Oblíbené zájezdy

Krásné Slovensko

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:12345
Nejzajímavější místa:Demänovská dolinaDemänovská ledová jeskyněKošiceOravský hradŠtrbské plesoTatralandia
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 5 dnů / 3 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hotel, penzion
Strava snídaně
Číslo zájezdu 8803
Cena zájezdu 5 700 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ORAVSKÝ HRAD, TATRALANDIA Na zájezd vyjedeme po půlnoci od budovy školy. Autobusem pojedeme směrem na Brno a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Ráno přijedeme do oblasti Oravy a zastavíme se v obci Oravský Podzámok. Zde si s místním průvodcem prohlédneme dominantu regionu - Oravský hrad, který se nachází na kopci nad stejnojmennou řekou. Hrad byl vystavěn již ve 13. století a patří k nejvýznamnějším památkám na území Slovenska. Natáčelo se zde několik filmů, např. první černobílá verze Drákuly v roce 1922. Kolem poledne odjedeme do městečka Liptovský Mikuláš, kde se nachází Tatralandia - jeden z největších aquaparků ve střední Evropě. Koupáním a zábavou tu strávíme celé odpoledne, na výběr budeme mít několik bazénů, tobogánů a dalších atrakcí. Večer se přesuneme na ubytování.
2. DEN: DEMÄNOVSKÁ LEDOVÁ JESKYNĚ, ŠTRBSKÉ PLESO Po snídani odjedeme do Demänovské doliny - 15 kilometrů dlouhého údolí na území Národního parku Nízké Tatry. S místním průvodcem zde prozkoumáme Demänovskou ledovou jeskyni, jednu z nejstarších popsaných jeskyní v Evropě. Kolem poledne přejedeme autobusem do obce Štrba, odkud vyjedeme zubačkou až ke Štrbskému plesu, druhému největšímu plesu na Slovensku. Zde nás dle domluvy čeká procházka po okolí (např. Mlynickou nebo Mengusovskou dolinou), prohlédneme si i sportovní areál se skokanskými můstky. Poté budeme mít volný čas na občerstvení. Večer se vrátíme na ubytování jako minulou noc.
3. DEN: STARÁ LUBOVŇA, NÁRODNÍ PARK DUNAJEC-PIENINY Po snídani navštívíme město Stará Lubovňa, kde si prohlédneme místní skanzen a známý hrad. Odpoledne nás bude čekat výlet do slovensko-polského pohraničí, kde navštívíme Národní park Dunajec - Pieniny. Vyzkoušíme si slavné „pltě“ - z Červeného Kláštora se svezeme na vorech po řece Dunajec. Na závěr budeme mít volný čas, který můžeme využít k nákupu suvenýrů. Večer se vrátíme na ubytování jako minulou noc.
4. DEN: SPIŠSKÝ HRAD, KOŠICE Po snídani vyjedeme autobusem východním směrem a navštívíme Spišský hrad - nejrozsáhlejší hradní zříceninu ve střední Evropě. Hrad byl vybudován ve 12. století, na konci 18. století vyhořel a změnil se ve zříceninu. Od roku 1993 je zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO. Kolem poledne přejedeme do Košic, metropole východního Slovenska a druhého největšího slovenského města. Košice byly vyhlášeny Evropským hlavním městem kultury v roce 2013. My se projdeme po Hlavní ulici, která tvoří centrum Košic a v jejímž okolí se nachází většina významných památek. Navštívíme místní dominantu - kostel svaté Alžběty Durynské, největší kostel na Slovensku a zároveň nejvýchodnější gotickou katedrálu v Evropě. Uvidíme i další košické památky, např. kostel svatého Michala, barokně-klasicistní budovu Staré radnice Andrássyho palác nebo třeba budovu Státního divadla s nedalekou zpívající fontánou. Na závěr budeme mít volný čas na občerstvení. Večer odjedeme zpět do České republiky.
5. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů se vrátíme v časných ranních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej teplých a chlazených nápojů
  • 3x ubytování se snídaní v hotelu/penzionu ve vícelůžkových pokojích
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do navštívených objektů a atrakcí: cca 40 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
  • Oravský hrad je možno navštívit po celý rok s výjimkou dubna
Cena zájezdu 5 700 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Zuzana Jírová 605 755 749
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY