Krásy Anglie

Region školy Celá ČR
Cena 8 100 Kč
Číslo zájezdu 20-298

1. DEN: CESTA DO VELKÉ BRITÁNIE Odjíždět budeme od školy v odpoledních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo a Belgii a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: LONDÝN - GREENWICH, CITY Během noci projedeme Belgií a brzy ráno dorazíme do Francie, abychom se přeplavili trajektem do Velké Británie. Po vylodění v Doveru se vydáme severozápadním směrem do Londýna, kde se nejprve projdeme parkem ve čtvrti Greenwich. V parku se nalézá známá královská observatoř a prochází tudy nultý poledník, který společně překročíme. Poté se svezeme lodí po řece Temži kolem Isle of Dogs až k mostu Tower Bridge, kde navštívíme expozici Tower Bridge Exhibition, včetně procházky po skleněné lávce s výhledem na moderní stavby Londýna. Prohlédneme si i londýnský hrad The Tower, který za svou téměř tisíciletou historii sloužil jako královský hrad, pevnost, vězení, místo poprav a nyní je domovem korunovačních klenotů. Poté se vydáme na procházku po finančním centru Londýna - oblasti The City. Podíváme se na památník velkého požáru Londýna a najdeme místo, kde ničivý požár vypukl. Uvidíme centrální anglickou banku Bank of England i královskou burzu Royal Exchange a po rušných ulicích City dojdeme k monumentální St. Paul´s Cathedral. Během prohlídky vystoupáme na kopuli katedrály, odkud se naskýtá překrásný pohled na Londýn, a prohlédneme si i kryptu, ve které jsou pohřbeni mj. admirál Nelson nebo stavitel katedrály Christopher Wren. V podvečer přejdeme Millennium Bridge a podíváme se ke galerii Tate Modern, odkud jsou pěkné výhledy zpět na čtvrť City. Večer odjedeme na ubytování do hostitelských rodin, kde se navečeříme a odpočineme si.
3. DEN: BEACHY HEAD, BRIGHTON Po snídani se vydáme na výlet po jižním pobřeží Anglie. Nejprve vyjedeme autobusem na nejvyšší bod útesů Beachy Head, odkud vyrazíme na procházku podél moře. Budeme procházet po hraně křídových útesů, které spadají do moře z výšky až 170 metrů, a budou se nám otevírat krásné výhledy na moře i na další křídové útvary na pobřeží. Dojdeme do Birling Gap, kde je přístup k moři i malé, ale zajímavé muzeum. Odpoledne navštívíme přímořské letovisko Brighton. Projdeme se po pěkné oblázkové pláži, navštívíme zábavní molo a také akvárium Sea Life. Projdeme se městem, kde si budeme moci nakoupit suvenýry, a podíváme se k i360, velké vyhlídkové věži ve tvaru létajícího talíře, kterou budeme v případě zajmu moci navštívit. Večer se vrátíme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a pokusíme se o anglickou konverzaci.
4. DEN: OXFORD Po snídani vyrazíme přejedeme do centra slavného univerzitního města Oxford. Dopoledne věnujeme skupinové zábavné hře - TREASURE HUNT, kde vítězný tým získá cenu po vítěze. Poté se projdeme ulicí High Street, kolem kostela St. Mary the Virgin, slavné knihovny Bodleian Library, pozoruhodné knihovny Radcliffe Camera, divadla Sheldonian Theatre, kolem mnoha kolejí a jiných zajímavostí. Dojdeme až ke koleji Christ Church College, kterou si prohlédneme a podíváme se do míst, kde se také filmovaly scény pro filmy o Harry Potterovi. Večer se vrátíme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a popovídáme si o svých zážitcích.
5. DEN: LONDÝN - WESTMINSTER Poslední den v Anglii vyrazíme opět do centra Londýna. Čeká nás procházka místy, která se nejvíce zapsala do historie města: uvidíme Buckingham Palace, Westminster Abbey, vládní třídu Whitehall, náměstí Trafalgar Square, Piccadilly Circus a Leicester Square, čínskou čtvrť Soho aj. Poté společně navštívíme muzeum voskových figurín Madame Tussauds. Odpoledne si nakoupíme suvenýry, v podvečer se s Londýnem rozloučíme, přejedeme lodí po Temži k našemu autobusu a odjedeme do přístavu Dover, kde se nalodíme na noční trajekt a odplujeme do Francie.
6. DEN: NÁVRAT DO ČR Přes noc projedeme Francií, Belgií a Německem a zastavovat budeme opět jen na protažení a toalety. Zpět ke škole přijedeme v odpoledních hodinách.

• 2x trajekt přes kanál La Manche (nebo Eurotunel)
  • 3x ubytování v anglických rodinách, 3x snídaně, 3x večeře, 3x oběd formou balíčku
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna
  • TREASURE HUNT – skupinová zábavná hra