Krásná Anglie

Region školy kraj Vysočina
Cena 10 900 Kč
Číslo zájezdu 94-244

1. DEN: ODJEZD Z ČR Odjíždět budeme od budovy školy v pozdních večerních hodinách.
2. DEN: CESTA DO BELGIE, BRUGGY Během noci budeme projíždět Německem a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Dojedeme do Belgie, kde po poledni přijedeme do půvabného historického města Bruggy, které si díky četným vodním kanálům, křivolakým uličkám a malebným zákoutím získalo přezdívku „Benátky severu“. Projdeme se centrem a uvidíme kostel Panny Marie, Velké tržiště, zvonici Belfort nebo krásné Hradní náměstí s Basilikou svaté Krve. Odpoledne přejedeme do Francie, kde se na jednu noc ubytujeme v hotelu v blízkosti přístavního města Calais.
3. DEN: CANTERBURY, BEACHY HEAD, BRIGHTON Brzy ráno se přepravíme přes kanál La Manche a vydáme se do historického města Canterbury. Projdeme se malebnými uličkami s hrázděnými domky a navštívíme nádhernou gotickou katedrálu, sídlo primase celé Anglie a místo mučednické smrti Thomase Becketa. Poté přejedeme do Birling Gap, kde je přístup k moři i malé zajímavé muzeum. Odtud se také otevírají krásné pohledy na křídové útesy Beachy Head a Seven Sisters, padající kolmo do moře. Odpoledne navštívíme Brighton, projdeme se po pěkné oblázkové pláži, navštívíme zábavní molo a užijeme si atmosféru tohoto oblíbeného přímořského letoviska. Večer odjedeme na ubytování a odpočineme si.
4. DEN: SALISBURY, STONEHENGE, WINCHESTER Po snídani vyrazíme na výlet do historického města Salisbury, kde navštívíme nádhernou gotickou katedrálu s nejvyšší kostelní věží v Británii a s vystaveným originálem Velké listiny svobod z r. 1215. Poté přejedeme k asi nejslavnějšímu pravěkému megalitickému monumentu v Evropě – Stonehenge. Podíváme se do návštěvnického centra s expozicí k prehistorickému osídlení zdejší krajiny a samozřejmě si prohlédneme i samotný kamenný kruh, starý více než 5 000 let. Odpoledne přejedeme do bývalého hlavního města Anglie, do Winchesteru. Zde se projdeme pěkným centrem s pěší třídou a budeme mít čas na nákup suvenýrů. Večer se vrátíme na ubytování a odpočineme si.
5. DEN: LONDÝN Po snídani nás čeká celodenní prohlídka Londýna. Nejdříve se svezeme lodí po řece Temži kolem Isle of Dogs, podplujeme slavný Tower Bridge a doplujeme až do čtvrti Westminster. Během procházky uvidíme sídlo krále Buckingham Palace, místo královských korunovací Westminster Abbey, vládní třídu Whitehall, náměstí Trafalgar Square s Národní galerií, projdeme se čtvrtí Soho, kde zavítáme na Piccadilly Circus se světelnými reklamami, do čínské čtvrti a na Leicester Square. Odpoledne společně absolvujeme jízdu na obřím vyhlídkovém kole London Eye. V podvečer se s Londýnem rozloučíme, metrem přejedeme k autobusu a odjedeme jihovýchodním směrem ke kanálu La Manche, přes který se vrátíme zpět do Francie.
6. DEN: NÁVRAT DO ČR Přes noc projedeme Francií, Belgií a Německem a zastavovat budeme opět jen na protažení a toalety. Zpět ke škole přijedeme v odpoledních hodinách.

Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Kontakt Filip Matyáš 604 966 884