Lake District

Cena 10 500 Kč
Číslo zájezdu 19-322
Cena zájezdu dle regionu 10 500 Kč Rezervovat

1. DEN: ODJEZD Z ČR Odjíždět budeme od školy ve večerních hodinách.
2. DEN: CESTA DO NIZOZEMSKA, AMSTERDAM, TRAJEKT DO VELKÉ BRITÁNIE Autobusem pojedeme přes Německo do Nizozemska. Dopoledne se zastavíme na krátkou procházku v Amsterdamu. Projdeme se centrem města, kolem kostela Oude Kerk a na náměstí Dam. Projedeme se lodičkou po grachtech a odpoledne přejedeme do přístavu Ijmuiden. Nalodíme se na trajekt a přes Severní moře poplujeme do severní Anglie. Noc strávíme ve čtyřlůžkových kajutách.
3. DEN: BEAMISH OPEN AIR MUSEUM, HADRIAN´S WALL Dopoledne připlujeme do přístavu Newcastle. Po vylodění navštívíme Beamish Open Air Museum, muzeum pod širým nebem, kde se přeneseme do období od průmyslové revoluce do 1. světové války a poznáme blíže každodenní život lidí žijících v této době. Odpoledne přejedeme do oblasti významné římské památky Hadrian´s Wall. Zastavíme se u zachovalých zbytků kdysi mohutného valu a navštívíme nejlépe dochovanou římskou pevnost - Housesteads. Večer dojedeme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a odpočineme si.
4. DEN: LAKE DISTRICT Po snídani se vydáme na celodenní výlet do oblasti národního parku Lake District. Projedeme nádhernou krajinou hor a jezer a zastavíme se u některých zajímavých míst, např. u jezera Ullswater. Přesuneme se ke kamennému kruhu z doby cca před 5 000 lety, ke Castlerigg Stone Circle. Poté navštívíme Bowness on Windermere, kde se projedeme výletní lodí po jezeře. V případě pěkného počasí podnikneme kratší pěší procházku s výhledy na kopce a údolí krajiny Lake District. Večer se vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a pokusíme se o anglickou konverzaci.
5. DEN: NORTH YORK MOORS, WHITBY, ROBIN HOOD´S BAY Po snídani podnikneme krátkou procházku v oblasti North Yorkshire Moors, kde si prohlédneme křídový obrazec bílého koně poblíž vesnice Kilburn. Poté projedeme národním parkem k vlakové stanici Goathland, která se objevila ve filmech o Harry Potterovi. Dojedeme až do městečka Whitby, známého z románu Drákula od Brama Stokera. Prozkoumáme zdejší ruiny opatství položeného vysoko nad moře. Podél pobřeží podnikneme pěší túru do rybářské vesničky Robin Hood´s Bay (délka procházky cca 11 km). V případě časové rezervy se v podvečer krátce zastavíme v přírodní rezervaci bílých útesů Flamborough Head. Večer se vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a popovídáme si o svých zážitcích.
6. DEN: YORK Po snídani navštívíme centrum krásného historického města York, které kdysi bývalo hlavním městem Severu. Prohlédneme si Yorkminster, grandiózní gotickou katedrálu, proslavenou především dochovanými středověkými vitrážemi. Po prohlídce se projdeme historickým centrem s úzkými uličkami (včetně slavné Shambles) a hrázděnými domky. Společně podnikneme procházku po hradbách a budeme mít čas na nákup suvenýrů nebo na prohlídku Jorvik Viking Centre / National Railway Museum. Odpoledne dojedeme do přístavu Newcastle, nalodíme se na trajekt a přeplujeme zpět do Nizozemí. Opět budeme ubytováni v kajutách, kde si odpočineme.
7. DEN: NÁVRAT DO ČR Ráno připlujeme do Amsterdamu a s potřebnými zastávkami na protažení a toalety projedeme přes Německo zpět do České republiky. Zpět ke škole přijedeme ve večerních hodinách.

• zpáteční trajekt Ijmuiden - Newcastle
  • 2x ubytování na trajektu ve čtyřlůžkových kajutách s příslušenstvím
  • 3x ubytování v anglických rodinách, 3x snídaně, 3x večeře, 3x oběd formou balíčku
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

• vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 15,- EUR a 65,- GBP / studenti a 15,- EUR a 55,- GBP / děti do 15 let vč.)

• cena platí pro osoby do 18 let při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
Cena zájezdu dle regionu 10 500 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Štěpánka Lorencová 731 474 044