Oblíbené zájezdy

Královský Londýn

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:12345
Nejzajímavější místa:GreenwichHampton Court PalaceLondýnWindsor
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 5 dnů / 2 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hostitelské rodiny
Strava plná penze
Číslo zájezdu 2003
Cena zájezdu 6 800 Kč Rezervovat
Termíny AKCE 30
23.04.2022 - 27.04.2022 Rezervovat
07.05.2022 - 11.05.2022 Rezervovat
04.06.2022 - 08.06.2022 Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: CESTA DO VELKÉ BRITÁNIE Odjíždět budeme od školy v odpoledních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo a Belgii a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: LONDÝN - GREENWICH, CITY Během noci projedeme Belgií a brzy ráno dorazíme do přístavu ve Francii, abychom se trajektem přeplavili do Velké Británie. Po vylodění v Doveru se vydáme do Londýna, kde se nejprve projdeme parkem ve čtvrti Greenwich. V parku společně překročíme nultý poledník, procházející mj. i známou královskou observatoří. Poté se svezeme lodí po řece Temži, poplujeme kolem Isle of Dogs a vystoupíme hned za mostem Tower Bridge. Zde si prohlédneme expozici Tower Bridge Exhibition, včetně procházky po skleněné lávce s výhledem na moderní stavby Londýna. Navštívíme i londýnský hrad Tower of London, který za svou téměř tisíciletou historii sloužil jako královský hrad, pevnost, vězení, místo poprav a nyní je domovem korunovačních klenotů. Poté se vydáme na procházku po finančním centru Londýna - oblasti The City. Podíváme se na památník velkého požáru Londýna a najdeme místo, kde ničivý požár začal. Uvidíme centrální anglickou banku Bank of England i královskou burzu Royal Exchange a po rušných ulicích City dojdeme k druhé největší církevní stavbě Evropy, k monumentální St Paul´s Cathedral. Během prohlídky vystoupáme na kopuli katedrály, odkud se naskýtá překrásný pohled na Londýn, a prohlédneme si i kryptu, ve které jsou pohřbeni mj. admirál Nelson nebo stavitel katedrály Christopher Wren. V podvečer přejdeme Millennium Bridge a podíváme se ke galerii Tate Modern, odkud jsou pěkné výhledy zpět na čtvrť City. Večer odjedeme na ubytování do hostitelských rodin, kde se navečeříme a odpočineme si.
3. DEN: WINDSOR CASTLE, LONDÝN - THE BRITISH MUSEUM Po snídani vyrazíme na výlet do městečka Windsor, kde navštívíme největší hrad ve Velké Británii, sídlo královské rodiny. Prohlédneme si královské místnosti s množstvím úžasných exponátů (kulka, která zabila admirála Nelsona, Podvazkový řád, slavné portréty členů královské rodiny aj.), pomník prince Alberta i kapli sv. Jiří. Společně se podíváme na střídání stráží. Odpoledne přejedeme do čtvrti Bloomsbury a navštívíme jedno z nejvýznamnějších světových muzeí - The British Museum. Zde si prohlédneme cenné archeologické sbírky a umělecké předměty z Egypta, Řecka, Říma, Blízkého i Dálného východu a mnoho dalších zajímavých exponátů. V podvečer si prohlédneme Londýn z výšky během jízdy na obřím vyhlídkovém kole London Eye. Večer se vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a pokusíme se o anglickou konverzaci.
4. DEN: HAMPTON COURT PALACE, LONDÝN - WESTMINSTER Poslední den v Anglii se po snídani vypravíme na jihozápad Londýna, kde navštívíme perlu mezi královskými paláci - Hampton Court Palace. Tento původně renesanční palác na břehu řeky Temže, byl přestavěn v době baroka, a dnes je obklopen krásnými anglickými i formálními zahradami. Krom několika prohlídkových okruhů můžeme navštívit i starobylou míčovnu nebo venkovní bludiště. Po poledni přejedeme vlakem do centra Londýna, kde nás čeká procházka místy, která se nejvíce zapsala do historie města: uvidíme Buckingham Palace, Westminster Abbey, na vládní třídě Whitehall si prohlédneme Banqueting House s freskami od Petra Pavla Rubense, dojdeme na Trafalgar Square i Piccadilly Circus. V podvečer si nakoupíme suvenýry a následně se s Londýnem rozloučíme a odjedeme do přístavu Dover, kde se nalodíme na noční trajekt zpět a odplujeme do Francie.
5. DEN: NÁVRAT DO ČR Přes noc projedeme Francií, Belgií a Německem a zastavovat budeme opět jen na protažení a toalety. Zpět ke škole přijedeme v odpoledních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej teplých a chlazených nápojů
  • 2x trajekt přes kanál La Manche (nebo Eurotunel)
  • 2x ubytování v anglických rodinách, 2x snídaně, 2x večeře, 2x oběd formou balíčku
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 115,- GBP / studenti a 85,- GBP / děti do 15 let vč.)

Poznámky

  • cena platí pro osoby do 18 let při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
Cena zájezdu 6 800 Kč Rezervovat
Termíny AKCE 30
23.04.2022 - 27.04.2022 Rezervovat
07.05.2022 - 11.05.2022 Rezervovat
04.06.2022 - 08.06.2022 Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Štěpánka Lorencová 731 474 044
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY