Liberec, Ještěd, Jablonec nad Nisou

Ubytování bez ubytování
Strava bez stravy
Cena zájezdu 490 Kč Rezervovat

1. DEN: LIBEREC, JEŠTĚD, JABLONEC NAD NISOU Na zájezd vyjedeme od budovy školy v ranních hodinách. Dopoledne přijedeme do Liberce, pátého největšího města České republiky. Nejprve vyjedeme lanovkou na horu Ještěd, odkud se z nadmořské výšky 1012 m n. m. naskýtá nádherný výhled na okolní krajinu. Pěšky sejdeme k dolní stanici lanovky. Autobusem přejedeme do centra města, projdeme se okolo nejvýznamnějších památek - novorenesanční radnice, Divadlo F. X. Šaldy, Severočeské muzeum a další. Poté budeme mít volný čas na občerstvení. Odpoledne se přesuneme do města Jablonec nad Nisou, které je proslulé především výrobou skla a bižuterie. Prohlédneme si Muzeum skla a bižuterie a zvládneme i krátkou procházku centrem města. V podvečer odjedeme zpět. Ke škole se vrátíme ve večerních hodinách.

• vstupy do navštívených objektů: 200 - 250 Kč pro studenty do 18 let

• cena je kalkulována pro odjezd z Prahy. Pro jiná místa odjezdu se cena může lišit. Na požádání Vám ji rádi upřesníme.