hill a projdeme se vnitřkem nejrozsáhlejšího kamenného kruhu na Britských ostrovech v samotném Avebury. Poté přejedeme k asi nejslavnějšímu pravěkému megalitickému monumentu v Evropě - Stonehenge. Podíváme se do návštěvnického centra s expozicí k prehistorickému osídlení zdejší krajiny a samozřejmě si prohlédneme i samotný kamenný kruh, starý více než 5 000 let. Odpoledne se zastavíme v nedalekém městě Salisbury, kde navštívíme nádhernou gotickou katedrálu s nejvyšší kostelní věží v Británii a s vystaveným originálem Velké listiny svobod z r. 1215. Večer se vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a pokusíme se o anglickou konverzaci.
4. DEN: GLASTONBURY, WELLS, BATH Po snídani se vydáme do městečka Glastonbury, které je opředeno mnoha pověstmi - údajně zde byl pohřben král Artuš a zdejší studna skrývá Svatý grál. Prozkoumáme ruiny nejstaršího kláštera postaveného na území Velké Británie. Pak přejedeme do Wells, kde se projdeme městečkem a navštívíme nádhernou gotickou katedrálu. Projdeme si také bývalý biskupský palác a zahrady se třemi prameny, které daly městu jméno. Odpoledne strávíme v bývalých římských lázních, ve městě Bath. Projdeme se centrem, uvidíme Royal Crescent, Circus i Pulteney Bridge a ponoříme se do 2 000leté historie města při prohlídce Roman Bath Museum. Večer se vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a popovídáme si o svých zážitcích.
5. DEN: OXFORD Po snídani se vydáme do centra slavného univerzitního města Oxford. Projdeme se ulicí High Street, kolem kostela St Mary the Virgin, slavné knihovny Bodleian Library, pozoruhodné knihovny Radcliffe Camera, divadla Sheldonian Theatre, kolem mnoha kolejí a jiných zajímavostí. Dojdeme až ke koleji Christ Church College, kterou navštívíme a podíváme se do míst, kde se také filmovaly scény pro filmy o Harry Potterovi. Také navštívíme univerzitní muzeum (kostry dinosaurů, vyhynulý pták Dodo aj.) nebo Ashmolean Museum (přezdívané „malé Britské muzeum“). Odpoledne si zahrajeme velkou zábavnou hru na poznání města a budeme mít čas na nákup suvenýrů. V podvečer se s Oxfordem rozloučíme a odjedeme do přístavu Dover, kde se nalodíme na noční trajekt a odplujeme do Francie.
6. DEN: NÁVRAT DO ČR Přes noc projedeme Francií, Belgií a Německem a zastavovat budeme opět jen na protažení a toalety. Zpět ke škole přijedeme v odpoledních hodinách.

• 2x trajekt přes kanál La Manche (nebo Eurotunel)
  • 3x ubytování v anglických rodinách, 3x snídaně, 3x večeře, 3x oběd formou balíčku
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

• vstupy do navštívených objektů a atrakcí