Oblíbené zájezdy

Krásy Normandie

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123456
Nejzajímavější místa:ArromanchesBayeuxCaenCôte d’AlbâtreÉtretatFougèresHonfleurChartresMont St-MichelPařížPont de NormandieRouen
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 6 dnů / 3 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hotel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 4055
Cena zájezdu 7 400 Kč Rezervovat
Termíny AKCE 30
30.05.2022 - 04.06.2022 Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy ve večerních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo do Francie a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: CHARTRES, VITRÉ První zastávkou bude velkolepá raně gotická katedrála v Chartres opředená mnoha tajemstvími, která se proslavila modří svých vitráží (více než 150 barevných oken). V případě časové rezervy si krátce prohlédneme Vitré, středověké město s romantickými uličkami, hrázděnými domy a hradem jako z pohádky. Večer odjedeme na ubytování.
3. DEN: MONT-SAINT-MICHEL, BAYEUX, CAEN Po snídani odjedeme ke světoznámému ostrůvku Mont-Saint-Michel - středověkému poutnímu místu, které dosáhlo největšího vlivu ve 12. a 13. století. Prohlédneme si mimo jiné klášter La Merveille a románsko-gotický kostel. Přejedeme do města Bayeux, střediska kraje Calvados. Zde nás čeká procházka městem a návštěva „Tapisserie de Bayeux“, 70 m dlouhého vyšívaného nástěnného koberce, který zobrazuje dobytí Anglie a život v 11. století. Poslední zastávkou dne bude město Caen, které se již v 11. století stalo sídelním městem Viléma Dobyvatele, jenž zde se svou manželkou Matyldou vybudoval dvě rozsáhlá opatství a hrad. Večer odjedeme na ubytování.
4. DEN: ARROMANCHES, HONFLEUR, COTE D´ALBATRE, ETRETAT Po snídani se vydáme do pobřežního městečka Arromanches, které bylo jedním z hlavních center vylodění spojeneckých vojsk v červnu r. 1944. Pokračovat budeme podél pobřeží k mostu Pegasus Bridge, u kterého byl osvobozen první dům na francouzském území. Atmosféru rybářského městečka přijedeme nasát do malebného Honfleur, kam dříve jezdili slavní malíři (Renoire, Boudin, Cézanne). Po mostu Pont de Normandie, který se řadí po architektonické i technické stránce mezi nejlepší evropské mosty, překonáme řeku Seinu a pojedeme dále na sever. Přijedeme k alabastrovému pobřeží Cote d´Albatre, které dostalo jméno podle křídových útesů a mléčně zakalených vod, tak typických pro normanské pobřeží. Zastavíme se v přímořském letovisku Etretat a projdeme se podél mořských útesů strmě spadajících do moře. Večer odjedeme na ubytování.
5. DEN: ROUEN, PAŘÍŽ Po snídani nás čeká krátká prohlídka města Rouen s gotickou katedrálou Notre Dame, orlojem, půvabnými uličkami s hrázděnými domy starého města a náměstím, kde byla upálena Jana z Arku. Pak přejedeme do Paříže, hlavního města Francie, kde strávíme zbytek dne prohlídkou hlavních památek a atrakcí: věž Tour Eiffel, Ile de la Cité s katedrálou Notre Dame, Montmartre s bazilikou Sacré-Couer a další. Později večer odjedeme zpět do České republiky.
6. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů se vrátíme v dopoledních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • 3x ubytování se snídaní v hotelu typu Premiere Classe po třech osobách na pokoji s vlastním soc. zařízením
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do navštívených objektů a jízdy lodí: 25-35 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu 7 400 Kč Rezervovat
Termíny AKCE 30
30.05.2022 - 04.06.2022 Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Kontakt Richard Melichar 775 303 008
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY