Oblíbené zájezdy

Lake District

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:12345678
Nejzajímavější místa:Bowness on WindermereCastle HowardCastlerigg Stone CircleDurhamHadrian´s WallScarboroughYork
Termín 26.04. - 03.05.2019
volných míst 10-15
Ideální věk 12-18
Region školy
Cena 11 400 Kč
Číslo zájezdu 19-205
Cena zájezdu dle regionu 11 400 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Odjíždět budeme od budovy školy ve večerních hodinách.
2. DEN: CESTA DO NIZOZEMSKA, AMSTERDAM, TRAJEKT DO VELKÉ BRITÁNIE Autobusem pojedeme přes Německo do Nizozemska. Dopoledne se zastavíme na krátkou procházku v Amsterdamu. Projdeme se centrem města, kolem kostela Oude Kerk a na náměstí Dam. Projedeme se lodičkou po grachtech a odpoledne přejedeme do přístavu Ijmuiden. Nalodíme se na trajekt a přes Severní moře poplujeme do severní Anglie. Noc strávíme ve čtyřlůžkových kajutách.
3. DEN: HADRIAN´S WALL, LANERCOST PRIORY Dopoledne připlujeme do přístavu Newcastle. Po vylodění přejedeme do oblasti významné římské památky Hadrian´s Wall. Zastavíme se u zachovalých zbytků kdysi mohutného valu a navštívíme nejlépe dochovanou římskou pevnost - Housesteads. Odpoledne si prohlédneme zajímavé ruiny bývalého opatství Lanercost Priory. Večer dojedeme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a odpočineme si.
4. DEN: LAKE DISTRICT Po snídani se vydáme na celodenní výlet do oblasti národního parku Lake District. Projedeme nádhernou krajinou hor a jezer a zastavíme se u některých zajímavých míst, např. u jezera Ullswater. Přesuneme se ke kamennému kruhu z doby cca před 5 000 lety, ke Castlerigg Stone Circle. Poté navštívíme Bowness on Windermere, kde se projedeme výletní lodí po jezeře. V případě pěkného počasí podnikneme kratší pěší procházku s výhledy na kopce a údolí krajiny Lake District. Večer se vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a pokusíme se o anglickou konverzaci.
5. DEN: RIEVAULX ABBEY, WHITBY, SCARBOROUGH Po snídani navštívíme bývalý cisterciácký klášter v malebném údolí v oblasti North Yorkshire Moors, Rievaulx Abbey. Poté se vydáme na výlet na východní pobřeží Anglie, do Whitby, města známého z románu Drákula od Brama Stokera, kde prozkoumáme zdejší ruiny opatství položeného vysoko nad mořem. Poté přejedeme k městu Scarborough, které je známé svou zříceninou hradu a jako místo, kde se více než 500 let konal slavný trh. Večer se vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a potrénujeme severoanglický přízvuk.
6. DEN: CASTLE HOWARD, YORK Po snídani odjedeme k jednomu z nejkrásnějších zámků v Anglii - Castle Howard, který si prohlédneme a projdeme se jeho upravenými zahradami. Poté přejedeme do centra krásného historického města York, které kdysi bývalo hlavním městem Severu. Navštívíme Yorkminster, grandiózní gotickou katedrálu, proslavenou především dochovanými středověkými vitrážemi. Po prohlídce se projdeme historickým centrem s úzkými uličkami (včetně slavné Shambles) a hrázděnými domky. Společně podnikneme procházku po hradbách. Odpoledne prozkoumáme ruiny opatství St. Mary´s a hradu Clifford´s Tower. Odpoledne nám zbyde čas na nákup suvenýrů. Večer se vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a popovídáme si o svých zážitcích.
7. DEN: DURHAM, ANGEL OF THE NORTH Po snídani přejedeme do starobylého města Durham. Projdeme se kolem řeky a prohlédneme si románsko-gotickou katedrálu proslavenou prvním použitím lomeného oblouku na britských ostrovech, včetně krásné Galilee Chapel a hrobu Bedy Ctihodného, „otce anglické historie“. Odpoledne se zastavíme u slavné ocelové sochy Angel of the North a pak už jen dojedeme do přístavu Newcastle, nalodíme se na trajekt a přeplujeme zpět do Nizozemí. Opět budeme ubytováni v kajutách, kde si odpočineme.
8. DEN: NÁVRAT DO ČR Ráno připlujeme do Amsterdamu a s potřebnými zastávkami na protažení a toalety projedeme přes Německo zpět do České republiky. Zpět ke škole přijedeme ve večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto

 • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej teplých a chlazených nápojů
 • zpáteční trajekt Ijmuiden – Newcastle
 • 2x ubytování na trajektu ve čtyřlůžkových kajutách s příslušenstvím
 • 4x ubytování v anglických rodinách, 4x snídaně, 4x večeře, 4x oběd formou balíčku
 • služba průvodce po celou dobu zájezdu
 • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
 • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

 • vstupy do navštívených objektů a atrakcí

Poznámky

 • cena platí pro osoby do 18 let při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
 • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
 • cena je platná do 10.6.2018, poté z důvodu vyšší ceny trajektu může dojít na navýšení
Cena zájezdu dle regionu 11 400 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Štěpánka Lorencová 724 557 941
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY