Linec

Ubytování bez ubytování
Strava bez stravy
Cena zájezdu 780 Kč Rezervovat

1. DEN: LINEC Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Dopoledne přijedeme do rakouského města Linz. Jako první navštívíme oblíbené Muzeum technologie a budoucího vývoje Ars Electronica Center, čeká nás prohlídka muzea s výkladem v českém jazyce. Pak se vydáme na procházku městem kolem nejvýznamnějších památek - farní kostel Stadtpfarrkirche, ve kterém je uloženo srdce císaře Friedricha III., hlavní náměstí Hauptplatz se sloupem Nejsvětější Trojice, renesanční radnice Altes Rathaus, jezuitský kostel Alter Dom, náměstíčko Alter Markt, krásný pohled na město z vyhlídkové terasy galerie Schlossmuseum, budova Landhaus ve stylu italské renesance, katedrála Neuer Dom, nákupní třída Landstraβe a další. Na závěr budeme mít krátké osobní volno. V odpoledních hodinách odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

• doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka

• vstupné do navštívených objektů: 5-10 EUR pro studenty do 18 let

• pro zájemce možnost projížďky lodí po řece Dunaj